Spirits of Fire

Παρουσιάσεις, αφιερώματα και συζητήσεις για συγκροτήματα και καλλιτέχνες.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Spirits of Fire

Δημοσίευση από Zippo190 »

rbrigade έγραψε: Τρί 20 Νοέμ 2018, 22:55
LuciferSteele έγραψε: Τρί 20 Νοέμ 2018, 18:36 ο ρίππερ επέλεξε να είναι ο Ιμπραίμοβιτς του χέβυ μέταλ
έπαιξε μεγάλη μπάλα αλλά δεν δέθηκε με καμία ομάδα ουσιαστικά, άρα ήταν ρολίστας. δεν υπάρχει τίποτα κακό σε αυτό, και αυτή τη δουλειά κάποιοι πρέπει να την κάνουν!
Τι λες ρε, γελάνε και τα τσιμέντα, ο Ιμπραήμοβιτς είναι σούπερ σταρ, και στην Κολοπετινίτσα να πάει θα έχει όλο τον κόσμο να ασχολείται μαζί του, ο Ripper χωρίς αυτοκολλητάκι ex-Priest είναι σαν τον Νταρακλίτσα συνταξιούχο...
μήπως να ξανακούσεις προσεκτικά την Rippική ορμή του "Framing armageddon" και να ανακαλέσεις;
LuciferSteele έγραψε: Τρί 20 Νοέμ 2018, 18:36 ο ρίππερ επέλεξε να είναι ο Ιμπραίμοβιτς του χέβυ μέταλ
έπαιξε μεγάλη μπάλα αλλά δεν δέθηκε με καμία ομάδα ουσιαστικά, άρα ήταν ρολίστας. δεν υπάρχει τίποτα κακό σε αυτό, και αυτή τη δουλειά κάποιοι πρέπει να την κάνουν!
κοίτα εφόσον ήταν ηεπιλογή του πάω πάσο αλλά κατά την γνώμη μου ήταν λάθος κίνηση. Θα έπρεπε να είχε επικετρωθεί σε ένα σχήμα.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Spirits of Fire

Δημοσίευση από LuciferSteele »

τι να ακούσει ο άνθρωπος ρε Πάτρικ, στερείται ακουστικών πόρων
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Spirits of Fire

Δημοσίευση από rbrigade »

Τους έχω ρυθμίσει να βουλώνουν αυτόματα όταν κάποιος σκούζει χωρίς λόγο
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Spirits of Fire

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Spirits of Fire

Δημοσίευση από LuciferSteele »

καλύτερο αυτό το κομμάτι
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Spirits of Fire

Δημοσίευση από Scrollkeeper »



καφερι θεέ πάρε τη ΠΑΕ με το κομπο ακουστική κιθάρα/παντόφλα :D
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Spirits of Fire

Δημοσίευση από LuciferSteele »

ο Κάφερυ δεν μπορεί να γράψει τραγούδι ούτε για να σώσει τη ζωή του
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Spirits of Fire

Δημοσίευση από Zippo190 »

καλά έχεις δίκιο, μέτριο τραγούδι, ας μείνουμε στο πρώτο κομμάτι.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Spirits of Fire

Δημοσίευση από rbrigade »

Ρε τι υπερσκουπίδι είναι αυτό, κάντε μεταφορά στο Σαβούρα-Thread! Και ο Ripper δεν την παλεύει καθόλου φωνητικά πλέον.
Άβαταρ μέλους
asgardlord
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: Κυρ 14 Οκτ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Νήσος Κύπρος

Spirits of Fire

Δημοσίευση από asgardlord »

Άκουγα το δίσκο χθες, σπέρνει! Ο ρίπερ είναι οδοστρωτήρας και το άλμπουμ U.S. manifesto!

Ένα Savatage reunion "Hall of the Mountain King" tour με τον Ρίπερ στη φωνή θα ισοπέδωνε σύμπαντα!!!
Iron wields from armored wrists
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Spirits of Fire

Δημοσίευση από rbrigade »

Και μετά λέτε για τις δικές μου δηλώσεις... Υπάρχει άλλος που να επιβεβαιώνει περί δισκάρας;
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Spirits of Fire

Δημοσίευση από CountRaven »

Δεν μπορώ να πω πως με ενθουσίασε ο δίσκος. Είχα πολύ μεγαλύτερες προσδοκίες τηρουμένων των αναλογιών.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Spirits of Fire

Δημοσίευση από Xstroyer »

Κούραση της κούρασης.

Τι δισκάρα ρε 'ΑζγκαρντΛόρντ! o_O Πρέπει να πας σε ένα συνάδελφό σου για τα αυτιά! :love2:
Άβαταρ μέλους
asgardlord
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: Κυρ 14 Οκτ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Νήσος Κύπρος

Spirits of Fire

Δημοσίευση από asgardlord »

Κοίτα αν και δεν έχω εντρυφήσει ακόμα (μια-δυο φορές το έχω ακούσει) έχει ωραίες μελωδίες, σκισμένα ripper φωνητικά, ικανοποιητική ποικιλία στις συνθέσεις και γενικότερα τα κομμάτια μ' άρεσαν! Μου θύμισε μάλιστα σε σημεία το τελευταίο Πρίστ!

Δεν καταλαβαίνω τι σας χαλάει εκτός και αν είχατε δυσθεώρητες προσδοκίες, που πλέον εγώ δεν έχω καθόλου ανεξαρτήτως συμμετεχόντων! Δεν είναι απαραίτητο κάθε δίσκος να είναι groundbreaking, αν μου προσφέρει pro τσιρίδα και καλοπαιγμένο γιου ες πάουα ισοπεδώνει de facto οτιδήποτε άλλο στην πιάτσα in my book! Προσωπικές αδυναμίες και κολλήματα βλέπεις :metalhead:
Iron wields from armored wrists
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Spirits of Fire

Δημοσίευση από rbrigade »

Μα δεν είναι καν καλές οι τισρίδες, έχει βραχνοκοκοριάσει ο τύπος και ζορίζεται ακόμα και στα βασικά, καμία σχέση (λογικό) με την φωνή που είχε επί εποχής του στους Priest
Απάντηση

Επιστροφή στο “Συγκροτήματα & Καλλιτέχνες”