Ποια παιχνίδια παίζετε;

Από τα ουφάδικα, στην άνεση του καναπέ μας.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3369
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Ποια παιχνίδια παίζετε;

Δημοσίευση από Priamos »

Παμε στο παρον. Βαλτε οτιδηποτε παιζετε αυτη την εποχη (υπολογιστη, παιχνιδομηχανες, κινητο).
Εγω ειμαι καμμενακι του Clash Royale (παιχνιδι android ). Μιλαμε για παιχνιδι φαινομενο με 100δες εκατομμυρια fan ολων των ηλικιων. Πρεπει να εχω παιξει 30.000 τριλεπτες μονομαχιες και ειμαι κοντα στο να φτασω επιπεδο master i.


Παιζει κανεις αλλος;
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

Ποια παιχνίδια παίζετε;

Δημοσίευση από Aphelian »

Εγω καιγομαι γενικοτερα, αυτον τον καιρο εχω λιωσει στο Hollow Knight, οτι καλυτερο εχω παιξει τα τελευταια χρονια στο ειδος. Απιστευτο art style και επιτελους μακρυα απο την συγχρονη μαστιγα που σε παιρνουν απο το χερι και σε πανε καροτσακι σε ολο το παιχνιδι.

Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Ποια παιχνίδια παίζετε;

Δημοσίευση από CountRaven »

Aphelian έγραψε: Παρ 08 Μαρ 2019, 17:31 Εγω καιγομαι γενικοτερα, αυτον τον καιρο εχω λιωσει στο Hollow Knight, οτι καλυτερο εχω παιξει τα τελευταια χρονια στο ειδος. Απιστευτο art style και επιτελους μακρυα απο την συγχρονη μαστιγα που σε παιρνουν απο το χερι και σε πανε καροτσακι σε ολο το παιχνιδι.

Τι έπος είναι αυτό;
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

Ποια παιχνίδια παίζετε;

Δημοσίευση από Aphelian »

βασικα ειναι το καλυτερο Metroidvania παιχνιδι που κυκλοφορησε μετα το Symphony of the Night :D
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6253
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Ποια παιχνίδια παίζετε;

Δημοσίευση από theBox »

Εγω το πιο προσφατο κάψιμο το ειχα φάει με το Enderal. Ειναι total conversion mod του SKYRIM και πολύ καλύτερο σε όλα τα επιπέδα. Κυριώς όμως στο σενάριο.




Γενικα adventures και rpg μονοπωλούσαν πάντα το ενδιαφέρον μου, τα αλλα είδη δεν με κρατάνε ευκολα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος theBox την Παρ 08 Μαρ 2019, 19:10, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Ποια παιχνίδια παίζετε;

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

το έχω το Hollow knight, αλλά δεν εχω ασχοληθεί ακόμα

για την ώρα καίγομαι (και κοντεύω να σπάσω το PC) με το lovecraftιακό Darkest Dungeon

Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Ποια παιχνίδια παίζετε;

Δημοσίευση από CountRaven »

Εγώ περιμένω Lost Ark και Lineage Eternal....
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Ποια παιχνίδια παίζετε;

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Τα τελευταία χρόνια είναι δύσκολο να κατσω και να ασχοληθώ με story-driven games από αρχής μέχρι τέλους, οπότε το έχω ρίξει στα arpg/looters που μπαίνεις μέσα για 15 - 20 λεπτά, σφάζεις/μαχαιρώνεις τα πάντα και μετά πας στην ευχή του θεού. Αντίστοιχη λογική με αυτό που πόσταρε ο [mention]Priamos[/mention].

Από το συγκεκριμένο είδος είμαι φανατικός του DIABLO 3, και μετά έρχονται τα PATH OF EXILE και WARFRAME. Αν και το DIABLO 3 γέρασε (και ψόφησε), παραμένει ακόμα και σήμερα fun to play για μένα. Από τα άλλα δύο, το PATH OF EXILE έχει ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ατμόσφαιρα, ενώ το WARFRAME φοβερό gameplay. Δυστυχώς (ή ευτυχώς) απαιτούν πάρα πολύ χρόνο για να δεις όλο το content (κάθε 2 - 3 μήνες έχουν updates) με αποτέλεσμα να παίζω 2 χρόνια on/off και να έχω δει μόνο την επιφάνεια :D :D

PATH OF EXILE gameplay (που παρεμπιπτόντως έχει ΓΑΜΑΤΟ soundtrack):





WARFRAME gameplay:

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6253
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Ποια παιχνίδια παίζετε;

Δημοσίευση από theBox »

Πωωωω δεν τα παλευω μια τα diabloειδη. Αλλά ναι, σε νιωθω για την ελλειψη χρόνου για τα πιο story driven. Ειναι και ο λογος που εχω πολυ καιρο να παιξω καποιο adventure που παλιοτερα τα εσκιζα.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Ποια παιχνίδια παίζετε;

Δημοσίευση από Zippo190 »

@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6253
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Ποια παιχνίδια παίζετε;

Δημοσίευση από theBox »

Zippo190 έγραψε: Παρ 08 Μαρ 2019, 20:32
Φαινεται ΤΡΕΛΟ επος. Εχει μηπως και κανα σενάριο της προκοπής ή είναι παραδοσιακο dungeon crawl με τα ούλα του?


Επίσης, μολις θυμήθηκα και τα ΑΛΛΑ επη στη φαση αυτή, τα Legend of Grimrock 1 & 2. Φοβερά και αυτά.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Ποια παιχνίδια παίζετε;

Δημοσίευση από Zippo190 »

είμαι πολύ αρχή αλλά έχει το κλασσικό σενάριο με έναν ανείπωτο τρόμο που απειλεί τον φανταστικό κόσμο και μόνο μια ομάδα με ήρωες μπορέι να τον σώσει.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Ποια παιχνίδια παίζετε;

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

theBox έγραψε: Παρ 08 Μαρ 2019, 20:37 Επίσης, μολις θυμήθηκα και τα ΑΛΛΑ επη στη φαση αυτή, τα Legend of Grimrock 1 & 2. Φοβερά και αυτά.
έπος τα Grimrock!
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Ποια παιχνίδια παίζετε;

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Metal_Warrior έγραψε: Σάβ 09 Μαρ 2019, 01:29
theBox έγραψε: Παρ 08 Μαρ 2019, 20:37 Επίσης, μολις θυμήθηκα και τα ΑΛΛΑ επη στη φαση αυτή, τα Legend of Grimrock 1 & 2. Φοβερά και αυτά.
έπος τα Grimrock!
εψαχνα τον τίλο 2 - 3 για να έρθω να το ποστάρω! ωραία παιχνίδια κ αυτά ;)
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6253
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Ποια παιχνίδια παίζετε;

Δημοσίευση από theBox »

CountRaven έγραψε: Παρ 08 Μαρ 2019, 19:24 Εγώ περιμένω Lost Ark και Lineage Eternal....
Μα, αυτά ειναι MORPGs! Έλα, πες αλήθεια, περιμένεις και τον καινουριο δισκο Machinae Supremacy?
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Video Games”