CLOVEN HOOF @ The Crow Club, Αθήνα, 9/11

Συναυλίες που έγιναν το 2019.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

CLOVEN HOOF @ The Crow Club, Αθήνα, 9/11

Δημοσίευση από LuciferSteele »

με κέρδισε μπάρμπεκιου σε φιλικό σπίτι
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

CLOVEN HOOF @ The Crow Club, Αθήνα, 9/11

Δημοσίευση από rbrigade »

Βάλτε του αδικαιολόγητη απουσία!
White Wolf

CLOVEN HOOF @ The Crow Club, Αθήνα, 9/11

Δημοσίευση από White Wolf »

Τι απουσια; Αφου ηταν στο μπαρμπεκιου...
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

CLOVEN HOOF @ The Crow Club, Αθήνα, 9/11

Δημοσίευση από Starman »

Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

CLOVEN HOOF @ The Crow Club, Αθήνα, 9/11

Δημοσίευση από Starman »

Όποιος είχε την ευχέρεια να έρθει και δεν το τόλμησε μπορεί τώρα να κλάψει.
Τρομερή εμφάνιση από τους Cloven Hoof με έναν εξωπραγματικό Call που δεν σταμάτησε λεπτό να επικοινωνεί και να παροτρύνει τον κόσμο να συμμετέχει σε αυτό το πάρτι. Όλη η μπάντα με απίστευτη ενέργεια, ειδικά ο νέος κιθαρίστας, που ενώ δε σου γεμίζει το μάτι, αποδείχθηκε μεγάλη μεταγραφή. Ένοιωθε φουλ ο τύπος. Μορφάρα και ο συμπαθέστατος Payne (μου θύμιζε παραδουλεύτρα λίγο πριν τη συνταξιοδότηση :D ), αεικίνητος, ευχαριστούσε συνέχεια το κοινό. Inquisitor, Highlander, The Fugitive, Gates Of Gehenna, Nova Battlestar, Reach For The Sky, Cloven Hoof, Crack The Whip, Laying Down The Law μερικά από τα έπη που ακούστηκαν. Δεν περίμενα τόσο καλή εμφάνιση.
Όσον αφορά τα support, οι πιτσιρικάδες Hateflames προσπάθησαν να αποδώσουν τα κομμάτια από το πολύ καλό cd που κυκλοφόρησαν πριν λίγο καιρό, αλλά τους λείπει η εμπειρία. Έχω και μια ένσταση για την απόδοση των φωνητικών στο live. Οι Crimson Fire σταθερά καλοί στα live τους διασκέδασαν τον κόσμο ενώ παρουσίασαν και καινούργια τραγούδια από την επερχόμενη δουλειά τους.
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

CLOVEN HOOF @ The Crow Club, Αθήνα, 9/11

Δημοσίευση από apeitharxos »

Ήθελα να έρθω, αλλά δεν τα κατάφερα, έκλαιγα πριν καν την συναυλία που δεν θα είμαι, γιατί ήξερα ότι ο Call σπέρνει στα live και ότι όλη η μπάντα είναι πολύ καλή ούτως ή άλλως...
Αλλά θα σας πω το εξής για αυτή τη μπάντα: Λίγοι έχουν προσέξει την μάνατζερ της μπάντας που είναι η γυναίκα του payne, νομίζω. Λοιπόν, προφανώς, δεν ξέρω αν η μπάντα βιοπορίζεται από αυτό που κάνει (λίγο δύσκολο μου φαίνεται να συμβαίνει), όμως (και εδώ είναι το εκπληκτικό της υπόθεσης, δεδομένου ότι η μπάντα δεν φαίνεται να βιοπορίζεται σε αυτό που κάνει, όπως είπα) θυμάμαι την αντίδραση της κοπέλας στην Κύπρο, μετά τα γεγονότα με τον ρας νορθ: έκλαιγε όλο το βράδυ για ό,τι συνέβη, δεν το έχω ξαναδεί αυτό, σαν να ήταν εκείνη η υπεύθυνη. Και ενώ όλος ο υπόλοιπος κόσμος του φεστιβάλ στην Κύπρο είχε γίνει λιώμα και γινόταν ατελείωτος χαβαλές (είχαν ήδη ξεχάσει το γεγονός οι περισσότεροι, αφού, άλλωστε η ουσία τέτοιων φεστιβάλ είναι το παρεϊστικο του κλίματος), η συγκεκριμένη κοπέλα-μάνατζερ κυρίως, και όλη η υπόλοιπη μπάντα, πλην του υπαίτιου, είχαν συγκεντρωθεί σε μια γωνιά, και ήταν απαρηγόρητοι για ό,τι είχε συμβεί...Σαν να ήθελαν να ζητήσουν συγγνώμη από όλους που ήταν στο φεστιβάλ, για ό,τι είχε συμβεί (που, εντάξει, δεν ήταν και τόσο τραγικό κατά τη γνώμη μου. Τέτοια γεγονότα άλλωστε πλάθουν τον μύθο του heavy metal. Και εδώ που τα λέμε, δεν θες και πολύ για να γίνεις κομμάτια πίνοντας αυτή τη ζιβανία. Λίγο να χάσεις τον έλεγχο έχεις τελειώσει. Δηλαδή, με οτιδήποτε άλλο ο ρας νορθ θα ήταν εντάξει, απλά έπεσε στην περίπτωση. Ούτε βέβαια μπορείς να είσαι ο κηδεμόνας ενός ανθρώπου 50 χρονών, και να προσέχεις τι κάνει μέχρι να βγει στη σκηνή, επομένως τα υπόλοιπα μέλη της μπάντας δεν είχαν καμία ευθύνη για ό,τι συνέβη).
Τον οποίον ρας νορθ μάλιστα δεν τον αφήσαν να κοιμηθεί καν στο δωμάτιό του, κοιμήθηκε στην είσοδο του ξενοδοχείου, όπως έμαθα, και μάλιστα έφαγε και κλωτσιά την ώρα που κοιμόταν...Αυτά, γιατί κάποιοι δεν έχουν φτάσει τυχαία εκεί που έχουν φτάσει, και συνεχίζουν να είναι μπάντα κανονική μετά από 40 χρόνια...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

CLOVEN HOOF @ The Crow Club, Αθήνα, 9/11

Δημοσίευση από Xstroyer »

Λίγες μέρες μετά την εντυπωσιακή (όπως πάντα) εμφάνιση των V, δεν περίμενα ότι θα δω τόσο σύντομα καλύτερο live. Πάνω από κάθε προσδοκία. Θεός κιθαρίστας με τρελό κενό ανάμεσα στα 2 μπροστινά δόντια και νέφτι στο κώλο, ενέργεια όσο δε πάει, αεικίνητοι και στήσιμο λες και παίζουν σε αρένα, συγκινητικός Lee Payne, και ΤΙΤΑΝΑΣ Call. Εξαιρετική εμφάνιση!

Ο Νοέμβριος σκίζει κώλους, next stop, Queensryche.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

CLOVEN HOOF @ The Crow Club, Αθήνα, 9/11

Δημοσίευση από Starman »

[mention]apeitharxos[/mention] αυτό που περιέγραψες δεν το ήξερα καθόλου. Αυτός ήταν δηλαδή ο λόγος του έφυγε ο North την τελευταία φορά;
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

CLOVEN HOOF @ The Crow Club, Αθήνα, 9/11

Δημοσίευση από CountRaven »

apeitharxos έγραψε: Κυρ 10 Νοέμ 2019, 17:32 Ήθελα να έρθω, αλλά δεν τα κατάφερα, έκλαιγα πριν καν την συναυλία που δεν θα είμαι, γιατί ήξερα ότι ο Call σπέρνει στα live και ότι όλη η μπάντα είναι πολύ καλή ούτως ή άλλως...
Αλλά θα σας πω το εξής για αυτή τη μπάντα: Λίγοι έχουν προσέξει την μάνατζερ της μπάντας που είναι η γυναίκα του payne, νομίζω. Λοιπόν, προφανώς, δεν ξέρω αν η μπάντα βιοπορίζεται από αυτό που κάνει (λίγο δύσκολο μου φαίνεται να συμβαίνει), όμως (και εδώ είναι το εκπληκτικό της υπόθεσης, δεδομένου ότι η μπάντα δεν φαίνεται να βιοπορίζεται σε αυτό που κάνει, όπως είπα) θυμάμαι την αντίδραση της κοπέλας στην Κύπρο, μετά τα γεγονότα με τον ρας νορθ: έκλαιγε όλο το βράδυ για ό,τι συνέβη, δεν το έχω ξαναδεί αυτό, σαν να ήταν εκείνη η υπεύθυνη. Και ενώ όλος ο υπόλοιπος κόσμος του φεστιβάλ στην Κύπρο είχε γίνει λιώμα και γινόταν ατελείωτος χαβαλές (είχαν ήδη ξεχάσει το γεγονός οι περισσότεροι, αφού, άλλωστε η ουσία τέτοιων φεστιβάλ είναι το παρεϊστικο του κλίματος), η συγκεκριμένη κοπέλα-μάνατζερ κυρίως, και όλη η υπόλοιπη μπάντα, πλην του υπαίτιου, είχαν συγκεντρωθεί σε μια γωνιά, και ήταν απαρηγόρητοι για ό,τι είχε συμβεί...Σαν να ήθελαν να ζητήσουν συγγνώμη από όλους που ήταν στο φεστιβάλ, για ό,τι είχε συμβεί (που, εντάξει, δεν ήταν και τόσο τραγικό κατά τη γνώμη μου. Τέτοια γεγονότα άλλωστε πλάθουν τον μύθο του heavy metal. Και εδώ που τα λέμε, δεν θες και πολύ για να γίνεις κομμάτια πίνοντας αυτή τη ζιβανία. Λίγο να χάσεις τον έλεγχο έχεις τελειώσει. Δηλαδή, με οτιδήποτε άλλο ο ρας νορθ θα ήταν εντάξει, απλά έπεσε στην περίπτωση. Ούτε βέβαια μπορείς να είσαι ο κηδεμόνας ενός ανθρώπου 50 χρονών, και να προσέχεις τι κάνει μέχρι να βγει στη σκηνή, επομένως τα υπόλοιπα μέλη της μπάντας δεν είχαν καμία ευθύνη για ό,τι συνέβη).
Τον οποίον ρας νορθ μάλιστα δεν τον αφήσαν να κοιμηθεί καν στο δωμάτιό του, κοιμήθηκε στην είσοδο του ξενοδοχείου, όπως έμαθα, και μάλιστα έφαγε και κλωτσιά την ώρα που κοιμόταν...Αυτά, γιατί κάποιοι δεν έχουν φτάσει τυχαία εκεί που έχουν φτάσει, και συνεχίζουν να είναι μπάντα κανονική μετά από 40 χρόνια...
Τι παίχτηκε στην Κύπρο ρε; Και πότε;
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

CLOVEN HOOF @ The Crow Club, Αθήνα, 9/11

Δημοσίευση από Zippo190 »

γυναίκα του Payne = Γιόκο Όνο του nwobhm;ΟΕΟ
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Coroner
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2018, 01:00

CLOVEN HOOF @ The Crow Club, Αθήνα, 9/11

Δημοσίευση από Coroner »

Συμφωνω με προλαλησαντες, εξαιρετικη εμφανιση, η μπαντα σε εξαιρετικη φορμα και ο Call αψογος. Παντα τετοια να εχουμε. Ισως να ηθελα να παιξουν και μερικα κομματια ακομα, αλλα δεν ξενερωσα γι αυτο.
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

CLOVEN HOOF @ The Crow Club, Αθήνα, 9/11

Δημοσίευση από apeitharxos »

Starman έγραψε: Κυρ 10 Νοέμ 2019, 18:05 @apeitharxos αυτό που περιέγραψες δεν το ήξερα καθόλου. Αυτός ήταν δηλαδή ο λόγος του έφυγε ο North την τελευταία φορά;
Ναι, εγώ είχα πάει με τους power crue, και το stand το δικό μου συν της μπάντας έτυχε να είναι δίπλα από εκεί που είχε απομονωθεί η μπάντα των cf να κάνει την αυτοκριτική της, και μάλιστα η μάνατζερ μιλούσε για πολλή ώρα με κάποιον στο τηλέφωνο τρομερά θυμωμένη και απογοητευμένη, λέγοντας πολλά και διάφορα, το ζουμί όλων αυτών όμως ήταν ότι 'μόλις γυρίσουμε πίσω θα τον απολύσω...'
CountRaven έγραψε: Κυρ 10 Νοέμ 2019, 18:21
apeitharxos έγραψε: Κυρ 10 Νοέμ 2019, 17:32 Ήθελα να έρθω, αλλά δεν τα κατάφερα, έκλαιγα πριν καν την συναυλία που δεν θα είμαι, γιατί ήξερα ότι ο Call σπέρνει στα live και ότι όλη η μπάντα είναι πολύ καλή ούτως ή άλλως...
Αλλά θα σας πω το εξής για αυτή τη μπάντα: Λίγοι έχουν προσέξει την μάνατζερ της μπάντας που είναι η γυναίκα του payne, νομίζω. Λοιπόν, προφανώς, δεν ξέρω αν η μπάντα βιοπορίζεται από αυτό που κάνει (λίγο δύσκολο μου φαίνεται να συμβαίνει), όμως (και εδώ είναι το εκπληκτικό της υπόθεσης, δεδομένου ότι η μπάντα δεν φαίνεται να βιοπορίζεται σε αυτό που κάνει, όπως είπα) θυμάμαι την αντίδραση της κοπέλας στην Κύπρο, μετά τα γεγονότα με τον ρας νορθ: έκλαιγε όλο το βράδυ για ό,τι συνέβη, δεν το έχω ξαναδεί αυτό, σαν να ήταν εκείνη η υπεύθυνη. Και ενώ όλος ο υπόλοιπος κόσμος του φεστιβάλ στην Κύπρο είχε γίνει λιώμα και γινόταν ατελείωτος χαβαλές (είχαν ήδη ξεχάσει το γεγονός οι περισσότεροι, αφού, άλλωστε η ουσία τέτοιων φεστιβάλ είναι το παρεϊστικο του κλίματος), η συγκεκριμένη κοπέλα-μάνατζερ κυρίως, και όλη η υπόλοιπη μπάντα, πλην του υπαίτιου, είχαν συγκεντρωθεί σε μια γωνιά, και ήταν απαρηγόρητοι για ό,τι είχε συμβεί...Σαν να ήθελαν να ζητήσουν συγγνώμη από όλους που ήταν στο φεστιβάλ, για ό,τι είχε συμβεί (που, εντάξει, δεν ήταν και τόσο τραγικό κατά τη γνώμη μου. Τέτοια γεγονότα άλλωστε πλάθουν τον μύθο του heavy metal. Και εδώ που τα λέμε, δεν θες και πολύ για να γίνεις κομμάτια πίνοντας αυτή τη ζιβανία. Λίγο να χάσεις τον έλεγχο έχεις τελειώσει. Δηλαδή, με οτιδήποτε άλλο ο ρας νορθ θα ήταν εντάξει, απλά έπεσε στην περίπτωση. Ούτε βέβαια μπορείς να είσαι ο κηδεμόνας ενός ανθρώπου 50 χρονών, και να προσέχεις τι κάνει μέχρι να βγει στη σκηνή, επομένως τα υπόλοιπα μέλη της μπάντας δεν είχαν καμία ευθύνη για ό,τι συνέβη).
Τον οποίον ρας νορθ μάλιστα δεν τον αφήσαν να κοιμηθεί καν στο δωμάτιό του, κοιμήθηκε στην είσοδο του ξενοδοχείου, όπως έμαθα, και μάλιστα έφαγε και κλωτσιά την ώρα που κοιμόταν...Αυτά, γιατί κάποιοι δεν έχουν φτάσει τυχαία εκεί που έχουν φτάσει, και συνεχίζουν να είναι μπάντα κανονική μετά από 40 χρόνια...
Τι παίχτηκε στην Κύπρο ρε; Και πότε;
Αυτά έγιναν στο power of the night το '12...Νομίζω δεν υπήρχε άνθρωπος που δεν πέρασε γαμάτα τότε ...Δεν ξέρω πώς είναι το φεστιβάλ σήμερα, αλλά από άποψη διοργάνωσης, μπαντών, κλίματος και παρέας τότε ήταν καταπληκτικά...
Για να καταλάβετε τι παίζει με την ζιβανία, κάποιος κέρναγε τον Οικονόμου των power crue τέτοια σφηνάκια, στα οποία, όπως έμαθα, δεν έβαζαν μέσα μόνο το απόσταγμα αυτό, από το οποίο πήρε το όνομά του το ποτό, αλλά ό,τι άσπρο υπήρχε στο bar...Ο Οικονόμου μετά από κάποιο αριθμό σφηνακίων είχε κάτσει στην καρέκλα και δεν μπορούσε να σηκωθεί να σταθεί στα πόδια του για κάποια αρκετή ώρα...Ο μόνος που δεν ήπιε ήμουν εγώ γιατί έπρεπε να είμαι νηφάλιος να μαζέψω το merch...
Zippo190 έγραψε: Κυρ 10 Νοέμ 2019, 18:43 γυναίκα του Payne = Γιόκο Όνο του nwobhm;ΟΕΟ
χαχα!!! όχι η γυναίκα του payne είναι αρκετά γλυκιά και συμπαθητική αν θυμάμαι καλά...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρχείο 2019”