THE NIGHT FLIGHT ORCHESTRA - Sometimes The World Ain't Enough

Ανακοινώσεις, σχολιασμός κλπ
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

THE NIGHT FLIGHT ORCHESTRA - Sometimes The World Ain't Enough

Δημοσίευση από CountRaven »

Priamos έγραψε: Κυρ 15 Ιούλ 2018, 14:34 Εεεεεε....μα οι ομοιότητες είναι οφθαλμοφανεις. Είναι κι οι δυο φλωροι που ψαρεύουν από το metal κοινό!! :twisted: :twisted: =] Χα,χα... Ενοχή απόλαυση τα "μεταλλοφασιστικα" σχόλια. Έχω να τα χαρώ από τα 90s.
Παίξε μπάλα ελεύθερα. Έτσι και αλλιώς το σπαθί μου ισοπεδώνει χωρίς κανένα έλεος και τα φλωράκια με τα λέιζερ πλήκτρα και τους ακόμα πιο φλώρους που τους ακούνε. Αξίζει αργός θάνατος σε όποιον τολμήσει να τοποθετήσει αυτά τα σκουπίδια δίπλα σε έπη από πραγματικό ατσάλι. Έχει ξεκινήσει ήδη ιερός πόλεμος για να απαλλαγεί η σκηνή από κάτι τέτοιους κορδελάτους. Δεν θα αργήσει να ανατείλει η μέρα της δικαίωσης.

Α και κάτι τελευταίο για αυτούς που γράφουν και τα εκθιάζουν επειδή τα έχουν πλακάκια με τις εταιρίες και θέλουν λίγη εύκολη κονόμα. Εδώ είναι ΜΕΤΑΛ φόρουμ, στον αγύριστο να πάτε εσείς και οι ορχήστρες σας, τελευταία φορά που ανεχτήκαμε τις φλωριές σας, την επόμενη φορά θα τα πούμε από κοντά.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3369
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

THE NIGHT FLIGHT ORCHESTRA - Sometimes The World Ain't Enough

Δημοσίευση από Priamos »

Αυτά ειναι... Φύσηξε πύρινος, μεταλλικός άνεμος στο fs. Να σαι καλά παλικάρι μου...θυμηθηκαμε τα νιάτα μας... :~( :~(
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

THE NIGHT FLIGHT ORCHESTRA - Sometimes The World Ain't Enough

Δημοσίευση από CountRaven »

Priamos έγραψε: Κυρ 15 Ιούλ 2018, 14:44 Αυτά ειναι... Φύσηξε πύρινος, μεταλλικός άνεμος στο fs. Να σαι καλά παλικάρι μου...θυμηθηκαμε τα νιάτα μας... :~( :~(
Παρακαλώ Παππού.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

THE NIGHT FLIGHT ORCHESTRA - Sometimes The World Ain't Enough

Δημοσίευση από Zippo190 »

Να σημειωθεί εδώ ότι αμφότεροι κινούνται σε φιλικά προς το metal μουσικά στρώματα όπως το poser/aor/glam (που έχει βγάλει shreddoθεούλες όπως ο De Martini) και φυσικά το doom/70s. Το θέμα είναι όταν κόβουν κάθε επαφή με το μεταλ και δεν επιδιώκουν να έχουν μουσικές σχέσεις παρά μόνο εμπορικές όπως σαβούρες τύπου Opeth και Anathema. Εγώ για αυτά εκνευρίζομαι: όταν δεν θέλουν σχέση με μέταλ αλλά προβολή από μεταλ κοινό και εισοδο στην μέταλ αγορά.

Κατά 'τάλα όταν τα λέγαμε για Anathema κ.α. είμασταν γραφικοί. B)
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

THE NIGHT FLIGHT ORCHESTRA - Sometimes The World Ain't Enough

Δημοσίευση από CountRaven »

Zippo190 έγραψε: Κυρ 15 Ιούλ 2018, 14:53 Να σημειωθεί εδώ ότι αμφότεροι κινούνται σε φιλικά προς το metal μουσικά στρώματα όπως το poser/aor/glam (που έχει βγάλει shreddoθεούλες όπως ο De Martini) και φυσικά το doom/70s. Το θέμα είναι όταν κόβουν κάθε επαφή με το μεταλ και δεν επιδιώκουν να έχουν μουσικές σχέσεις παρά μόνο εμπορικές όπως σαβούρες τύπου Opeth και Anathema. Εγώ για αυτά εκνευρίζομαι: όταν δεν θέλουν σχέση με μέταλ αλλά προβολή από μεταλ κοινό και εισοδο στην μέταλ αγορά.

Κατά 'τάλα όταν τα λέγαμε για Anathema κ.α. είμασταν γραφικοί. B)
Τους περιμένει όλους το σπαθί του Πρίαπου έτσι και αλλιώς.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3369
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

THE NIGHT FLIGHT ORCHESTRA - Sometimes The World Ain't Enough

Δημοσίευση από Priamos »

CountRaven έγραψε: Κυρ 15 Ιούλ 2018, 14:51
Priamos έγραψε: Κυρ 15 Ιούλ 2018, 14:44 Αυτά ειναι... Φύσηξε πύρινος, μεταλλικός άνεμος στο fs. Να σαι καλά παλικάρι μου...θυμηθηκαμε τα νιάτα μας... :~( :~(
Παρακαλώ Παππού.
Την ευκή μου να χεις...
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

THE NIGHT FLIGHT ORCHESTRA - Sometimes The World Ain't Enough

Δημοσίευση από Xstroyer »

Kαι εγώ δεν βρίσκω πολλές ομοιότητες με Ghost, ενώ μου φαίνεται γενικώς πιο "disco" η παραγωγή. Αν είχε άλλη προσέγγιση στη παραγωγή, πιθανόν να μου άρεσε.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

THE NIGHT FLIGHT ORCHESTRA - Sometimes The World Ain't Enough

Δημοσίευση από rbrigade »

Οι NFO αναβιώνουν όχι όποιο όποιο AOR, αλλά το AOR στις απαρχές του στα late 70's βία early 80's, όπου ο ήχος είχε άλλα στοιχεία, επιρροές από 70's rock, westcoast, disco/funk, pomp rock και συνήθως σαν πρώτο κομμάτι κάθε δίσκου βάζουν το πιο γκαζωμένο δυναμικό που έχει και κάποια hard/metal στοιχεία. Και αυτό που κάνουν το κάνουν με φοβερό βάθος σε ενορχήστρωση/εκτέλεση/παραγωγή, δηλαδή οι τύποι πραγματικά αναβιώνουν όλη την μαγεία αυτού του ήχου και με φοβερές κεφάτες συνθέσεις. Μόνο σεβασμός!
Απάντηση

Επιστροφή στο “AOR/Rock Κυκλοφορίες”