Chania Rock Festival @ Χανιά, 2 Αυγούστου

Συναυλίες που έγιναν το 2020.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Chania Rock Festival @ Χανιά, 2 Αυγούστου

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Ανακοινώθηκε ο headliner για φέτος

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Chania Rock Festival @ Χανιά, 2 Αυγούστου

Δημοσίευση από rbrigade »

Δυνατό όνομα!
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Chania Rock Festival @ Χανιά, 2 Αυγούστου

Δημοσίευση από Priamos »

Ρε θα λιωσουν οι σκοταδοψυχοι (μουσικοι και οπαδοι), στα Χανια 2 Αυγουστου!
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

Chania Rock Festival @ Χανιά, 2 Αυγούστου

Δημοσίευση από Silenius »

Απο τα χειροτερα live που εχω δει ποτε. Ακομα κλαιω τα λεφτα μου. Πολυ δυνατη δισκογραφια αλλα τραγικη live εμπειρια. Θυμαμαι να μην καταλαβαινω καν τι επαιζαν. Και δεν ηταν μονο θεμα ηχου
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Chania Rock Festival @ Χανιά, 2 Αυγούστου

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Είμαι κάτοικος Χανίων. Ο σχολιασμός για αυτό το θέμα, μου είναι απαγορευμένος. =]
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
Blackwinged
Δημοσιεύσεις: 398
Εγγραφή: Σάβ 26 Οκτ 2019, 18:33
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Chania Rock Festival @ Χανιά, 2 Αυγούστου

Δημοσίευση από Blackwinged »

Ρε παιδιά, γιατί εγώ σε δυο-τρεις απόπειρες που τους άκουσα δεν ένιωσα καθόλου; Ακόμη θυμάμαι μία κοπέλα στο λύκειο να μου λέει, τσέκαρε τους θα σου αρέσουν, αφού ακούς metal. Ποτέ δεν τους συμπάθησα/κατάλαβα, ούτε μου άρεσαν.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Chania Rock Festival @ Χανιά, 2 Αυγούστου

Δημοσίευση από Xstroyer »

Τρελό fail επιλογή. Μόλις πριν λίγους μήνες έπαιξαν Αθήνα σε μια εμφάνιση τραγωδία, όπου ακόμα και οι φανατικοί οπαδοί τους είπαν "έλεος, δεν ξαναπάμε" αφού τους συνοδεύει εδώ και χρόνια η φήμη της κακής live μπάντας.

Παραβλέπουμε το γεγονός πως έχουν να βγάλουν δίσκο 30 χρόνια, παραβλέπουμε το γεγονός πως οι ίδιοι δηλώνουν "legacy act", παραβλέπουμε το γεγονός πως βγαίνουν χωρίς drummer, με πλήκτρα και προγραμματισμένα τύμπανα, παραβλέπουμε το γεγονός πως ο Eldritch δεν την παλεύει, κάποιες φορές λιποθυμάει και πέφτει στη σκηνή, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συνεχίζουν να τους δίνουν ευκαιρίες και δεν πάνε σπίτι τους. Ιστορική μπάντα, αλλά νεκροί εδώ και χρόνια, με απαράδεκτα show και κανέναν σεβασμό στο κοινό.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Chania Rock Festival @ Χανιά, 2 Αυγούστου

Δημοσίευση από CountRaven »

Xstroyer έγραψε: Κυρ 23 Φεβ 2020, 16:15 Τρελό fail επιλογή. Μόλις πριν λίγους μήνες έπαιξαν Αθήνα σε μια εμφάνιση τραγωδία, όπου ακόμα και οι φανατικοί οπαδοί τους είπαν "έλεος, δεν ξαναπάμε" αφού τους συνοδεύει εδώ και χρόνια η φήμη της κακής live μπάντας.

Παραβλέπουμε το γεγονός πως έχουν να βγάλουν δίσκο 30 χρόνια, παραβλέπουμε το γεγονός πως οι ίδιοι δηλώνουν "legacy act", παραβλέπουμε το γεγονός πως βγαίνουν χωρίς drummer, με πλήκτρα και προγραμματισμένα τύμπανα, παραβλέπουμε το γεγονός πως ο Eldritch δεν την παλεύει, κάποιες φορές λιποθυμάει και πέφτει στη σκηνή, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συνεχίζουν να τους δίνουν ευκαιρίες και δεν πάνε σπίτι τους. Ιστορική μπάντα, αλλά νεκροί εδώ και χρόνια, με απαράδεκτα show και κανέναν σεβασμό στο κοινό.
Το νου σας γκοθόπουλα. Ο [mention]Xstroyer[/mention] ξεσπάθωσε.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Chania Rock Festival @ Χανιά, 2 Αυγούστου

Δημοσίευση από rbrigade »

Ωχ, τόσο χάλια; Καλά οι διοργανωτές δεν τα ξέρουν αυτά; Δεν νομίζω γενικά το φεστιβάλ αυτό να βλέπει προκοπή από ξένους τουρίστες, οπότε που ποντάρουν φέρνοντας μια τόσο αντιεπαγγελματική μπάντα που έχει εκτεθεί πρόσφατα στο ελληνικό κοινό;
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Chania Rock Festival @ Χανιά, 2 Αυγούστου

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Για να πούμε και του στραβού :S το δίκιο, σίγουρα υπάρχουν μουσικόφιλοι που τη βρίσκουν με TSOM και κάτι ίσως πιο χορευτικό από Sabaton...

Άτομα που δεν τους έχουν ξαναδεί και θα έχουν την υπέροχη ευκαιρία να ΝΙΩΣΟΥΝ ΣΤΟ ΠΕΤΣΙ ΤΟΥΣ την αυγουστιάτικη κάψα των Χανίων. :D
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Chania Rock Festival @ Χανιά, 2 Αυγούστου

Δημοσίευση από LuciferSteele »

και όμως ο τουρισμός αποτελεί σημαντικό πυλώνα του φεστ, δεν βασίζεται μόνο στους Έλληνες
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρχείο 2020”