ODYSSEY DESPERADO - Don't Miss The Sunset

Ανακοινώσεις, σχολιασμός κλπ
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

ODYSSEY DESPERADO - Don't Miss The Sunset

Δημοσίευση από Silenius »

Μόλις το πήρα χαμπάρι αυτό... Μιλάμε έχουν πέσει τα σαγόνια στο πάτωμα! Αγορά απαραίτητη και άμεσα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

ODYSSEY DESPERADO - Don't Miss The Sunset

Δημοσίευση από LuciferSteele »

πρόλαβέ το γιατί είναι 500 τεμάχια και εξαντλημένο από την εταιρία
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

ODYSSEY DESPERADO - Don't Miss The Sunset

Δημοσίευση από rbrigade »

Μόνο 500;;; Καλά ρε γαμώτο, πόσο έχουν πέσει οι πωλήσεις πια...
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

ODYSSEY DESPERADO - Don't Miss The Sunset

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

rbrigade έγραψε: Παρ 29 Ιουν 2018, 00:33 Μόνο 500;;; Καλά ρε γαμώτο, πόσο έχουν πέσει οι πωλήσεις πια...
μην ξεχνάς και τα digital ;)
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

ODYSSEY DESPERADO - Don't Miss The Sunset

Δημοσίευση από rbrigade »

Πόσοι να το πήρανε digital; Δεν νομίζω ότι σε είδη μουσικής τόσο αντιεμπορικά υπάρχει κόσμος που αγοράζει ψηφιακά. Πλέον οι AOR δίσκοι και ειδικά από άγνωστα σχήματα απευθύνονται σε ειδικό κοινό που έχει μεγάλη δισκοθήκη και μαζεύει cd/βινύλια. Αλλά θεωρούσα ότι θα γινότανε κοπή 1.000 κομμάτια τουλάχιστον. Και έχω τους λόγους μου να το πιστεύω ότι μπορούσε να κινηθεί σε αυτά τα νούμερα. Κάποτε έσπρωξα γύρω στις 90 κόπιες από το Censored των Nigel Foxxe's Inc (μιλάμε για hard rock/AOR δίσκο) σε έναν γιαπωνέζο με δισκάδικο. ΕΝΑΣ γιαπωνέζος έσπρωξε από το μαγαζί του 90+ κόπιες από έναν κουκουρούκου πανάγνωστο δίσκο, αρκετά χρόνια μάλιστα μετά την κυκλοφορία του (καμιά πενταετία νομίζω). Και δεν μπορούσε να πουλήσει μια χιλιάδα αυτή η δισκάρα;
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

ODYSSEY DESPERADO - Don't Miss The Sunset

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

rbrigade έγραψε: Σάβ 30 Ιουν 2018, 20:42 Κάποτε έσπρωξα γύρω στις 90 κόπιες από το Censored των Nigel Foxxe's Inc (μιλάμε για hard rock/AOR δίσκο) σε έναν γιαπωνέζο με δισκάδικο. ΕΝΑΣ γιαπωνέζος έσπρωξε από το μαγαζί του 90+ κόπιες από έναν κουκουρούκου πανάγνωστο δίσκο, αρκετά χρόνια μάλιστα μετά την κυκλοφορία του (καμιά πενταετία νομίζω).
o_O o_O o_O

είσαι σίγουρος για την 2η πρόταση; ή μηπως 88 κόπιες κάθονται κάπου σε ένα μαγαζί στην Ιαπωνία;
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

ODYSSEY DESPERADO - Don't Miss The Sunset

Δημοσίευση από rbrigade »

Είμαι απόλυτα σίγουρος γιατί τις έστελνα ανά 19άδες, τις πούλαγε του ξανάστελνα. Δεν τις έστειλα όλες μαζί να πεις δεν πουλήθηκε τίποτα.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

ODYSSEY DESPERADO - Don't Miss The Sunset

Δημοσίευση από Priamos »

Εσενα αγορι μου, αφου καταφερες να πουλησεις τοσα Censored, πρεπει να σε εχουμε στα υπ' οψη μας, αν χρειαστει να πουλησουμε μπαλες ποδοσφαιρου σε κουτσους, σολαριουμ σε μαυρους και το "Ο Αγων μου" σε εβραιους! :D :D
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

ODYSSEY DESPERADO - Don't Miss The Sunset

Δημοσίευση από rbrigade »

Δεν τα πούλησα εγώ, ο γιαπωνέζος έκανε το κατόρθωμα. Είχαμε μια επικοινωνία μέσω Myspace, ανταλλάξαμε κάποια ντεμάκια, βασικά προσπαθούσα να τον ψήσω για Midnight Touch, ένα AOR project από Λάρισα με Βασίλη Γεωργίου στα φωνητικά και έτυχε να του στείλω και το Censored γιατί είχα καβατζώσει κόπιες να τις δώσω μαζί με μια παρτίδα τευχών του Rock Brigade. Ε ο τύπος από αυτά που έστειλα εντυπωσιάστηκε με το Censored και ζήτησε να του στείλω πράμα. Οπότε πήγα στο Rock City και το ξεστοκάρισα σταδιακά, μαζί με τις κόπιες για το Rock Brigade πήρα πάνω από 120 κομμάτια στο ένα ευρώ…
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

ODYSSEY DESPERADO - Don't Miss The Sunset

Δημοσίευση από Priamos »

rbrigade έγραψε: Κυρ 01 Ιούλ 2018, 00:44 Δεν τα πούλησα εγώ, ο γιαπωνέζος έκανε το κατόρθωμα. Είχαμε μια επικοινωνία μέσω Myspace, ανταλλάξαμε κάποια ντεμάκια, βασικά προσπαθούσα να τον ψήσω για Midnight Touch, ένα AOR project από Λάρισα με Βασίλη Γεωργίου στα φωνητικά και έτυχε να του στείλω και το Censored γιατί είχα καβατζώσει κόπιες να τις δώσω μαζί με μια παρτίδα τευχών του Rock Brigade. Ε ο τύπος από αυτά που έστειλα εντυπωσιάστηκε με το Censored και ζήτησε να του στείλω πράμα. Οπότε πήγα στο Rock City και το ξεστοκάρισα σταδιακά, μαζί με τις κόπιες για το Rock Brigade πήρα πάνω από 120 κομμάτια στο ένα ευρώ…
Τοτε ο Γιαπωνεζος ειναι ο ανθρωπος μου!! :D
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

ODYSSEY DESPERADO - Don't Miss The Sunset

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

rbrigade έγραψε: Κυρ 01 Ιούλ 2018, 00:44 Οπότε πήγα στο Rock City και το ξεστοκάρισα σταδιακά, μαζί με τις κόπιες για το Rock Brigade πήρα πάνω από 120 κομμάτια στο ένα ευρώ…
α εκεί πήγε τελικά. Θυμάμαι ειχαν τον δεξί τοίχο γεμάτο...
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

ODYSSEY DESPERADO - Don't Miss The Sunset

Δημοσίευση από CountRaven »

α εκεί πήγε τελικά. Θυμάμαι ειχαν τον δεξί τοίχο γεμάτο...
Rbrigade είχε σκάσει αποθήκη και τα σήκωσε όλα, ξέρω που σας λέω.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

ODYSSEY DESPERADO - Don't Miss The Sunset

Δημοσίευση από CountRaven »

Αλλά θεωρούσα ότι θα γινότανε κοπή 1.000 κομμάτια τουλάχιστον. Και έχω τους λόγους μου να το πιστεύω ότι μπορούσε να κινηθεί σε αυτά τα νούμερα.
Είναι πολύ συνηθισμένη τακτική πλέον να κόβονται πλέον 500 και μόλις φύγουν -αν φύγουν άλλα 500-. Και δεν έχω και κανένα λόγο να πιστεύω ότι η Lion's Pride δεν παίζει έτσι. Μικρή και σχετικά καινούρια εταιρία είναι, παίζει προσεκτικά και φροντίζει να ξεπουλάει καταρχήν. Μην σας εντυπωσιάζει πλέον όμως το σκηνικό ότι στα μικρά labels η 500δα είναι το αρχικό ταβάνι σε πολλές περιπτώσεις.
Πλέον οι AOR δίσκοι και ειδικά από άγνωστα σχήματα απευθύνονται σε ειδικό κοινό που έχει μεγάλη δισκοθήκη και μαζεύει cd/βινύλια.
Πολύ σωστό point που κουμπώνει με την παραπάνω αναφορά για 500δες. Και ισχύει και με τα μικρά labels του χώρου και όχι μόνο με τις private κοπές. Ξέρουμε το target group μας, κάνουμε μικρά pressings να φεύγουν και αν υπάρχει ζήτηση ξανακόβουμε.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

ODYSSEY DESPERADO - Don't Miss The Sunset

Δημοσίευση από LuciferSteele »

ρε τι δισκάρα, δε χορταίνω να το ακούω
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

ODYSSEY DESPERADO - Don't Miss The Sunset

Δημοσίευση από rbrigade »

Έτσι!
Απάντηση

Επιστροφή στο “AOR/Rock Κυκλοφορίες”