Angtoria (UK)

Παρουσιάσεις, αφιερώματα και συζητήσεις για συγκροτήματα και καλλιτέχνες.
Απάντηση

Angtoria (UK)

Τρί 05 Φεβ 2019, 13:10

Δεν ειναι καποια φοβερη μπαντα.
Δυο δισκους με τον πρωτο αμφιβολου ποιοητητος για εμενα.

Ο δευτερος ομως...

Truth might be changed by victory!

Angtoria (UK)

Τρί 05 Φεβ 2019, 13:26

Δεν ειχα ιδεα πως ειχαν βγαλει και 2ο, το 1ο ηταν αρκετα συμπαθητικο, το ειχα τιμησει γιατι ουσιαστικα ηταν η μπαντα της Sarah και του τιτανα Rehn (Αbyssos)
Θα δοκιμασω να ακουσω κατι απο το σπιτι!
"@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους."

Angtoria (UK)

Τρί 05 Φεβ 2019, 13:45

Αν και μακρια απο το στυλ μου, μπορω να πω οτι κωλογουσταρα τα δειγματα που άκουσα. Μια βόλτα απο το μετάλλουμ μου αποκάλυψε οτι δεν μιλάμε για τιποτα τυχαίους, μιας που πέρα απο την πασίγνωστη Σαρα, και τα υπολοιπα μέλη έχουν αρκετα μεγάλες περγαμινές. Ενδεικτικα, Evergrey, Moahni Moahna, cradle of filth, anathema ktl ktl...
1 Corum Jhaelen Irsei
"Ανεμελιά, easy going, chill out, cool music, κλπ ο απολυτος εχθρος του metal. Η μουσική κλαψα ειναι συμβατή με το metal γιατι εχει συναισθηματικη ενταση, αυτα τα cool, lifestyle εμεσματα ειναι στο αντιθετο ακρο." - Priamos 2018

Angtoria (UK)

Τρί 05 Φεβ 2019, 15:38

Πολύ καλογραμμένο κομμάτια. Δεν τους ήξερα καν.
1 Corum Jhaelen Irsei
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018

Angtoria (UK)

Τρί 05 Φεβ 2019, 16:58

ακουστά τους είχα, δεν ήξερα τι παίζουν
έχει ένα ενδιαφέρον, ο ήχος αυτός ήταν πολύ δημοφιλής στα 90ς
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you

Angtoria (UK)

Τρί 05 Φεβ 2019, 19:22

Το ξερω οτι ειμαι ενας καταπτυστος σεξιστης και ρατσιστης κατα των παχουλων κυριων...αλλα ακουσα πρωτα το δευτερο κομματι και μου αρεσε αρκετα. Μετα ειδα το βιντεοκλιπ του πρωτου....και σταματησε να μου αρεσει και το δευτερο! :D
Αντιπροτεινω αυτο για οφθαλμικο ξεπλυμα :D (ου,ου,ου...γουρουνι φαλλοκρατη, σεξιστη!! :D ):

Τωρα χωρις πλακα, και τα υπολοιπα που ακουσα ηταν αξιολογα. Απλα εχω βγει πλεον απο αυτη τη φαση. Καποια εποχη τα ακουγα/αγοραζα αρκετα.
1 rbrigade
Race of Cain, ascend to heaven,
And cast God down upon the earth!

Angtoria (UK)

Τρί 05 Φεβ 2019, 19:47

Το "Till the fat lady sings" δεν ειναι τυχαια εκφραση.
Επισης, οταν γυριζει το βινυλιο δεν μπορεις να δεις τιποτα.
Αυτα τα βιντεοκλιπ σε εχουν καταστρεψει.

Σε συγκριση με το οχετο πλαστικοτητας στο απο πανω βιντεο ή κυρα Ανγκτορια ειναι προτιμητεα.
1 theBox
Truth might be changed by victory!

Angtoria (UK)

Τρί 05 Φεβ 2019, 20:51

Δεν τους έχω ξανασυναντήσει ποτέ και δεν θα καθόμουν να ακούσω αν δεν διάβαζα τα σχόλια σας. Λίγο μακριά απο τον ήχο που μου αρέσει αλλά έχουν ενα ενδιαφέρον και φωνητικα δεν με χάλασαν. Μια χαρά είναι η Sarah ;) κι ας μην έχει το Ιταλικό ταμπεραμέντο της Roberta απο τούς Morgana :P :P
From the ashes, a fire shall be woken
A light from the shadows shall spring;
Renewed shall be blade that was broken
The crownless again shall be king...

Angtoria (UK)

Τετ 06 Φεβ 2019, 09:46

Η Sarah εχει κανει φωνητικα στο Nexus Polaris,οποτε κερδιζει στα παντα!
1 theBox
"@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους."

Angtoria (UK)

Τετ 06 Φεβ 2019, 09:53

Aphelian έγραψε:
Τετ 06 Φεβ 2019, 09:46
Η Sarah εχει κανει φωνητικα στο Nexus Polaris,οποτε κερδιζει στα παντα!
ΤΕΛΟΣ!
"Ανεμελιά, easy going, chill out, cool music, κλπ ο απολυτος εχθρος του metal. Η μουσική κλαψα ειναι συμβατή με το metal γιατι εχει συναισθηματικη ενταση, αυτα τα cool, lifestyle εμεσματα ειναι στο αντιθετο ακρο." - Priamos 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Συγκροτήματα & Καλλιτέχνες”