Καλύτερο μπλιμπλίκι έβερ;

Από τα ουφάδικα, στην άνεση του καναπέ μας.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Καλύτερο μπλιμπλίκι έβερ;

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Για να εγκαινιάσουμε την νέα υποκατηγορία σκέφτηκα να κάνουμε μια "δημοσκόπηση" για τα αγαπημένα μας "μπλιμπλίκια" στη λογική του ψυχωθεοπαλαβωτικού μέταλ. Δλδ τα μπλιμπλίκια θα βαθμολογούνται σε 3 τομείς: γραφικά, gameplay και το πόσα 20ρικα μας έφαγαν τα μαμημένα :mad: :mad: :mad: (με άριστα το 10).

Όλοι μπορούν να βαθμολογούν τα πάντα - ασχέτως αν πρόκειται και για παλιά δημοσίευση - κ θα βγαίνει ο μέσος όρος που θα ενημερώνεται σε αυτό το ποστ. Αν έχετε καμια ιδέα/πρόταση για τα περί οργάνωσης let me know ;)

Ξεκινάμε :metalhead: :metalhead: :metalhead:

Κώδικας: Επιλογή όλων

Θέση   |   Όνομα   |   Γραφικά   |   Gameplay   |   Κόστος
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Καλύτερο μπλιμπλίκι έβερ;

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Λοιπόν, το συγκεκριμένο έχει κυκλοφορήσει σε πολλές παραλλαγές (με καουμπόηδες, ινδιάνους, με διαφορετικά power ups, με άλλο theme κλπ κλπ). αλλά το ορίτζιναλ είναι και θα παραμένει το CABAL:



Αν και το gameplay του ήταν κάπως περιορισμένο και αρκετές φορές πολύ δύστροπο, ήταν ΑΚΡΩΣ εθιστικό και σαν αποτέλεσμα το χαρτζιλίκι πήγαινε περίπατο σε χρόνο ντε-τε.

Βαθμός: 6 - 7 - 10 (Γραφικά - Gameplay - Κατανάλωση Κερμάτων)
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Καλύτερο μπλιμπλίκι έβερ;

Δημοσίευση από theBox »

Νομίζω ΑΥΤΟ μου είχε φάει τα περισσότερα λεφτά απο όλα. Για κάποιο λογο ειχα ψαρώσει με το σενάριο/ατμοσφαίρα (λολ) και πάντα ήθελα να το τελειωσω για να δω την εξέλιξη της ιστορίας. Εννοείται δεν καταφερα να το τερματίσω ποτέ.



Βαθμος : 8-9-10
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Καλύτερο μπλιμπλίκι έβερ;

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

theBox έγραψε: Παρ 08 Μαρ 2019, 14:59 Νομίζω ΑΥΤΟ μου είχε φάει τα περισσότερα λεφτά απο όλα. Για κάποιο λογο ειχα ψαρώσει με το σενάριο/ατμοσφαίρα (λολ) και πάντα ήθελα να το τελειωσω για να δω την εξέλιξη της ιστορίας. Εννοείται δεν καταφερα να το τερματίσω ποτέ.



Βαθμος : 8-9-10
The Punisher έπος!! Πιστεύω πως εισαι άδικος ως προς την κατανάλωση κερμάτων, το παιχνίδι ήταν σχετικά βάτο και τερματίζονταν με λογικό αριθμό κερμάτων! (εκτός αν εκεί που το έπαιζες είχαν ανεβάσει τη δυσκολία στο τέρμα!)

Παρόμοιο ύφος και κάπως μεγαλύτερη φαγάνα, στο οποίο έριξα πολύ μέταλλο είναι το παρακάτω



9-9-8

Στο punisher προσωπικά θα έδινα 10-10-6
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

Καλύτερο μπλιμπλίκι έβερ;

Δημοσίευση από Aphelian »

Δεν ξερω τι λεφτα να πρωτοκλαψω, παραθετω ενα εφιαλτικα φαγανο παιχνιδι της παιδικης μου ηλικιας



6-10-10
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Καλύτερο μπλιμπλίκι έβερ;

Δημοσίευση από theBox »

[mention]Metal_Warrior[/mention] παιζει αυτο που λες για τον μαγαζατορα, αλλά παιζει απλά να ημουν εντελως άμπαλος!
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
White Wolf

Καλύτερο μπλιμπλίκι έβερ;

Δημοσίευση από White Wolf »

Εικόνα
White Wolf

Καλύτερο μπλιμπλίκι έβερ;

Δημοσίευση από White Wolf »

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Καλύτερο μπλιμπλίκι έβερ;

Δημοσίευση από CountRaven »

Τσοβόλας ήδη πατάει επάνω περιμένοντας να αρχίσει το βίντεο.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Καλύτερο μπλιμπλίκι έβερ;

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

Aphelian έγραψε: Παρ 08 Μαρ 2019, 17:36 Δεν ξερω τι λεφτα να πρωτοκλαψω, παραθετω ενα εφιαλτικα φαγανο παιχνιδι της παιδικης μου ηλικιας



6-10-10
πωπω ναι, αυτο ηταν φαγάνα!
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Καλύτερο μπλιμπλίκι έβερ;

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Ρε μην κοροϊδεύετε τον Τσοβόλα και βάλτε και κανα σκορ :P Κοτζαμ φόρμουλα υπολογισμού σκέφτηκα :P
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Καλύτερο μπλιμπλίκι έβερ;

Δημοσίευση από rbrigade »

Corum Jhaelen Irsei έγραψε: Παρ 08 Μαρ 2019, 18:47 Εικόνα
Αυτό είναι το double dragon ή έχω γεράσει; Γενικά δεν το έχω με τα βίντεο games, μόνο το DD είχα τερματίσει και αυτό με έναν κουβά κέρματα. Κατά τ' άλλα έπαιζα κυρίως παιχνίδια με αυτοκίνητα αλλά και σε αυτά χάλιας ήμουν. Στο pc δεν το συζητάω, μόνο απλοϊκότητες τύπου ναρκαλιευτής και παζλ, βαριέμαι και μόνο στην σκέψη να κάτσω να παίξω παιχνίδι που θέλει βδομάδες ή μήνες για να το τελειώσεις.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Καλύτερο μπλιμπλίκι έβερ;

Δημοσίευση από LuciferSteele »


Μακράν το αγαπημένο μου, το είχε και η καντίνα στην Ηλιακτή Σαλαμίνας που πέρναγα τα καλοκαίρια με τη γιαγιά μου
θυσιάστηκαν πολλά παγωτά
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
White Wolf

Καλύτερο μπλιμπλίκι έβερ;

Δημοσίευση από White Wolf »

rbrigade έγραψε: Δευ 11 Μαρ 2019, 16:16
Corum Jhaelen Irsei έγραψε: Παρ 08 Μαρ 2019, 18:47 Εικόνα
Αυτό είναι το double dragon ή έχω γεράσει; Γενικά δεν το έχω με τα βίντεο games, μόνο το DD είχα τερματίσει και αυτό με έναν κουβά κέρματα. Κατά τ' άλλα έπαιζα κυρίως παιχνίδια με αυτοκίνητα αλλά και σε αυτά χάλιας ήμουν. Στο pc δεν το συζητάω, μόνο απλοϊκότητες τύπου ναρκαλιευτής και παζλ, βαριέμαι και μόνο στην σκέψη να κάτσω να παίξω παιχνίδι που θέλει βδομάδες ή μήνες για να το τελειώσεις.
Ναι Double Dragon ειναι...
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Καλύτερο μπλιμπλίκι έβερ;

Δημοσίευση από Starman »



Μεταξύ 1981 και 1983 ήταν ο κύριος λόγος που με κυνηγούσε η μάνα μου να διαβάσω. Τρελές εργατοώρες και μουδιάσματα χεριών. Άσε που για να παίξεις έπρεπε να περιμένεις τον προηγούμενο να αδειάσει τις τσέπες του. Ο βασικός λόγος που δε συμπλήρωσα ποτέ το άλμπουμ της Πανίνι του παγκοσμίου κυπέλου του 1982. 3 – 3 – 10.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Video Games”