Iced Earth (US/FLO)

Παρουσιάσεις, αφιερώματα και συζητήσεις για συγκροτήματα και καλλιτέχνες.
Άβαταρ μέλους
starchild
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Τετ 10 Ιαν 2018, 17:05

Iced Earth (US/FLO)

Δημοσίευση από starchild »

asgardlord έγραψε: Τετ 06 Φεβ 2019, 13:59
ΥΓ : Ταταραταταρα, ταταραταταρα... πόσοι το διαβάσατε κατευθείαν σε ρυθμό δεξί χέρι Schaffer? Αυτό θα πει ταυτότητα ... ή επανάληψη μέχρι δακρύων, όπως το πάρεις :P
ΝΑΙ!
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Iced Earth (US/FLO)

Δημοσίευση από Zippo190 »

επικά σχόλια από την σάλτσα ταμπάσκο

@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: Iced Earth (US/FLO)

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Θα τους λέω να μου βάζουν αυτό στην κρέπα μου από εδώ και πέρα :)
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

Re: Iced Earth (US/FLO)

Δημοσίευση από Vic »

Μου αρέσουν μέχρι το Burnt Offerings πολύ (προφανώς 2+3 τα καλύτερα), το Dark Saga με ξενέρωσε όταν βγήκε (κανα δυο κομμάτια μου αρέσανε) και δεν κατάλαβα ποτέ γιατί έκαναν το μπαμ με αυτό, ειδικά όταν οι μπαλάντες είναι τόσο ξενέρωτες (περί ορέξεως). Το Something Wicked μου φάνηκε απάλευτο, βαρετό και ξενέρωτο, μέχρι την τριλογία στο τέλος που με διαολόστειλε, πιθανώς τα τρία καλύτερα κομμάτια τους. Πολύ καλό το Purgatory, σπάνια περίπτωση λογικής επανηχογράφησης (Μπάρλοου εκδοχές) και από εκεί και πέρα αν και βρήκα το Horror Show αξιοπρεπές και απορούσα πώς όλοι απογοητεύτηκαν ενώ είναι μια χαρά (και τους αρέσουν τόσα και τα βαρετά 4, 5) - και γενικώς για να κλείνω, η λέξη "ξενέρωμα" και η κατάχρηση αυτής συνοψίζει επαρκώς την φάση μου, μου αρέσανε πολύ και μετά δεν μου αρέσανε πολύ και ακόμα πιο μετά τους βαρέθηκε η ψυχή μου.

Πάντως γενικά αξιοπρεπές συγκρότημα που έχει φάει υπέρμετρο θάψιμο, από την μία γιατί "τους ακούνε όλοι" (θου κύριε) και από την άλλη γιατί είναι κοζμάρας ο Schaffer. Εκτιμώ τους κοζμάρες προσωπικά, αν και τα τελευταία 20 χρόνια το έκαιγε όλο και περισσότερο με αποκορύφωμα το Καπιτώλιο (όχι ότι θεωρώ ότι ήταν "προδότης", "εν δυνάμει δολοφόνος" και ήθελε να ανατρέψει την δημοκρατία και τέτοιες πίπες υπερβολάρες αλλά όσο να'ναι, ξεφτιλο-ιστορία.

Πάντως, χωρίς πλάκα, λένε όλοι για τον Χέτφιλντ και πολύ καλά κάνουν, αυτός εδώ είναι ο καλύτερος μαθητής του, ΑΡΡΩΣΤΑ ρυθμικά, μπετό κανονικά - ξκαι δεν εννοώ μόνο τα (λατρεμένα στα πρώτα) τρρρτ τρρρτ.

Σάλτσες, σάουντρακ και αρπαχτές, πρέπει να έκανε μεγάλο λογαριασμό στην φυλακή.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Iced Earth (US/FLO)

Δημοσίευση από Zippo190 »

σκληρός ο Βίκ αν και οι Iced Earth αν βγάλεις τις μπαλάντες είχαν πολύ καλές στιγμές. Ειδικά τα τρία τελευταία που τα άκουσα κάπως πιο προσεκτικά το πάνε τρένο. Καλά για τους δύο δίσκους με Ripper τι να πω; Κολασμένο ατσάλι.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Συγκροτήματα & Καλλιτέχνες”