Up The Hammers XIV (Warm Up) 14/03

Συναυλίες που έγιναν το 2019.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Up The Hammers XIV (Warm Up) 14/03

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Νέα προσθήκη στο μπίλινγκ:

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Up The Hammers XIV (Warm Up) 14/03

Δημοσίευση από LuciferSteele »

τι νέα προσθήκη ρε συ, μήνες έχει ανακοινωθεί!
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: Up The Hammers XIV (Warm Up) 14/03

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Όντως; Τότε γκαβωμαρα. Χάνω τι μπάλα με τα παραevents των events μετά από ένα σημείο [emoji24][emoji24]
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Up The Hammers XIV (Warm Up) 14/03

Δημοσίευση από theBox »

Επειδη όπως με κόβω, δεν θα μπορεσω να ερθω ΚΑΙ στο warmup, αν καποιο καλό παιδι θέλει, ας πάρει οτι βινύλια μπορει να έχουν (ΑΝ έχουν) οι colossus, και τα βρίσκουμε και με το αζημίωτο μετα! ;)
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Up The Hammers XIV (Warm Up) 14/03

Δημοσίευση από Zippo190 »

theBox έγραψε: Σάβ 02 Μαρ 2019, 13:37 Επειδη όπως με κόβω, δεν θα μπορεσω να ερθω ΚΑΙ στο warmup, αν καποιο καλό παιδι θέλει, ας πάρει οτι βινύλια μπορει να έχουν (ΑΝ έχουν) οι colossus, και τα βρίσκουμε και με το αζημίωτο μετα! ;)
Λογικά θα μπορώ να είμαι εκεί. Θέλεις ότι έχουν;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Up The Hammers XIV (Warm Up) 14/03

Δημοσίευση από theBox »

Zippo190 έγραψε: Σάβ 02 Μαρ 2019, 13:59
theBox έγραψε: Σάβ 02 Μαρ 2019, 13:37 Επειδη όπως με κόβω, δεν θα μπορεσω να ερθω ΚΑΙ στο warmup, αν καποιο καλό παιδι θέλει, ας πάρει οτι βινύλια μπορει να έχουν (ΑΝ έχουν) οι colossus, και τα βρίσκουμε και με το αζημίωτο μετα! ;)
Λογικά θα μπορώ να είμαι εκεί. Θέλεις ότι έχουν;
Ναι οτι εχουν σε βινυλιο. Νομιζω μονο το hyperglaive εχουν δηλαδη (αν δεν εχει εξαντληθει) και ίσως και το καινουριο EP. Σε καθε περίπτωση, αν βρεθείς μπροστα σε καποια ευχαριστη έκπληξη και έχουν κόψει και τιποτα άλλο, οτι υπάρχει (και αντέχεις). Να σαι καλά ρε ζιππό!
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Up The Hammers XIV (Warm Up) 14/03

Δημοσίευση από Zippo190 »

Θα επεκταθώ αναλυτικά την Κυριακή, απλά θα πω μόνο Raven Black Νight μέχρι να επιστρέψει η Ατλαντίδα.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Coroner
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2018, 01:00

Up The Hammers XIV (Warm Up) 14/03

Δημοσίευση από Coroner »

Λογω δουλειας/κουρασης, ουσιαστικα προλαβα μονο Dark Quarterer που το χα κι απωθημενο μιας και δεν ειχα ξαναδει... Μια χαρα το ορεκτικο, παμε για διημερο-φωτια
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Up The Hammers XIV (Warm Up) 14/03

Δημοσίευση από Zippo190 »

Λίγα λόγια για το warm up:

Saboter: πολύ καλό thrashϊζων μέταλ με επικά σημεία και τα μέλη ντυμένα λεγεωνάριους. Μου άρεσε η επιθετικότητα και το πολεμικό feeling που λείπει από μπάντες του επικού ήχου σήμερα. Πολύ καλοί παίκτες για αυτό που κάνουν και πολύ δυνατή εμφάνιση. Δείχνουν να ποντάρουν στην σκηνική παρουσία και στις live εμφανίσεις και το υλικό τους ήταν αρκετά καλό.

Mega Colossus: πολύ δυνατή εμφάνιση από τους αμερικανούς που φαίνεται ότι έχουν εμπειρία στο σανίδι. Παίξαν κομμάτια κυρίως από τις καινούριες δουλειές (ήθελα να ακούσω και ένα "Salamandastron" και ένα "Kill More Better"). Μακάρι να τους ξνααδούμε σε πλήρες setlist αν και φοβάμαι ότι δεν πρόκειται να γίνει.

Evil-Lyn: Δεν τρελαίνομαι και γενικά δεν μου πολυαρέσουν. Έπαιξαν καλά αλλά μέχρι εκεί. Το υλικό τους μου φαίνεται πολύ κοινότυπο. Τίμιοι αλλά μέχρι εκεί.

Raven Black Night: τίμια εμφάνιση αν και αρκετά άγαρμπη. Το υλικό τους παραπέμπει σε 70ς Black Sabbath και γενικά ρετρό φάση αλλά με αυθεντικότητα που δεν έχουν ακρετοί του νέου κύματος. Ομολογουμένως αν δεν τους γνωρίζει κανείς μπορέι να βαρέθηκε και φυσικά δεν βοήθησε ο κακός ήχος (που είχαν και οι περισσότερες μπάντες) όπως και το γεγονός ότι παίζανε με δανεικό μπασσίστα (Παπακώστας) και ντράμερ. Αλλά να πω τα εξής: η μπάντα είναι δύο άτομα στην ουσία που ήρθανε από την Νότια Αυστραλία στην Ελλάδα για να παίξουν σαράντα λεπτά, χωρίς λεφτά, χωρίς χλιδάτο merch, χωρίς τίποτα, από μια χώρα χωρίς μεγάλη σκηνή, χωρίς να είναι ανερχόμενο όνομα που ψάχνεται για καριέρα με δανεικά μέλη. Κύριοι, αυτό θέλει ψυχή για να το κάνεις, ψυχή που να αγαπάει το rock και το metal και να παίζει μπροστά σε κόσμο. Και για μένα αυτό είναι πιο metal από τον κάθε κουράδα που γεμίζει με ραφτά και γίνεται λιάρδα σε μια συναυλία χωρίς να βλέπει μισή ώρα μπάντες να παίζουν απλά και μόνο γιατί αυτή είναι η φάση. Ξέρω ότι γίνομαι γραφικός αλλά έτσι πιστευώ και είμαι πολύ περήφανος που τους είδα.



If you choose the dark you will be alone
With faith you can see all the seeds you sown

Reflection: λίγα πράγματα γιατί δεν χρειάζονται περισσότερα: μια από τις καλύτερες μπάντες του τριημέρου, γλεντάνε χαλαρά πολύ μεγαλύτερα και εμπορικότερα ονόματα, εμφάνιση - κόλαση "Wings of fate" μέχρι γυρίσουν οι δεινόσαυροι.

ακολουθούν οι υπόλοιπες μέρες.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Up The Hammers XIV (Warm Up) 14/03

Δημοσίευση από LuciferSteele »

αυτό το αστείο με το Αν πρέπει να τελειώσει κάποια στιγμή. δεν υπάρχει κανένας λόγος να γίνεται το Warm Up εκεί πια από τη στιγμή που υπάρχει το Κύτταρο. Τα αυτιά μου, το κεφάλι μου, ο λαιμός μου, όλα ένα χάλι από την πρώτη μέρα.
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρχείο 2019”