EAST OF LYRA (feat. Lee Payne) - S/T (2019)

What goes around comes around.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
JimmyF
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί 03 Σεπ 2019, 12:37

EAST OF LYRA (feat. Lee Payne) - S/T (2019)

Δημοσίευση από JimmyF »

Το side project του Payne που ξεφεύγει τελείως από τα Cloven Hoof λημέρια και ουσιαστικά τιμά μάλλον τους παιδικούς του ήρωες (Rush, Yes και τα συναφή) του prog rock. Παρόλο που κάποια riff-σημεία είναι λίγο ξεπατικωτούρα, το album βγάζει μια τίμια διάθεση. Συν ότι ακούγεται σχεδόν κάθε νότα που παίζει στο μπάσο ο Payne.
Υ.Γ. Ο Steve ο Harris που θεωρητικά έχει τις ίδιες επιρροές με Payne από prog rock, σε αυτά τα μονοπάτια έπρεπε να κινηθεί με τους British Lion κι όχι στις νερόβραστες σούπες που έχει βγάλει.

Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6299
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

EAST OF LYRA (feat. Lee Payne)-S/T(2019)

Δημοσίευση από theBox »

Απο τις περιγραφες, θα περιμενε κανεις το αλμπουμ να με εχει ξετρελανει. Δεν συνεβει παρολα αυτα οταν το τσεκαρα πριν κάτι μηνες. Η αληθεια ειναι οτι του αφιερωσα μονο κανα τεταρτάκι οποτε δεν ειμαι ιδιαιτερα δικαιος. Απλα ο γενικοτερος ηχος και το στυλ δεν ηταν αυτος που ειχα φανταστει απο τις περιγραφες. Ευκαιρια με το ανοιγμα αυτου του τοπικ να ξαναπροσπαθησω.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
JimmyF
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί 03 Σεπ 2019, 12:37

EAST OF LYRA (feat. Lee Payne)-S/T(2019)

Δημοσίευση από JimmyF »

[mention]theBox[/mention] ούτε γω φυσικά έχω βγει με πλακάτ στους δρόμους, αλλά μου έβγαλε μια τίμια διάθεση από τη μεριά του group και όχι κάτι απλά διεκπεραιωτικό, που από παλιές καραβάνες πλέον δύσκολα νομίζω το βρίσκεις.
Και ναι, ομολογώ θα ήθελα να ακουγα ένα Mistress of the Forest τρανσφορμαρισμένο σε prog rock όργιο. :D :toothy:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κυκλοφορίες & Επανακυκλοφορίες”