Οι Νύφες του Δράκουλα: Νουρ

Μυθιστορήματα, πεζά, ποίηση, κόμιξ, διηγήματα, κλπ.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Οι Νύφες του Δράκουλα: Νουρ

Δημοσίευση από Zippo190 »

Εικόνα

Σενάριο: Αβραάμ Κάουα
Σχέδιο: Γιάννης Ρουμπούλιας

48 Σελ. Μ/Α.
Σχήμα: 20.50 x 29.00 cm
Τιμή:7.95 €
ISBN: 978-618-5116-55-2

Πρώτη κυκλοφορία στο
Comicdom Con Athens 2018.
20-22 Απριλίου

Κωνσταντινούπολη, 1622.
Η καρδιά της Οθωμανικής Αυτόκρατορίας χτυπά στους ρυθμούς του παιχνιδιού της εξουσίας που παίζεται στις σκιές των μιναρέδων, στους διαδρόμους και στους οντάδες των σαραγιών, στις όχθες του Βοσπόρου που ξεβράζουν τα πτώματα των χαμένων μιας παρτίδας.
Η Νουρ, μια οδαλίσκη στο χαρέμι ενός φιλόδοξου άρχοντα, βλέπει αυτό το θανάσιμο παιχνίδι να υφαίνεται γύρω της, ανίσχυρη να αντιδράσει, με τη δικιά της καρδιά να φλέγεται από τον πόθο να λευτερωθεί από τους δυνάστες και τη μοίρα της. Μα όλα αλλάζουν όταν ο αφέντης της συνάπτει μια επικίνδυνη συμμαχία με έναν ξένο με σκοτεινή όψη, που στο πέρασμά του σπέρνει θάνατο και χάος.

Με τα πτώματα να πληθαίνουν και την ίδια την Αυτοκρατορία να κλυδωνίζεται, η Νουρ διχάζεται ανάμεσα στο να σωπάσει ή να αναμειχθεί, και όταν τραβά πάνω της την προσοχή του δαιμονικού ξένου, βρίσκεται να διακινδυνεύει όχι μόνο τη ζωή της αλλά και την ίδια της την ψυχή.

Και αυτή είναι μόνο η αρχή μιας ιστορίας γεμάτης αίμα, έρωτα και τρόμο που ξεδιπλώνεται σε τρεις χώρες και ισάριθμους αιώνες.

Είναι η σκοτεινή, κρυφή ιστορία των τριών γυναικών που έγιναν οι Νύφες του Δράκουλα!

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το Comicdom Con Athens 2018, επισκεφθείτε την σελίδα της διοργάνωσης: http://www.comicdom-con.gr/
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Lilith
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:07

Οι Νύφες του Δράκουλα: Νουρ

Δημοσίευση από Lilith »

Τα περισσότερα comics που έχω τα διαβάζω με CDsplay και λίγα είναι τα έντυπα.
Πολύ ενδιαφέρον πάντως θα τσεκάρω !
From the ashes, a fire shall be woken
A light from the shadows shall spring;
Renewed shall be blade that was broken
The crownless again shall be king...
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Οι Νύφες του Δράκουλα: Νουρ

Δημοσίευση από Zippo190 »

@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Οι Νύφες του Δράκουλα: Νουρ

Δημοσίευση από theBox »

Lilith έγραψε: Κυρ 01 Απρ 2018, 18:18 Τα περισσότερα comics που έχω τα διαβάζω με CDsplay και λίγα είναι τα έντυπα.
Πολύ ενδιαφέρον πάντως θα τσεκάρω !
Εγω ακρθβψς το αντιθετο. Ενω στα βιβλια εχω γινει σχεδον εξ ολοκληρου paper free, τα κομιξ τα θελω εντυπα. Anyway, νομιζα πως το τοπικ ειχε να κανει με τον Μαρινάκη...carry on....
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Λογοτεχνία”