Τι τρέχει με τον Krist Novoselic;

New rock, post grunge, post rock, κλπ.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Τι τρέχει με τον Krist Novoselic;

Δημοσίευση από CountRaven »

Χαρισματικός μουσικός. Μπασίστας των NIRVANA.

Κάτι περίεργο πρέπει να συμβαίνει.

Μόλις έπεσε η σελίδα του στο facebook που είχε αποχαιρετισμό της γυναίκας του, σε φάση ότι πέθανε (;;;;).

Ενώ χτεσινό ποστ έγραφε κάτι σε στυλ "this is my last post, my friends and those who know me and gave my phone, know where to find me". (;;;)

Δυστυχώς δεν πρόλαβα screen shots.

Και ο λογαριασμός του στο twitter διαγράφτηκε.

http://abcnewsradioonline.com/music-new ... qiGAbx4bxY

Αφήνω και αυτό εδώ:

https://www.nme.com/news/music/nirvanas ... qiGAbx4bxY
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Τι τρέχει με τον Krist Novoselic;

Δημοσίευση από CountRaven »

Μου μυρίζει hacking η ιστορία αν δεν είναι κάτι πιο σοβαρό...
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Τι τρέχει με τον Krist Novoselic;

Δημοσίευση από CountRaven »







Η σελίδα ανέβηκε πάλι. Παραθέτω τα ποστς και έχω κρατήσει και screenshots.

Υπάρχει και νέο ποστ.

Βρωμάει hacking από χιλιόμετρα η φάση.

Επίσης είναι η παραπάνω η επίσημη σελίδα δεδομένου ότι υπάρχει και η παρακάτω;

https://www.facebook.com/chrisnovoselic12/
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Τι τρέχει με τον Krist Novoselic;

Δημοσίευση από rbrigade »

Αυτό είναι fanpage βραζιλιάνικο
https://www.facebook.com/chrisnovoselic12/

καμία σχέση με official
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Τι τρέχει με τον Krist Novoselic;

Δημοσίευση από rbrigade »

Τα άλλα δεν τα βλέπω, όπως και άλλα μέλη
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Τι τρέχει με τον Krist Novoselic;

Δημοσίευση από LuciferSteele »

ναι ούτε εγώ τα βλέπω
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Τι τρέχει με τον Krist Novoselic;

Δημοσίευση από rbrigade »

Το μόνο που είδα ήταν ένα ελληνικό άρθρο που τον έκραζε επειδή έκανε μια ανάρτηση κάπως φιλική προς τον Τράμπ και κάπως ουδέτερη ως προς τα πρόσφατα γεγονότα. Απ' ότι έγραφε το άρθρο μετά την ανάρτηση έκλεισαν οι λογαριασμοί, οπότε λογικά έπεσε ατελείωτο μπούλινγκ από ''δημοκράτες''
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Τι τρέχει με τον Krist Novoselic;

Δημοσίευση από rbrigade »

Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Τι τρέχει με τον Krist Novoselic;

Δημοσίευση από Priamos »

Δεν διάβασα ολόκληρο το άρθρο, αλλά έπιασα το πνεύμα του. Δε με χαλάνε οι μουσικοί να τρώνε "βούρτσα" και κράξιμο όταν χτίζουν καριέρα πουλώντας attitude , μούρη και "άποψη" και μετά από χρόνια (ω τι έκπληξη!) να κάνουν πλήρη μεταστροφή σε αυτά που πρέσβευαν. Αυτά παθαίνεις φίλε μου όταν δεν "πουλάς" μόνο τη μουσική σου αλλά image και attitude. Κάποιοι πίστεψαν ότι εννοούσες αυτά που έλεγες και νιωθουν προδωμενοι.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Τι τρέχει με τον Krist Novoselic;

Δημοσίευση από CountRaven »

rbrigade έγραψε: Τετ 03 Ιουν 2020, 10:50 Τα άλλα δεν τα βλέπω, όπως και άλλα μέλη
Προφανώς έριξαν πάλι τη σελίδα στην οποία αναφέρομαι για αυτό και τα ποστ πάλι δεν φαίνονται.
Συνημμένα
Screenshot_2020-06-03-02-07-08-783_com.facebook.katana.jpg
Screenshot_2020-06-03-02-07-08-783_com.facebook.katana.jpg (253.53 KiB) Προβλήθηκε 5097 φορές
Screenshot_2020-06-03-02-11-52-944_com.facebook.katana.jpg
Screenshot_2020-06-03-02-11-52-944_com.facebook.katana.jpg (241.25 KiB) Προβλήθηκε 5098 φορές
Screenshot_2020-06-03-02-07-21-661_com.facebook.katana.jpg
Screenshot_2020-06-03-02-07-21-661_com.facebook.katana.jpg (282.99 KiB) Προβλήθηκε 5099 φορές
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Τι τρέχει με τον Krist Novoselic;

Δημοσίευση από rbrigade »

Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Τι τρέχει με τον Krist Novoselic;

Δημοσίευση από rbrigade »

Πάντως ζωντανός είναι, το θέμα που προέκυψε είναι η υποστήριξη στον Trump, το κράξιμο και η διαγραφή των σελίδων του.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Τι τρέχει με τον Krist Novoselic;

Δημοσίευση από rbrigade »

Priamos έγραψε: Παρ 05 Ιουν 2020, 00:45 Δεν διάβασα ολόκληρο το άρθρο, αλλά έπιασα το πνεύμα του. Δε με χαλάνε οι μουσικοί να τρώνε "βούρτσα" και κράξιμο όταν χτίζουν καριέρα πουλώντας attitude , μούρη και "άποψη" και μετά από χρόνια (ω τι έκπληξη!) να κάνουν πλήρη μεταστροφή σε αυτά που πρέσβευαν. Αυτά παθαίνεις φίλε μου όταν δεν "πουλάς" μόνο τη μουσική σου αλλά image και attitude. Κάποιοι πίστεψαν ότι εννοούσες αυτά που έλεγες και νιωθουν προδωμενοι.
E, ok, δεν ξέρω και λεπτομέρειες καθώς οι Nirvana μου άρεσαν λίγο σε μουσικό επίπεδο αλλά δεν ασχολήθηκα με στίχους, συνεντεύξεις κτλ, αλλά δεν κατάλαβα ποτέ να είναι τίποτα πολιτικά στρατευμένοι... Εδώ έχουμε να κάνουμε με τον φασισμό των δημοκρατικών της Αμερικής που άμα είσαι pro-Trump πρέπει να εκτελεστείς κάτω από το άγαλμα της Ελευθερίας ξέρω γω. Μου φαίνεται πολύ αστείο όλο αυτό γιατί ναι μεν ο Trump είναι αδιανόητο σούργελο, αλλά οι αντίπαλοί του είναι χωμένοι στα σκατά μέχρι τα φρύδια, διεφθαρμένοι, εγκληματίες, λομπίστες κτλ. Οπότε δεν βλέπω τον λόγο γιατί η μία πλευρά είναι η κακή και η άλλη η καλή. Και επιτέλους υπάρχει ή δεν υπάρχει ελευθερία του λόγου;
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Τι τρέχει με τον Krist Novoselic;

Δημοσίευση από theBox »

Το κακο με την κατασταση που εχει διαμορφωθει στα σοσιαλ ειναι οτι αν εισαι "δημοσιο προσωπο" και τοποθετηθεις πανω σε ενα διχαστικο θεμα, δινεις πατημα στο καθε ΨΥΧΑΚΙ να σου στειλει hate mail, τετοιο που μπορει να σε κανει να φοβηθεις για τη ζωη σου.

Αλλά και αυτο να μην συμβει, μπορει με τα λεγομενα σου να "κλεισεις πορτες" σε συνεργασιες σημαντικες για τον βιοπορισμο σου.

Δεν ειναι λιγα τα παραδειγματα ανθρωπων που αναγκάζονται να ποσταρουν μονο "βιντεακια με γατουλες" γι αυτο ακριβως το λογο...

Σκληρο χαστουκι για αυτους που πιστευαν οτι το ιντερνετ (και ειδικα τα σοσιαλ) θα μας "φερουν πιο κοντα". Οπως αποδεικνυεται εκ του αποτελεσματος, παιζει να ειναι και ενας απο τους βασικοτερους παραγοντας της οποιας διχαστικότητας.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Τι τρέχει με τον Krist Novoselic;

Δημοσίευση από rbrigade »

Πάντως πρέπει να μας απασχολεί λιγάκι το εξής:
Δημοκρατικοί και Ρεπουμπλικάνοι είναι περίπου 50/50 στην Αμερική. Βγαίνει καλλιτέχνης να μιλήσει υπέρ Ρεπουμπλικάνων και τον σταυρώνουν, βγαίνει να μιλήσει υπέρ Δημοκρατικών και είναι σούπερ ουάου.

Και το προσωπικό μου σχόλιο:
Η όλη φάση σε κάνει να νομίζεις ότι η αναλογία είναι Δημοκρατικοί 99/Ρεπουμπλικάνοι 01. Αυτό εμένα μου λέει κάποια πράγματα: Ότι οι Δημοκρατικοί είναι μόνο λεζάντα και είναι ότι πιο φασιστικό έχει γνωρίσει η Αμερική, ότι ελέγχουν σε τεράστιο ποσοστό τα media και την show biz και ότι υπάρχει τρομακτική αναντιστοιχία πλύσης εγκεφάλου/εκλογικού αποτελέσματος. Με κάνει να σκέφτομαι ότι αν τα media ήταν ουδέτερα οι Ρεπουμπλικάνοι θα έβγαιναν ακόμα και αν κατέβαζαν υποψήφιο τον Κατέλη (τώρα που το σκέφτομαι, περίπου αυτόν κατέβασαν). Και δεν είναι να απορούμε με την ακραία συνωμοσιολογία που επικρατεί στις ΗΠΑ. Όταν βλέπεις να σου πιπιλάνε το μυαλό πόσο καλοί είναι οι Δημοκρατικοί δεν θες πολύ να φορέσουν αλουμινένιο καπελάκι... Όταν επί Ομπάμα σκοτώνονταν σωρηδόν αφροαμερικάνοι από αστυνομικούς ο Ομπάμιας μας πούλαγε συμπόνοια, αλλά δεν άλλαξε τίποτα προς το καλύτερο (π.χ. νομική εκπαίδευση αστυνομικών) παρότι έκανε δυο θητείες.

Disclaimer: Θεωρώ και τα δύο αμερικανικά κόμματα διεφθαρμένα και τους δύο υποψηφίους προέδρους γελοίους. Αυτό που σχολιάζω είναι στην ουσία μια πολιτική ορθότητα κομμένα και ραμμένη στα μέτρα των Δημοκρατικών.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Modern Hard Rock”