RUSSIAN CIRCLES (US) - Blood Year (2019)

New rock, post grunge, post rock, κλπ.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

RUSSIAN CIRCLES (US) - Blood Year (2019)

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Αν ποστάρω κ γω στη κατηγορία-γήπεδο :D Δεν ξέρω πόσοι τους έχετε ακούσει ή ασχολείστε με τη πάρτη τους, αλλά οι RUSSIAN CIRCLES επιστρέφουν με τον 6ο (ή 7ο) δίσκο τους αρχές Αυγούστου. Για μένα είναι από τις καλύτερες instrumental μπάντες που έχω ακούσει ποτέ ανεξαρτήτως είδους κλπ. με τα τύμπανα να παίζουν καθοριστικό ρόλο στο τελικό αποτέλεσμα. Είχα χάσει την ευκαιρία να τους δω λάιβ μερικά χρόνια πριν στο Rodeo (;) και από τότε κάθε φορά που τους ακουω το μετανιώνω περισσότερο.



Και εδώ σε πιο λάιβ σκηνικά:



υγ: παίζει να είναι από τις λίγες φορές που τόσα πεταλάκια για μια κιθάρα να έχουν νόημα :pasok:
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

RUSSIAN CIRCLES - Blood Year

Δημοσίευση από theBox »

Scrollkeeper έγραψε: Πέμ 27 Ιουν 2019, 13:05 υγ: παίζει να είναι από τις λίγες φορές που τόσα πεταλάκια για μια κιθάρα να έχουν νόημα :pasok:
Ε μα οι ακροατες αυτοι ειναι εκπαιδευμένοι σε τετοιου ειδους λεπτους ηχητικους διαχωρισμους, δεν ειναι μπουρτζοβλαχοι μεταλλάδες...
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

RUSSIAN CIRCLES - Blood Year

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Παρόλα αυτά στηρίζω αλάνθαστη μέθοδο "από το καρφί στη κατανάλωση", ακόμα κ αν είναι 15άρης Behringer.-
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

RUSSIAN CIRCLES - Blood Year

Δημοσίευση από theBox »

Scrollkeeper έγραψε: Πέμ 27 Ιουν 2019, 15:21 Παρόλα αυτά στηρίζω αλάνθαστη μέθοδο "από το καρφί στη κατανάλωση", ακόμα κ αν είναι 15άρης Behringer.-
1000% Μαζι σου!
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

RUSSIAN CIRCLES - Blood Year

Δημοσίευση από rbrigade »

Τι σκουπίδι είναι αυτό; Γιατί μαγαρίζεις την κατηγορία;
Άβαταρ μέλους
Coroner
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2018, 01:00

RUSSIAN CIRCLES - Blood Year

Δημοσίευση από Coroner »

Eχω φιλους που ακουνε πολυ τον συγκεκριμενο ηχο και μου πρηζαν για την παρτη τους. Εγω απο αντιδραση δεν τους ακουγα, αλλα τελικα νομιζω οτι ειναι εξαιρετικοι, ειδικα το Station. Παρολα αυτα, και χωρις αυτο να πιανει 100% τους RC, νομιζω οτι το μεγαλυτερο προβλημα με ολη τη σκηνη ειναι οτι κατανταει αφορητα βαρετη απο ενα σημειο και μετα
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

RUSSIAN CIRCLES - Blood Year

Δημοσίευση από theBox »

rbrigade έγραψε: Παρ 28 Ιουν 2019, 00:19 Τι σκουπίδι είναι αυτό; Γιατί μαγαρίζεις την κατηγορία;
Στην πραγματικότητα δεν εμπιπτουν καν σε αυτη την κατηγορια. Αν θελουμε να γινουμε σπασίκλες, πιο πολυ στη φαση με το (σχεδον) instrumental post metal συγκαταλέγονται. Εκει οπου ανοικουν μπάντες οπως isis, pelican , elder κτλ κτλ, μονο που αυτοι εδω ειναι μαλλον απο τους "τεχνικοτερους" του ειδους. Σε γενικες γραμμές το ειδος αυτο το βρισκω βαρετο. Ειμαι σιγουρος πως υπάρχουν και αξιολογες δουλειες, αλλά που να ψάχνεις τωρα...
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

RUSSIAN CIRCLES - Blood Year

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Εμένα ρε παίδες μετά από ένα σερί MIRROR, ARCH/MATEOS κ GLORYHAMMER, "μοντερνιά" ακούγεται στα αυτιά μου κ ούτε καν μέταλ δεν θα τους έλεγα για να είμαι ειλικρινής :D Τους κατατάσσω στον ευρύτερο "ροκ" χώρο λόγω ήχου κ για αυτό τους έβαλα κ στη συγκεκριμένη κατηγορία.

Ποστ/ξε-ποστ, οι τύποι φτιάχνουν instrumental με αρχή, μέση κ τέλος, κάτι που προσωπικά δυσκολεύομαι να βρω τα τελευταία χρόνια στο μέταλ. Έχουν καταντήσει τα instrumentals να είναι το ξεχαρμάνιασμα του κάθε "βιρτουόζου" και που δυστυχώς πολλές φορές είναι άνευ ουσίας.
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

RUSSIAN CIRCLES - Blood Year

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Νέο κομμάτι:

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Modern Hard Rock”