IRONSWORD, REFLECTION, AIRGED L'AMH @ ΙΛΙΟΝ Plus, Αθήνα, 14/02/2020

Συναυλίες που έγιναν το 2020.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

IRONSWORD, REFLECTION, AIRGED L'AMH @ ΙΛΙΟΝ Plus, Αθήνα, 14/02/2020

Δημοσίευση από theBox »

Εγω ετρωγα ρομαντικο κοτοπουλο με παπαρδελες σε γκουρμε εστιατοριο βοριων προαστίων, αλλά ειχα τους ironsword στο μυαλό μου.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

IRONSWORD, REFLECTION, AIRGED L'AMH @ ΙΛΙΟΝ Plus, Αθήνα, 14/02/2020

Δημοσίευση από apeitharxos »

theBox έγραψε: Σάβ 15 Φεβ 2020, 10:57 Εγω ετρωγα ρομαντικο κοτοπουλο με παπαρδελες σε γκουρμε εστιατοριο βοριων προαστίων, αλλά ειχα τους ironsword στο μυαλό μου.
χαχαχα!!!
Ατάκα του TANN πριν το πρώτο κομμάτι: 'We are IRONSWORD, and since there is nothing else to fuck this day, we are going to fuck your minds!!!'
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

IRONSWORD, REFLECTION, AIRGED L'AMH @ ΙΛΙΟΝ Plus, Αθήνα, 14/02/2020

Δημοσίευση από Starman »

theBox έγραψε: Σάβ 15 Φεβ 2020, 10:57 Εγω ετρωγα ρομαντικο κοτοπουλο με παπαρδελες σε γκουρμε εστιατοριο βοριων προαστίων, αλλά ειχα τους ironsword στο μυαλό μου.
Εγώ πάλι, πήγα στους Ironsword αλλά ομολογώ ότι μετά τις 12 είχα κοτόπουλα στο δικό μου μυαλό. Βίοι αντίθετοι. :D

Πέρα από την πλάκα, το live ήταν καλό και όλες οι μπάντες προσπάθησαν για το παραπάνω. Μια καθυστέρηση τριών τετάρτων που είχαμε στην έναρξη οφειλόταν στην αλλαγή της τελευταίας στιγμής με την προσθήκη των Achelous στη θέση των Reflection.
Οι Airged L’amh μου φάνηκαν καλύτεροι και πιο δεμένοι από την τελευταία φορά που τους είδα και στη 1 ώρα που έπαιξαν μας έκαναν να περάσουμε καλά παρουσιάζοντας και νέα τραγούδια. Παρεμπιπτόντως, εκείνο το 7’’ πότε κυκλοφορεί;
Συνέχεια με τους Achelous, που κλήθηκαν στις 3 το μεσημέρι να αντικαταστήσουν τους Reflection χωρίς να έχουν κάνει πρόβα εδώ και ένα μήνα από ότι μας έλεγε σε πηγαδάκι ο Χρήστος, αλλά παρόλα αυτά τα πήγαν πολύ καλά. Άκρως επικοινωνιακό γκρουπ, που τα όποια λάθη ή αστοχίες τα υπερκαλύπτει η σκηνική τους παρουσία.
Τέλος οι Ironsword στο πρώτο μισό της εμφάνισής τους έπαιξαν σχεδόν όλο το νέο τους δίσκο, ενώ προς το τέλος άφησαν τα έπη του παρελθόντος με αποκορύφωμα το κλείσιμο του live με τον ύμνο Burning Metal.
Το μαγαζί είχε σχετικά καλό ήχο και οι 100 περίπου παρευρισκόμενοι ήμασταν μια μεγάλη παρέα, αφού οι περισσότεροι γνωριζόμαστε μεταξύ μας.
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

IRONSWORD, REFLECTION, AIRGED L'AMH @ ΙΛΙΟΝ Plus, Αθήνα, 14/02/2020

Δημοσίευση από apeitharxos »

Starman έγραψε: Σάβ 15 Φεβ 2020, 16:01
theBox έγραψε: Σάβ 15 Φεβ 2020, 10:57 Εγω ετρωγα ρομαντικο κοτοπουλο με παπαρδελες σε γκουρμε εστιατοριο βοριων προαστίων, αλλά ειχα τους ironsword στο μυαλό μου.
Εγώ πάλι, πήγα στους Ironsword αλλά ομολογώ ότι μετά τις 12 είχα κοτόπουλα στο δικό μου μυαλό. Βίοι αντίθετοι. :D
Χαχαχα!!! Όντως ωθείσαι στις γουρουνιές μετά από τέτοιο live, εγώ σκεφτόμουν σουβλάκια στην επιστροφή, τόσο που μπέρδεψα το δρόμο και έκανα κύκλο, μέχρι να φτάσω στο πολυπόθητο live σουβλατζίδικο...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
Coroner
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2018, 01:00

IRONSWORD, REFLECTION, AIRGED L'AMH @ ΙΛΙΟΝ Plus, Αθήνα, 14/02/2020

Δημοσίευση από Coroner »

Πολυ ωραιο live, οικογενειακο-οπαδικο. Συμφωνω με τους παραπανω, απλα να προσθεσω οτι οι ironsword παιξανε ολο το τελευταιο δισκο, τα κομματια του EP, το κομματι που χαν παιξει Into Battle και δε μπηκε στο δισκο, και ακομα 5 κομματια (none but the brave, forging the sword, nemedian chronicles, road warriors, burning metal).
Άβαταρ μέλους
Celephais
Δημοσιεύσεις: 490
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 01:24

IRONSWORD, REFLECTION, AIRGED L'AMH @ ΙΛΙΟΝ Plus, Αθήνα, 14/02/2020

Δημοσίευση από Celephais »

Λοιπόν περάσαμε πολύ καλά, οι Achelous έπαιξαν πάρα πολύ καλά αν λάβουμε υπόψη ότι αντικατέστησαν τους Reflection μερικές ώρες πριν το live. Φοβερή απόδοση από Ironsword, αγνό παρθένο επικό μέταλ, μόνη ένσταση ότι κάποια από τα κομμάτια του νέου δίσκου είναι σε βαθμό παρεξήγησης Manilla Road. Ο νεός χώρος δούλεψε πολύ καλά, πολύ καλός ήχος και ο κόσμος πολύ ικανοποιητικός.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

IRONSWORD, REFLECTION, AIRGED L'AMH @ ΙΛΙΟΝ Plus, Αθήνα, 14/02/2020

Δημοσίευση από CountRaven »

Παρεμπιπτόντως, εκείνο το 7’’ πότε κυκλοφορεί;

The production of songs for the 7 inch disc is ready !!!! We hope soon to find the company that will launch them, we hope soon to be in your hands !!!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
SlayerKing
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Πέμ 18 Ιούλ 2019, 16:02

IRONSWORD, REFLECTION, AIRGED L'AMH @ ΙΛΙΟΝ Plus, Αθήνα, 14/02/2020

Δημοσίευση από SlayerKing »

Aφησε ενα ωραιο feeling το live, ζεστο κ οικογενιακο με πολυ καλη απόδοση απ ολες τις μπαντες.
Oι IronSword πολυ χαλαροι, ηταν μονιμα εξω και τα ελεγαν με τον κοσμο και επαιξαν σχεδον ενα 2ωρακι.

H φωνη του Tann μου φαίνεται καλύτερη live απ οτι στα αλμπουμ, μονο δικια μου ιδεα?
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρχείο 2020”