Τι τρέχει με τον Krist Novoselic;

New rock, post grunge, post rock, κλπ.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3369
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Τι τρέχει με τον Krist Novoselic;

Δημοσίευση από Priamos »

Εμένα πάλι με τσαντιζει τρελά το γενικότερο κυνήγι μαγισσών που έχει ξεκινήσει με βάση το θέμα του Floyd. Είναι λέει (οι μαλακες της επιτροπής) αξιοκατακριτοι οι Maiden γιατί δεν έχουν εκφραστεί δημοσίως για το θέμα (!!!!). Πέρα από τα άλλα, ρε καραγκιόζηδες, με αυτό τον τρόπο προαγετε και επιδοκιμαζετε όλους τους μαιντανους και υποκριτές του σύμπαντος, που πήραν θέση για να είναι αρεστοί στο κοινό τους. Από τα δημόσια πρόσωπα που εκφράστηκαν δημοσίως για το θέμα, βάζω στοίχημα ότι το 80% και παραπάνω το έκαναν για λόγους δημοσιοτητας και διπλωματίας. Αυτό θα πει politically correct: υποκρισία και βιτρίνα.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Τι τρέχει με τον Krist Novoselic;

Δημοσίευση από theBox »

Priamos έγραψε: Παρ 05 Ιουν 2020, 11:45 Εμένα πάλι με τσαντιζει τρελά το γενικότερο κυνήγι μαγισσών που έχει ξεκινήσει με βάση το θέμα του Floyd. Είναι λέει (οι μαλακες της επιτροπής) αξιοκατακριτοι οι Maiden γιατί δεν έχουν εκφραστεί δημοσίως για το θέμα (!!!!).
Πριαμε εχω την εντυπωση οτι αυτοι απλα ψαχνουν τροπους να τρολλαρουν και να κραξουν τους maiden (για το ο,τιδηποτε) παρα να τοποθετηθουν για το εν λογω θέμα. I wouldn't read too much into it...


Δηλαδη, οκ ΥΠΑΡΧΕΙ κυνηγι μαγισσων, αλλά δεν ειναι η επιτροπη και το χαρακτηριστικότερο παράδειγμα.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Τι τρέχει με τον Krist Novoselic;

Δημοσίευση από Zippo190 »

Να βάλει κάποιος και την επιστημονική τοποθέτηση Ross the Boss επί του θέματος.
rbrigade έγραψε: Παρ 05 Ιουν 2020, 11:18 Πάντως πρέπει να μας απασχολεί λιγάκι το εξής:
Δημοκρατικοί και Ρεπουμπλικάνοι είναι περίπου 50/50 στην Αμερική. Βγαίνει καλλιτέχνης να μιλήσει υπέρ Ρεπουμπλικάνων και τον σταυρώνουν, βγαίνει να μιλήσει υπέρ Δημοκρατικών και είναι σούπερ ουάου.

Και το προσωπικό μου σχόλιο:
Η όλη φάση σε κάνει να νομίζεις ότι η αναλογία είναι Δημοκρατικοί 99/Ρεπουμπλικάνοι 01. Αυτό εμένα μου λέει κάποια πράγματα: Ότι οι Δημοκρατικοί είναι μόνο λεζάντα και είναι ότι πιο φασιστικό έχει γνωρίσει η Αμερική, ότι ελέγχουν σε τεράστιο ποσοστό τα media και την show biz και ότι υπάρχει τρομακτική αναντιστοιχία πλύσης εγκεφάλου/εκλογικού αποτελέσματος. Με κάνει να σκέφτομαι ότι αν τα media ήταν ουδέτερα οι Ρεπουμπλικάνοι θα έβγαιναν ακόμα και αν κατέβαζαν υποψήφιο τον Κατέλη (τώρα που το σκέφτομαι, περίπου αυτόν κατέβασαν). Και δεν είναι να απορούμε με την ακραία συνωμοσιολογία που επικρατεί στις ΗΠΑ. Όταν βλέπεις να σου πιπιλάνε το μυαλό πόσο καλοί είναι οι Δημοκρατικοί δεν θες πολύ να φορέσουν αλουμινένιο καπελάκι... Όταν επί Ομπάμα σκοτώνονταν σωρηδόν αφροαμερικάνοι από αστυνομικούς ο Ομπάμιας μας πούλαγε συμπόνοια, αλλά δεν άλλαξε τίποτα προς το καλύτερο (π.χ. νομική εκπαίδευση αστυνομικών) παρότι έκανε δυο θητείες.

Disclaimer: Θεωρώ και τα δύο αμερικανικά κόμματα διεφθαρμένα και τους δύο υποψηφίους προέδρους γελοίους. Αυτό που σχολιάζω είναι στην ουσία μια πολιτική ορθότητα κομμένα και ραμμένη στα μέτρα των Δημοκρατικών.
O Ομπάμα ήταν σαν τον Αντρέα της Αμερικής, όλα τα καλά τα είχε πάρει πάνω του (Obamacare) για τις μαλακίες φταίγανε άλλοι. Στο black lives matter κίνημα που γεννήθηκε επί Ομπάμα, έκανε αντιπολίτευση στον εαυτό του.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3369
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Τι τρέχει με τον Krist Novoselic;

Δημοσίευση από Priamos »

theBox έγραψε: Παρ 05 Ιουν 2020, 12:36
Priamos έγραψε: Παρ 05 Ιουν 2020, 11:45 Εμένα πάλι με τσαντιζει τρελά το γενικότερο κυνήγι μαγισσών που έχει ξεκινήσει με βάση το θέμα του Floyd. Είναι λέει (οι μαλακες της επιτροπής) αξιοκατακριτοι οι Maiden γιατί δεν έχουν εκφραστεί δημοσίως για το θέμα (!!!!).
Πριαμε εχω την εντυπωση οτι αυτοι απλα ψαχνουν τροπους να τρολλαρουν και να κραξουν τους maiden (για το ο,τιδηποτε) παρα να τοποθετηθουν για το εν λογω θέμα. I wouldn't read too much into it...


Δηλαδη, οκ ΥΠΑΡΧΕΙ κυνηγι μαγισσων, αλλά δεν ειναι η επιτροπη και το χαρακτηριστικότερο παράδειγμα.
Όπως φαίνεται από τη φάση του Novoselic και άλλες πιο χοντρές στο παρελθόν, τα πράγματα μπορεί να ξεκινούν "αθώα", αλλά δε θέλει και πολύ να ενεργοποιηθούν τα αντανακλαστικά του όχλου. Φήμες, βρωμες, υποψίες κλπ κιληδωνουν καριέρες ετων.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Τι τρέχει με τον Krist Novoselic;

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Priamos έγραψε: Παρ 05 Ιουν 2020, 14:51 Φήμες, βρωμες, υποψίες κλπ κιληδωνουν καριέρες ετων.
Το αναγκαίο κακό της δημοτικότητας/δημοφιλίας που απολαμβάνουν τα δημόσια πρόσωπα. Αν το έγραφε κάποιος «πουθενάς» δεν θα ασχολούνταν κανεις. Και δυστυχώς, ο όχλος θα είναι πάντα όχλος :meh:
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Τι τρέχει με τον Krist Novoselic;

Δημοσίευση από Zippo190 »

Scrollkeeper έγραψε: Παρ 05 Ιουν 2020, 15:36
Priamos έγραψε: Παρ 05 Ιουν 2020, 14:51 Φήμες, βρωμες, υποψίες κλπ κιληδωνουν καριέρες ετων.
Το αναγκαίο κακό της δημοτικότητας/δημοφιλίας που απολαμβάνουν τα δημόσια πρόσωπα. Αν το έγραφε κάποιος «πουθενάς» δεν θα ασχολούνταν κανεις. Και δυστυχώς, ο όχλος θα είναι πάντα όχλος :meh:
άν το κάνει κάποιος πουθενάς τότε είναι που τον κρεμάνε.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Τι τρέχει με τον Krist Novoselic;

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Zippo190 έγραψε: Παρ 05 Ιουν 2020, 15:44 άν το κάνει κάποιος πουθενάς τότε είναι που τον κρεμάνε.
Ο Πρίαμος μίλησε για συμπεριφορές που κιληδωνουν καριέρες ετων. Αν βγω εγώ κ γράψω πως γουστάρω τρελά γλωσσόφιλα με τον Τραμπ, πέρα από το ιντερνετικό μου «είναι» (που καθορίζεται με ένα δεξί κλικ -> μπλοκ :D ) δεν θα έχω καμια επίπτωση στη δουλειά μου.

Τώρα, μαδο*ουνι στα σχόλια του ΦΒ παντα θα γίνεται, είτε μιλάμε για Ντεμοκρατς - Ρεπαμπλικανς, είτε για σουβλάκι - πίτσα :fap:
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Modern Hard Rock”