SAVATAGE: Sporting Arena, 26 Ιανουαρίου 2002

Flashbacks και αναδρομές σε «ιστορικές» συναυλίες.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

SAVATAGE: Sporting Arena, 26 Ιανουαρίου 2002

Δημοσίευση από CountRaven »



Αφήνω αυτό εδώ. Πανέμορφο live και φοβερές αναμνήσεις.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

SAVATAGE: Sporting Arena, 26 Ιανουαρίου 2002

Δημοσίευση από LuciferSteele »

πόσο τυχεροί που τα ζήσαμε αυτά...
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

SAVATAGE: Sporting Arena, 26 Ιανουαρίου 2002

Δημοσίευση από Xstroyer »

Aπό τα πιο ιστορικά και αγαπημένα μου live. Όντας στο fan club της μπάντας τότε, είχαμε τη πολυτέλεια να μπούμε στο soundcheck και να το δούμε,ενώ γνωρίσαμε από κοντά και τη μπάντα, βγάλαμε φωτό, μιλήσαμε κτλ. Θυμάμαι τον Jack Frost να του πηγαίνω να μου υπογράψει Seven Witches CD και ο τύπος σοκαρίστηκε που κάποιος ήξερε τη μπάντα του.

Εδώ υπάρχει ένα ενδιαφέρον θέμα γύρω από εκείνη τη περίοδο των Savatage: https://crystal-logic.blogspot.com/2019 ... amond.html
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

SAVATAGE: Sporting Arena, 26 Ιανουαρίου 2002

Δημοσίευση από CountRaven »

Έχει πολύ πλάκα αυτό το σοκ που παθαίνουν οι μουσικοί όταν τους πας να υπογράψουν υλικό από άλλες μπάντες στις οποίες παίζουν και που εκείνοι θεωρούν πως "αποκλείεται κάποιος να τους ξέρει εδώ που έχω έρθει". Θυμάμαι στο πρώτο live του Ross The Boss στην Θεσσαλονίκη όταν είχα δώσει στον Patrick Fuchs να μου υπογράψει CD Ivory Night. Γέλαγαν μέχρι και τα μουστάκια του -που δεν είχε-.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Celephais
Δημοσιεύσεις: 490
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 01:24

SAVATAGE: Sporting Arena, 26 Ιανουαρίου 2002

Δημοσίευση από Celephais »

Έχω κάνει πολλά λάθη με live που δεν πήγα, αρκετά δεν διορθώνονται και το ότι δεν είδα τους Savatage, είναι ένα από αυτά
Απάντηση

Επιστροφή στο “Στιγμές στο Χρόνο”