Fanzines & Magazines

Μυθιστορήματα, πεζά, ποίηση, κόμιξ, διηγήματα, κλπ.
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

Fanzines & Magazines

Δημοσίευση από Silenius »

starchild έγραψε: Τρί 16 Οκτ 2018, 12:23 Το Snakepit τι εγινε, δεν βγαινει πλεον?
Τελευταίο τεύχος βλέπω το 2016 #22. Μεγαλος όμως πόνος τα μεταφορικά και σε όσα distro λέει ότι το φέρνουν στην Ευρώπη, δεν το βρήκα πουθενα. Μονο Iron Bonehead αλλά με 16€ + 6€ μεταφορικά...εντάξει, πάει πολύ
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

Fanzines & Magazines

Δημοσίευση από Silenius »

Scrollkeeper έγραψε: Τρί 16 Οκτ 2018, 13:13
Silenius έγραψε: Τρί 16 Οκτ 2018, 10:07 Ωραίος! Παραγγέλθηκε!
Νομίζω ήταν preorder το συγκεκριμένο. Για διπλοτσέκαρε να δεις.
Κανονικά το δέχτηκε στο καλάθι, δεν έλεγε κάτι για pre. Τώρα τι να πω, θα δείξει. Πήγα να πάρω και το headbangers zine μαζί αλλά δυστυχώς δεν το πρόλαβα.
Άβαταρ μέλους
trigger
Δημοσιεύσεις: 562
Εγγραφή: Σάβ 13 Ιαν 2018, 08:07

Fanzines & Magazines

Δημοσίευση από trigger »

Silenius έγραψε: Τρί 16 Οκτ 2018, 13:28
starchild έγραψε: Τρί 16 Οκτ 2018, 12:23 Το Snakepit τι εγινε, δεν βγαινει πλεον?
Τελευταίο τεύχος βλέπω το 2016 #22. Μεγαλος όμως πόνος τα μεταφορικά και σε όσα distro λέει ότι το φέρνουν στην Ευρώπη, δεν το βρήκα πουθενα. Μονο Iron Bonehead αλλά με 16€ + 6€ μεταφορικά...εντάξει, πάει πολύ
Είναι παράξενος και αν δεν βρεθούν μιλιούνια αναγνωστών να εκθειασουν το συγγραφικό του πόνημα πεισμωνει. Αν βγάλει πάντως, θα αργήσει.
Άβαταρ μέλους
trigger
Δημοσιεύσεις: 562
Εγγραφή: Σάβ 13 Ιαν 2018, 08:07

Fanzines & Magazines

Δημοσίευση από trigger »

Silenius έγραψε: Τρί 16 Οκτ 2018, 13:29
Scrollkeeper έγραψε: Τρί 16 Οκτ 2018, 13:13
Silenius έγραψε: Τρί 16 Οκτ 2018, 10:07 Ωραίος! Παραγγέλθηκε!
Νομίζω ήταν preorder το συγκεκριμένο. Για διπλοτσέκαρε να δεις.
Κανονικά το δέχτηκε στο καλάθι, δεν έλεγε κάτι για pre. Τώρα τι να πω, θα δείξει. Πήγα να πάρω και το headbangers zine μαζί αλλά δυστυχώς δεν το πρόλαβα.
Έχω και περίσσια κόπια εδώ και καιρό ρε σεις, θα σου έρχεται τώρα, έχει βγει κανονικά. Ιδανικά, ψάξε το προηγούμενο τεύχος του Thrash Attack που είναι φανταστικό. Καλύπτει επιτυχώς όλη τη γερμανική θρας σκηνή σε έναν τόμο κολοσσιαίο.
Άβαταρ μέλους
white_knight
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: Τετ 07 Μαρ 2018, 16:33
Επικοινωνία:

Fanzines & Magazines

Δημοσίευση από white_knight »

Forest και true metal οτι καλύτερο με τα απιστευτα editorial τζανετ οπως "είμαι ενα τέρας που ξέρασε η φύση",ή"τα περιττωματα που ξερνάει η κουραδομηχανή του μέταλ κομφορμισμου".Επη τρελά μέσα οπως και metal youth με χριστοπαναγιες σε κριτικη rhapsody κλπ
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Fanzines & Magazines

Δημοσίευση από Priamos »

white_knight έγραψε: Πέμ 01 Νοέμ 2018, 21:18 Forest και true metal οτι καλύτερο με τα απιστευτα editorial τζανετ οπως "είμαι ενα τέρας που ξέρασε η φύση",ή"τα περιττωματα που ξερνάει η κουραδομηχανή του μέταλ κομφορμισμου".Επη τρελά μέσα οπως και metal youth με χριστοπαναγιες σε κριτικη rhapsody κλπ
:D Ο άτιμος ήταν θεομουρλος!! :D
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Fanzines & Magazines

Δημοσίευση από LuciferSteele »

σκανάρετε τίποτα αν δεν βαριέστε (εγώ ΚΑΙ βαριέμαι ΚΑΙ δεν έχω σκάνερ)
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
starchild
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Τετ 10 Ιαν 2018, 17:05

Fanzines & Magazines

Δημοσίευση από starchild »

Πετυχα τυχαια στο ebay αυτα τα τρια ελληνικα τευχη απο Ελληνα πωλητη, αν κανεις τα ψαχνει δικαως ή ξερωγω.
Steel Conjuring
https://www.ebay.com/itm/STEEL-CONJURIN ... rk:12:pf:0
Knights of Sunrise
https://www.ebay.com/itm/113366578282?ul_noapp=true
Forgotten Scroll
https://www.ebay.com/itm/FORGOTTEN-SCRO ... :rk:6:pf:0
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Fanzines & Magazines

Δημοσίευση από Priamos »

Για οποιον ενδιαφερεται, να υπενθυμισω οτι εχω ανεβασμενα 2 τευχη του Singing Swords:
https://www.forgotten-scroll.net/forum/ ... ing+swords
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
white_knight
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: Τετ 07 Μαρ 2018, 16:33
Επικοινωνία:

Fanzines & Magazines

Δημοσίευση από white_knight »

Την Κυριακή σε περατζάδα στα παλαιωβιβλιοπωλεία στο Μοναστηρακι πέτυχα μπροστα μου το τεύχος 001 του ιστορικού iron.Mιας και οταν το είχα πρωτοπάρει οταν κυκλοφορησε το 99 ήμουν 14 χρονων και ουτε ξέρω που βρίσκεται πλέον δεν εχασα την ευκαιρία,και δεν βγήκα χαμένος.Ανυπέρβλητο έπος, θα προσπαθήσω μετα να βγάλω καμια φωτογραφια και να ανεβασω αφου δεν εχω scanner κλπ
Άβαταρ μέλους
Cadaver
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Δευ 26 Φεβ 2018, 16:30

Fanzines & Magazines

Δημοσίευση από Cadaver »

white_knight έγραψε: Δευ 19 Νοέμ 2018, 22:40 Την Κυριακή σε περατζάδα στα παλαιωβιβλιοπωλεία στο Μοναστηρακι πέτυχα μπροστα μου το τεύχος 001 του ιστορικού iron.Mιας και οταν το είχα πρωτοπάρει οταν κυκλοφορησε το 99 ήμουν 14 χρονων και ουτε ξέρω που βρίσκεται πλέον δεν εχασα την ευκαιρία,και δεν βγήκα χαμένος.Ανυπέρβλητο έπος, θα προσπαθήσω μετα να βγάλω καμια φωτογραφια και να ανεβασω αφου δεν εχω scanner κλπ
Φίλε μου εννοείς τα παλαιοβιβλιοπολεία που είναι στην οδό Άστιγγος;
Άβαταρ μέλους
white_knight
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: Τετ 07 Μαρ 2018, 16:33
Επικοινωνία:

Fanzines & Magazines

Δημοσίευση από white_knight »

Cadaver έγραψε: Δευ 17 Δεκ 2018, 16:10
white_knight έγραψε: Δευ 19 Νοέμ 2018, 22:40 Την Κυριακή σε περατζάδα στα παλαιωβιβλιοπωλεία στο Μοναστηρακι πέτυχα μπροστα μου το τεύχος 001 του ιστορικού iron.Mιας και οταν το είχα πρωτοπάρει οταν κυκλοφορησε το 99 ήμουν 14 χρονων και ουτε ξέρω που βρίσκεται πλέον δεν εχασα την ευκαιρία,και δεν βγήκα χαμένος.Ανυπέρβλητο έπος, θα προσπαθήσω μετα να βγάλω καμια φωτογραφια και να ανεβασω αφου δεν εχω scanner κλπ
Φίλε μου εννοείς τα παλαιοβιβλιοπολεία που είναι στην οδό Άστιγγος;
Nαι εκει!
Άβαταρ μέλους
Cadaver
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Δευ 26 Φεβ 2018, 16:30

Fanzines & Magazines

Δημοσίευση από Cadaver »

Ευχαριστώ. Είχε τύχει να περάσω από εκει παλιότερα αλλά δεν ήξερα ότι έχουν και τέτοια περιοδικά.

Νομίζω αυτό πρέπει να είναι το τεύχος που λες. Από το εξώφυλλο και μόνο φαίνεται γαμάτο.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
white_knight
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: Τετ 07 Μαρ 2018, 16:33
Επικοινωνία:

Fanzines & Magazines

Δημοσίευση από white_knight »

Αυτο ακριβως ειναι!
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Fanzines & Magazines

Δημοσίευση από CountRaven »

Πρέπει να αρχίσω τις ανασκαφές και να φέρω στην επιφάνεια τα τεύχη Iron, Metal Youth, Forest και Heavy Metal Collectirs. Όλα από τον ίδιο εκδότη, με διαφορετικό αντικείμενο το καθένα να και με ξεχωριστή θέση στην καρδιά μας.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Λογοτεχνία”