Axxis (GER)

Παρουσιάσεις, αφιερώματα και συζητήσεις για συγκροτήματα και καλλιτέχνες.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Axxis (GER)

Δημοσίευση από LuciferSteele »

υπάρχουν κάποιες μπάντες που ποτέ δεν απασχόλησαν τον κύριο όγκο των οπαδών, ποτέ δεν αποτέλεσαν θέμα σε συζητήσεις, ποτέ δεν πήραν κομμάτι της πίτας ανάλογο της αξίας τους. οι Γερμανοί Axxis από το Ντόρτμουντ είναι κατά τη γνώμη μου ο ορισμός αυτής της κατάστασης. Ασταμάτητοι από το 1988 μέχρι και σήμερα με πλειάδα ποιοτικών κυκλοφοριών που καλύπτουν το φάσμα από μελωδικό hard n heavy ως και power metal. ο περισσότερος κόσμος μνημονεύει μόνο το (κορυφαίο) ντεμπούτο (κινείται κοντά στους Kingdom Come ηχητικά) και αγνοεί την συνέχεια. ομολογώ πως από τότε που έφυγαν από την AFM έχασα τα ίχνη τους αλλά βλέπω με χαρά πως συνεχίζουν δυναμικά κυκλοφορώντας άλμπουμ σχεδόν κάθε χρόνο!
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Axxis (GER)

Δημοσίευση από Zippo190 »

"Kingdom of the night", "Back to the kingdom" και "Eyes of darkness" τρελές δισκάρες μετά δεν ξέρω.

Μισό λεπτό να βάλω και τον ύμνο:

@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Axxis (GER)

Δημοσίευση από Starman »

Μέχρι και το Utopia το σερί ήταν υψηλών προδιαγραφών. Από τις τίμιες μπάντες που δεν το έβαλαν κάτω ούτε τα δύσκολα χρόνια των 90s. Είχαν και αυτοί τα “ κάτω ” τους αλλά επανήλθαν εντυπωσιακά στα 00s. Δεν έχω άποψη για τα δύο τελευταία τους καθώς έχω ακούσει από δύο-τρία κομμάτια από το καθένα αλλά μου φαίνονται λίγο πιο light από τα προηγούμενα.
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Axxis (GER)

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

ομολογώ πως και γω στο ντεμπούτο έχω κολλήσει, ποιο άλλο να ακούσω;
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Axxis (GER)

Δημοσίευση από rbrigade »

Χάνουν πολύ στα ανυπόφορα φωνητικά που μου φέρνουν στο μυαλό μύτη πιασμένη με μανταλάκι. Επίσης δεν είναι και οι καλύτεροι συνθέτες... Έχουν κάποια καλά κομμάτια εδώ και κει αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι η μπάντα που ΠΡΕΠΕΙ να ακούσεις. Ένας δίσκος που βγάλανε το 2017 ήταν για τα μπάζα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Συγκροτήματα & Καλλιτέχνες”