The Bearded Night Owl (Αφηγήσεις τρόμου)

Μυθιστορήματα, πεζά, ποίηση, κόμιξ, διηγήματα, κλπ.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

The Bearded Night Owl (Αφηγήσεις τρόμου)

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Όσοι ασχολούνται με audiobooks και γουστάρουν λογοτεχνία τρόμου, ας τσεκάρουν αυτό το κανάλι στο youtube:







Ποστάρουν αυτοτελη επεισόδια ή σύντομες σειρές διηγημάτων τρόμου (φαντασυ/λαβφραφτ/αστυνομικά) από Reddit/creepypasta στα ελληνικά. Πολύ καλή προσπάθεια. Επίσης απ ότι βλέπω απο φβ κλπ, το artwork πρέπει να το επιμελείται ο Admc ZeroSeven, αλλά δεν είμαι και σίγουρος. Enjoy.
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

The Bearded Night Owl (Αφηγήσεις τρόμου)

Δημοσίευση από theBox »

Ρε μάγκες την παλεύετε με τα audio books αλήθεια;
Εμένα μπαίνουν απο το ένα αυτι και βγαίνουν απο το άλλο, αν δεν διαβάζω χαρτί ή εστω οθόνη δεν μπορω να συγκρατήσω τιποτα. Και δεν ειναι θέμα listening skills, είμαι σιγουρος γι αυτο...στις σειρες χωρις υπότιτλους δεν έχω κανένα προβλημα ας πουμε.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

The Bearded Night Owl (Αφηγήσεις τρόμου)

Δημοσίευση από castledemon »

εγω παλι βλεπω οτι δυσκολευομαι τελευταία να πιασω στα χερια μου μεχρι και το metal hammer να το ξεζουμισω, ποσο μαλλον να ξεκινησω ενα καινουριο βιβλιο. Τα audiobooks, αρκει να εισαι συγκεντρωμενος, ίσως και να βολεύουν.
Πώς θα γινει να πείσουμε τον Κατή να κάνει ένα audiobook μαζί με το επόμενο αριστουργημα του? θα ειναι επος
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

The Bearded Night Owl (Αφηγήσεις τρόμου)

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Το audiobook για να σου αρέσει έχει να κάνει με τον αφηγητή, την παραγωγή/ηχητική επένδυση και με το ίδιο το βιβλίο φυσικά. Δεν μου αρέσουν τα audiobooks που είναι μεγάλα σε έκταση (πχ Lord of the Rings) καθώς κάπου χάνω τη μπάλα, όπως επίσης δεν μπορώ τα audiobooks που είναι μια απλή ανάγνωση του κειμένου. "Σφηνάκια" σαν και αυτά που ποσταρα με "κρατάνε" πιο εύκολα, καθώς μου θυμίζουν λίγο video games/ραδιόφωνο.

[mention]theBox[/mention] Στα αγγλικά μπορεί να σου αρέσει περισσότερο ;)

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

The Bearded Night Owl (Αφηγήσεις τρόμου)

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

castledemon έγραψε: Τετ 20 Μαρ 2019, 08:10 Πώς θα γινει να πείσουμε τον Κατή να κάνει ένα audiobook μαζί με το επόμενο αριστουργημα του? θα ειναι επος
Ο Demetrios είναι έτη φωτός μπροστά. Όχι μόνο έγραψε σενάριο και μουσική, αλλά το μελοποίησε και το γύρισε και ταινία. Το φασμα του ήχου δεν αρκεί πια. ΓΑΤΑΚΙΑ.

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

The Bearded Night Owl (Αφηγήσεις τρόμου)

Δημοσίευση από rbrigade »

Δεν είναι τρελλή σπατάλη χρόνου να κάτσεις να ακούσεις αντί να διαβάσεις; Δεν το διανοούμαι καν!
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

The Bearded Night Owl (Αφηγήσεις τρόμου)

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Διασκευούλα σε BATHORY:

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Λογοτεχνία”