Έρχεται νέο Άλμπουμ HÄLLAS!!!

What goes around comes around.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Έρχεται νέο Άλμπουμ HÄLLAS!!!

Δημοσίευση από Zippo190 »

rbrigade έγραψε: Πέμ 07 Μάιος 2020, 21:12 Αν και είχα κάνει ψιλοθετικό σχόλιο παλιότερα, σήμερα που άκουσα τον δίσκο ολόκληρο πραγματικά Hallasτηκα (ε; ε; :woohoo: ) φοβερά με τα φωνητικά με αποτέλεσμα όλος ο δίσκος να πάει κατευθείαν στον κάδο...
επιτέλους ένα ουσιώδες σχόλιο.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Έρχεται νέο Άλμπουμ HÄLLAS!!!

Δημοσίευση από rbrigade »

Για Nektar δεν θυμάμαι να είμαι ειλικρινής, αλλά Genesis και ELP είχαν πολύ καλές φωνές, καμία σύγκριση
Άβαταρ μέλους
Blackwinged
Δημοσιεύσεις: 398
Εγγραφή: Σάβ 26 Οκτ 2019, 18:33
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Έρχεται νέο Άλμπουμ HÄLLAS!!!

Δημοσίευση από Blackwinged »

Μόλις είδα το making of. Αυτό που λέτε εδώ, μάλλον το έχει καταλάβει και ο ίδιος ο τραγουδιστής, ο Tommy νομίζω. Κάνει λόγο για το ότι δυσκολεύεται πολύ να κάνει κάτι που βρίσκεται εκτός της ζώνης των δυνατοτήτων. Προσωπικά, τα φωνητικά δε με χαλάνε, καταλαβαίνω πάντως πως μία καλύτερη ή με περισσότερες δυνατότητες φωνή, έκανε τη μουσική τους πιο προσβάσιμη. Αν και λένε πως και οι πέντε έχουν λόγο στη μουσική εγώ κατάλαβα πως αυτός και ο τζες στα πλήκτρα/πιάνο είναι μάλλον υπεύθυνοι για το τι και πώς τελικά θα ηχογραφηθεί.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Έρχεται νέο Άλμπουμ HÄLLAS!!!

Δημοσίευση από theBox »

Δυστυχως για αυτους που δεν παλευουν τα φωνητικα, ο τυπος φαινεται να ειναι απο τις πιο ισχυρες κινητηριες δυναμεις στην μπάντα.

Οχι οτι δεν εχουμε παραδειγματα ανάλογα που η μπαντα συνεχισε μια χαρα μετα την αποχωρηση ανάλογης "βαρυτητας" μέλους, αλλά οι πιθανότητες δεν ειναι μεγάλες.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κυκλοφορίες & Επανακυκλοφορίες”