CRYSTAL EYES: Appreciation Thread

Παρουσιάσεις, αφιερώματα και συζητήσεις για συγκροτήματα και καλλιτέχνες.
Άβαταρ μέλους
dargaard-79
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Δευ 29 Ιαν 2018, 15:15

CRYSTAL EYES: Appreciation Thread

Δημοσίευση από dargaard-79 »

Εγω εχω ακουσει μονο το ντεμπουτο τους και μου αρεσει παρα πολυ. Πολυ πιο πανω από το μέσο ορο των Ευρωπαικων Power Metal μπαντων. Δεν γνωριζω βεβαια αν υπηρξε αναλογη συνεχεια
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

CRYSTAL EYES: Appreciation Thread

Δημοσίευση από rbrigade »

Εμένα μου αρέσουν περισσότερο με Adamsen στα φωνητικά και σε πιο κλασικομεταλικό ύφος παρά στο σύνηθες παουερμεταλλάδικο

Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

CRYSTAL EYES: Appreciation Thread

Δημοσίευση από Vic »

Εμένα μου έστειλε ένας Αμερικάνος φίλος μου σήμερα το κάτωθι άσμα και θυμήθηκα ότι ξέρω το όνομα από το θρεντ (δεν το είχα διαβάσει).



Λοιπόν, το κομμάτι μου άρεσε πάρα πολύ, συνεπώς θα τους βάλω και αυτούς στο τεφτέρι για ψάξιμο. Σύμφωνα με αυτά που διάβασα εδώ, ψήθηκα για τον δίσκο που έκαναν με τον Ηeiman και βλέπουμε. Μετά όμως από το Killer, μιας και το ξεκίνησα.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

CRYSTAL EYES: Appreciation Thread

Δημοσίευση από Zippo190 »

Vic τελικά έχεις γούστο.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

CRYSTAL EYES: Appreciation Thread

Δημοσίευση από Vic »

Vincent Vega: yeah, I got my moments

:P
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

CRYSTAL EYES: Appreciation Thread

Δημοσίευση από LuciferSteele »

το άσμα πολύ καλό! εως πάρα πολύ!
το μόνο μείον του είναι το αδιαφορούλι ρεφραίν αλλιώς όλο το υπόλοιπο σαρώνει
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

CRYSTAL EYES: Appreciation Thread

Δημοσίευση από Zippo190 »

από τον τελευταίο δίσκο αγαπημένο μου είναι το τελείως Accept τραγούδι:

@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

CRYSTAL EYES: Appreciation Thread

Δημοσίευση από theBox »

Ειχα κατεβασει δισκογραφία οταν ανοιξε το τοπικ, αλλά τελικώς δεν ασχοληθηκα. Τωρα αναφερθηκαν ξανά στο ποιοτικοτερη μπαντα τοπικ, και έβαλα το τελευταίο να παιζει. ΠΟΛΥ καλο, περισσότερο μεηντενικο χεβυ παρά power, χορταστικές κιθάρες και καλογραμμένα τραγούδια. Μου θυμησαν αρκετα υστερους Mob Rules! Θα κινηθώ προς τα πίσω μεσα στους επόμενους μήνες, αγοράζοντας κατά το δοκούν.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

CRYSTAL EYES: Appreciation Thread

Δημοσίευση από Starman »

theBox έγραψε: Πέμ 27 Ιουν 2019, 08:27 Θα κινηθώ προς τα πίσω μεσα στους επόμενους μήνες, αγοράζοντας κατά το δοκούν.
Και πολύ καλά θα κάνεις. Από τις πιο ποιοτικές μπάντες του συγκεκριμένου ήχου που προφανώς έχασαν το momentum για να γίνουν μεγαλύτερο όνομα, λόγο των επιλογών τους στις δισκογραφικές εταιρίες.
Άβαταρ μέλους
asgardlord
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: Κυρ 14 Οκτ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Νήσος Κύπρος

CRYSTAL EYES: Appreciation Thread

Δημοσίευση από asgardlord »

Έχω το World of Black and silver, έχει μέσα ΚΟΜΜΑΤΆΡΕΣ αλλά η φωνή μόνο στο ομώνυμο ακούγεται, δυστυχώς ο Νταχλ ψιλο-απάλευτος για τα γούστα μου! Θα τσεκάρω σίγουρα αυτό που τραγουδάει ο Heiman, δεν ήξερα ότι είχε περάσει από τις τάξεις τις μπάντας!

Άσχετο αλλά το booklet του World of black and silver δέχθηκε επίθεση από χυμό κατά τη διάρκεια μετακόμισης, κόλλησαν όλες οι σελίδες μεταξύ τους και δεν μπορώ πλέον να το ανοίξω :P
Iron wields from armored wrists
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

CRYSTAL EYES: Appreciation Thread

Δημοσίευση από rbrigade »

Άσε τον Heinman και πιάσε τον Søren Nico Adamsen που τραγούδησε στα Dead City Dreaming και Chained, ειδικά το δεύτερο είναι ότι καλύτερο έχουν βγάλει.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Συγκροτήματα & Καλλιτέχνες”