Mastodon (US/ATL)

Παρουσιάσεις, αφιερώματα και συζητήσεις για συγκροτήματα και καλλιτέχνες.
White Wolf

Mastodon (US/ATL)

Δημοσίευση από White Wolf »

Μπαντα με πολυ καλες στιγμες ως τωρα.
Εδω περιμενουμε οι αληθινοι μεταλαδες να κραξουν για το ποσο μεταλ δεν ειναι κλπ...
Ναι, αλλα μερικες φορες κλεινουν σπιτακια...

Π.χ.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Mastodon (US/ATL)

Δημοσίευση από Priamos »

Που ναι το φραγγέλιο μου να σε μαστιγωσω που βεβηλώσες τον ιερό οίκο τούτο!! :evil: :mad: :evil: :mad:
Έχω πάρει κανα δύο cd για την κυρά (ένοχα και ντροπαλά, όπως όταν μας βάζουν να τους πάρουμε σερβιετες :D )και για το είδος τους καλοι είναι (ειδικά το crack) . Πάντως, όποτε είμαι εγώ ο dj στο αυτοκίνητο, δεν θα το βαλω αυθορμήτως να παίξει. :D Επίσης, η αισθητική και το image τους δε με τρελαίνουν.
Surreal Killer
White Wolf

Mastodon (US/ATL)

Δημοσίευση από White Wolf »

Κανε με κυβους!

Άβαταρ μέλους
Stormbringer7
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 23:33
Τοποθεσία: ATHENS

Mastodon (US/ATL)

Δημοσίευση από Stormbringer7 »

ναι βρε [mention]Corum Jhaelen Irsei[/mention] τι ειναι αυτα??ντροπη....
Like a man is a mountainside... greatness waits for those who try...none can teach you It's all inside...just climb...
White Wolf

Mastodon (US/ATL)

Δημοσίευση από White Wolf »

:mad: :mad: :mad: :mad:

Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Mastodon (US/ATL)

Δημοσίευση από Zippo190 »

Stormbringer7 έγραψε: Τετ 14 Νοέμ 2018, 13:49 ναι βρε @Corum Jhaelen Irsei τι ειναι αυτα??ντροπη....
φαινόταν τόσο καλό παιδί, ήσυχος, δεν είχε δώσει δικαιώματα....
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Stormbringer7
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 23:33
Τοποθεσία: ATHENS

Mastodon (US/ATL)

Δημοσίευση από Stormbringer7 »

Zippo190 έγραψε: Τετ 14 Νοέμ 2018, 14:07
Stormbringer7 έγραψε: Τετ 14 Νοέμ 2018, 13:49 ναι βρε @Corum Jhaelen Irsei τι ειναι αυτα??ντροπη....
φαινόταν τόσο καλό παιδί, ήσυχος, δεν είχε δώσει δικαιώματα....
ε ναι..και με ωραιο avatar...κριμα.... :~( :~( :~(
Like a man is a mountainside... greatness waits for those who try...none can teach you It's all inside...just climb...
White Wolf

Mastodon (US/ATL)

Δημοσίευση από White Wolf »

Ευτυχως ειναι ο @white_knight στο φορουμ και θα γραψει μια καλη κουβεντα.
Δεν περιμενω κατι το φοβερο, αλλα θα πει οτι "ναι, εχουν μερικες κομματαρες".
White Wolf

Mastodon (US/ATL)

Δημοσίευση από White Wolf »

Stormbringer7 έγραψε: Τετ 14 Νοέμ 2018, 14:13
Zippo190 έγραψε: Τετ 14 Νοέμ 2018, 14:07
Stormbringer7 έγραψε: Τετ 14 Νοέμ 2018, 13:49 ναι βρε @Corum Jhaelen Irsei τι ειναι αυτα??ντροπη....
φαινόταν τόσο καλό παιδί, ήσυχος, δεν είχε δώσει δικαιώματα....
ε ναι..και με ωραιο avatar...κριμα.... :~( :~( :~(
Ειμαι ακομα στο φορουμ και διαβαζω τι γραφετε. Το ξερετε ετσι...
Να πατε στον Scrollkeeper που ακουει Dungeon Synth να τα πειτε αυτα και οχι στον καινουργιο που τον εχετε του χεριου σας.
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

Mastodon (US/ATL)

Δημοσίευση από Vic »

Μου φαίνονταν υπερεκτιμημένοι μέχρι που άκουσα το Crack the Skye και ειδικά το Hunter που είναι το αγαπημένο μου από αυτούς. Το θέμα είναι ότι οι Μαστοντονάδες σε γενικές γραμμές βρίσκουν το Χάντερ από τα χειρότερά τους, το οποίο θεωρώ μυστήριο αλλά έτσι πάει. Το Leviathan έχει κάποια πράγματα που μου αρέσουν (πχ, αυτή η ριφφάρα στο I am Ahab στο 1:06 με διαλύει πραγματικά) και εκτιμώ πολύ το drumming του Bran (γενικώς είναι μακράν ο συμπαθέστερος εκεί μέσα, ΓΑΜΩ τα παιδιά, ο Hinds παρατρολάρει ώρες ώρες και πετάει τούβλα) αλλά σε γενικές γραμμές τους προτιμώ από τότε που άρχισαν να τραγουδάνε περισσότερο.

Πάντως μπάντα με τεράστια προσωπικότητα και χαρακτήρα. Θεωρώ ότι γράφτηκαν υπερβολάρες για πάρτη τους (οι νέοι Metallica και αυτοί για ένα φεγγάρι) και το μέλλον του μέταλ και τέτοια, οι οποίες ποτέ δεν βοηθάνε και έτσι δημιουργήθηκε και ένα αχρείαστο αντι-Μάστοντον ρεύμα - αλλά εν πάση περιπτώσει, προσωπικά τους θεωρώ εξαιρετική περίπτωση. To All the Heavy Lifting πραγματικά με συγκίνησε σαν κομμάτι, συγκλονιστικό ρεφρέν και ατμόσφαιρα, πολύ ωραίοι στίχοι.
White Wolf

Mastodon (US/ATL)

Δημοσίευση από White Wolf »

Απο αλλου το περιμενα... απο αλλου ηρθε!
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Mastodon (US/ATL)

Δημοσίευση από Zippo190 »

Corum Jhaelen Irsei έγραψε: Τετ 14 Νοέμ 2018, 14:34 Απο αλλου το περιμενα... απο αλλου ηρθε!
το γεγονός και μόνο ότι ο Vic γράφει μόνο δύο παραγράφους σημαίνει ότι δεν κόβει και φλέβα....
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Mastodon (US/ATL)

Δημοσίευση από Priamos »

Πάντως μπερδεύτηκες και τους έβαλες καταλάθος στο "Heavy metal καταστάσεις" subforum αντί για το "μη μεταλλικές μουσικές". :twisted: :twisted:
Surreal Killer
White Wolf

Mastodon (US/ATL)

Δημοσίευση από White Wolf »

Δεν μπερδευτηκα καθολου! ειναι ξεκαθαρο οτι ξερω τι μπαινει που...
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Mastodon (US/ATL)

Δημοσίευση από theBox »

Leviathan και crack the sky διαστημικες δισκάρες. Blood mountain πολύ καλό. Τα υπόλοιπα δεν με πιάσαν.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Συγκροτήματα & Καλλιτέχνες”