MANOWAR: Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, 21 Νοεμβρίου 1992

Flashbacks και αναδρομές σε «ιστορικές» συναυλίες.
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Re: MANOWAR: Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, 21 Νοεμβρίου 1992

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Progress_Lost έγραψε: Δευ 21 Νοέμ 2022, 17:03 Κατ' αρχάς, μου λείπει αυτή η εικόνα και πώρωση των οπαδών... Μου λείπει να πας βόλτα Αθήνα και να βλέπεις παρέες από μεταλλάδες να σχολιάζουν δίσκους, να διαβάζουν περιοδικά στα παγκάκια περιμένοντας λεωφορεία, και γενικά να βλέπεις ζωντανό το heavy metal... Έστω, κόσμο να τσακώνεται για τη μουσική που αγαπά!
Σε νιώθω με κάθε σπιθαμή της ψυχής μου!
Νιώθω ευλογημένος που πρόλαβα στο παρατσάκ το σημείο καμπής προς τον κόσμο των ζωντανών νεκρών.
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
Progress_Lost
Δημοσιεύσεις: 1896
Εγγραφή: Παρ 24 Σεπ 2021, 20:25

Re: MANOWAR: Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, 21 Νοεμβρίου 1992

Δημοσίευση από Progress_Lost »

Είχε παλμό τότε το heavy metal...Σκηνή υπάρχει ακόμα, συγκροτήματα υπάρχουν, οπαδοί υπάρχουν, δουλειές βγαίνουν, αλλά εκείνος ο παλμός έχει πια χαθεί... Κάποιοι προχωρούν βέβαια και χωρίς αυτόν...
Άβαταρ μέλους
Mamercus
Δημοσιεύσεις: 640
Εγγραφή: Τετ 13 Ιούλ 2022, 21:04

Re: MANOWAR: Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, 21 Νοεμβρίου 1992

Δημοσίευση από Mamercus »

Για μια στιγμή ΠΑΓΩΣΕ το αίμα μου!
Διότι είναι από τα λάηβ που ΔΕΝ κατέβηκα (Σαλονικιός γαρ) στην Αθήνα λόγω ηλικίας, είχε γίνει πόλεμος στο σπίτι, αλλά πήρα άκυρο τρανό... Και θυμάμαι γαμώτο ότι ήμουν πρώτη λυκείου ή κάτι τέτοιο, διαβάζω όμως ότι πέρασαν ...27 χρόνια και ΔΕΝ μου βγαίνουν τα μαθηματικά!!!! Κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό, είπα μέσα μου, καλά ρε μαλάκα, ήσουν 18 χρονών γομάρι (45 ετών σήμερα γαρ) και δεν κατέβηκες;;;
Όμως, οκ, ήταν 1992, άρα 30 χρόνια πριν, και 15χρονος με 18χρονο είχε μια κάποια διαφορά...
Ουφ!
Εντάξει, με συγχωρώ!
Από αδέρφια που κατέβηκαν, και μιλάμε για ΤΡΕΛΑΜΕΝΟΥΣ Manowarάδες, δυστυχώς δεν άκουσα τα καλύτερα, σε σημείο που αν δεν τα άκουγα από δαύτους, δεν θα τα πίστευα ποτέ. Δεν ήταν κράξιμο, μάλλον απογοήτευση θα έλεγα. Μεγαλύτερη από τη δική μου όμως που δεν τους είχα δει, ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ!!!
Αυτά τα ολίγα από μένα...
Hail and Kill
"The music you listen to becomes the soundtrack of your life." Jimi Hendrix
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: MANOWAR: Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, 21 Νοεμβρίου 1992

Δημοσίευση από CountRaven »

Mamercus έγραψε: Δευ 21 Νοέμ 2022, 22:11 Για μια στιγμή ΠΑΓΩΣΕ το αίμα μου!
Διότι είναι από τα λάηβ που ΔΕΝ κατέβηκα (Σαλονικιός γαρ) στην Αθήνα λόγω ηλικίας, είχε γίνει πόλεμος στο σπίτι, αλλά πήρα άκυρο τρανό... Και θυμάμαι γαμώτο ότι ήμουν πρώτη λυκείου ή κάτι τέτοιο, διαβάζω όμως ότι πέρασαν ...27 χρόνια και ΔΕΝ μου βγαίνουν τα μαθηματικά!!!! Κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό, είπα μέσα μου, καλά ρε μαλάκα, ήσουν 18 χρονών γομάρι (45 ετών σήμερα γαρ) και δεν κατέβηκες;;;
Όμως, οκ, ήταν 1992, άρα 30 χρόνια πριν, και 15χρονος με 18χρονο είχε μια κάποια διαφορά...
Ουφ!
Εντάξει, με συγχωρώ!
Από αδέρφια που κατέβηκαν, και μιλάμε για ΤΡΕΛΑΜΕΝΟΥΣ Manowarάδες, δυστυχώς δεν άκουσα τα καλύτερα, σε σημείο που αν δεν τα άκουγα από δαύτους, δεν θα τα πίστευα ποτέ. Δεν ήταν κράξιμο, μάλλον απογοήτευση θα έλεγα. Μεγαλύτερη από τη δική μου όμως που δεν τους είχα δει, ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ!!!
Αυτά τα ολίγα από μένα...
Hail and Kill
30 χρόνια πλέον. 27 ήταν όταν ανοίξαμε το θέμα.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: MANOWAR: Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, 21 Νοεμβρίου 1992

Δημοσίευση από CountRaven »

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Στιγμές στο Χρόνο”