BLACK FRIDAY & Προσφορές σε δισκάδικα

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
nick

Re: BLACK FRIDAY & Προσφορές σε δισκάδικα

Δημοσίευση από nick »

VinylStore.jpg
VinylStore.jpg (114.73 KiB) Προβλήθηκε 532 φορές
Άβαταρ μέλους
vasilis2112

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Ψόφια πράγματα!
Άβαταρ μέλους
white_knight
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από white_knight »

Και σοκοφρετες και σοκολατες και black-death μιση τιμη:

📸 Παρακολουθήστε αυτό το βίντεο στο Facebook https://www.facebook.com/share/v/oH7jPU ... tid=KsPBc6
Άβαταρ μέλους
Bersekeros

Δημοσίευση από Bersekeros »

white_knight έγραψε: Πέμ 23 Νοέμ 2023, 23:46 Και σοκοφρετες και σοκολατες και black-death μιση τιμη:

📸 Παρακολουθήστε αυτό το βίντεο στο Facebook https://www.facebook.com/share/v/oH7jPU ... tid=KsPBc6
Μου κάνει εντύπωση που δεν έχει φτιάξει ακόμα ένα ηλεκτρονικό κατάστημα, δηλαδή site.
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Bersekeros έγραψε: Παρ 24 Νοέμ 2023, 00:11 Μου κάνει εντύπωση που δεν έχει φτιάξει ακόμα ένα ηλεκτρονικό κατάστημα, δηλαδή site.
σοκοφρέτες
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
Bersekeros

Advancing Yokeda έγραψε: Παρ 24 Νοέμ 2023, 00:15
Bersekeros έγραψε: Παρ 24 Νοέμ 2023, 00:11 Μου κάνει εντύπωση που δεν έχει φτιάξει ακόμα ένα ηλεκτρονικό κατάστημα, δηλαδή site.
σοκοφρέτες
Μια χαρά είναι οι σοκοφρέτες, να μην κάνω και διαφήμιση σε μάρκα, ακόμα τις ''τσακίζω''.
Αλλά όμως άμα δεν φτιάξεις ηλεκτρονικό κατάστημα, ξέρωγω....
Άβαταρ μέλους
FarCry

Δημοσίευση από FarCry »

κλαιω .ξανανοιξτε το Ragnaroκ γαμωτο και πηγαινοερχομαι αθηνα μονο και μονο να τον βλεπω να σκαρφαλωνει τη μπαρα με το σπαθι....
For us there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm..
Άβαταρ μέλους
Celephais

Δημοσίευση από Celephais »

Ο Φλόγας είναι καλή περίπτωση γενικά, τίμιος. Βέβαια εγώ το πρόβλημα που έχω είναι ότι από τους 8.000 τίτλους του με ενδιαφέρουν μόνο οι 3, οπότε είναι λίγο δύσκολο το σπόρ.....και το έχω αφήσει.
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Celephais έγραψε: Παρ 24 Νοέμ 2023, 10:40 Ο Φλόγας είναι καλή περίπτωση γενικά, τίμιος. Βέβαια εγώ το πρόβλημα που έχω είναι ότι από τους 8.000 τίτλους του με ενδιαφέρουν μόνο οι 3, οπότε είναι λίγο δύσκολο το σπόρ.....και το έχω αφήσει.
λοιπόν αυτό σκεφτομουν πριν λίγες μέρες. Είναι από τα πιο τίμια καταστήματα δίσκων μέταλ στην Ελλάδα.
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
Bersekeros

Μιας και μιλάμε για Black Fiday προσφορές, προς το παρόν έχω δει εκπτώσεις μόνο στο Floga Records και στο Vinylstore.gr .
Δεν βάζω το public. Δεν με πολυενδιαφέρει κιόλας, αν και είχε βγάλει την προσφορά τα 3 --> 2.
Μιλάω για τα metal.

Τις καλύτερες, προς το παρόν, προσφορές τις έχει, κατά την άποψη μου, το Floga Records Store.
Για το Sirens δεν ξέρω, δεν είμαι στην Αθήνα, δεν ξέρω πώς παραγγέλνουν οι εξ αποστάσεως, ούτε πώς τους ενημερώνει για τις τιμές και τις προσφορές.

Πάμε παρακάτω.

Με κουράζει και με ενοχλεί το γεγονός της επιπλέον χρέωσης με Paypal ή πιστωτική κάρτα, που έχουν κάποια εγχώρια καταστήματα. Κι αυτό γιατί πρέπει να κάθομαι κάθε φορά να κοιτάω πόση είναι η προμήθεια της paypal ή τα credit fee.
Αυτά πρέπει να είναι μέσα στην τιμή. Και όχι να ανεβάζουν την τιμή στο τέλος.
Στην τελική εάν θέλεις να δώσεις κίνητρο για αγορές με Bank Transfer (ουσιαστικά μιλάμε για cash), γράψε ότι αυτές οι αγορές θα έχουν έκπτωση 3% για παράδειγμα.

Επίσης, κάτι που θέλω να γραψω για τα μεταφορικά κόστη, στον ηπειρωτικό κορμό της Ελλάδος και την Κρήτη.
Χαίρομαι πολύ που βλέπω καταστήματα να βάζουν πλέον την πολύ βολική υπηρεσία Box Now, με τα Lockers παραλαβής. Το ίδιο πρέπει να κάνουν και οι Fanzinάδες, ακόμα και ιδιώτες πωλητές δίσκων μέσω discogs.

Αντί να πληρώνονται 4+ ευρώ μεταφορικά στα ELTA ή στις άλλες εταιρείες ταχυδιανομής, υπάρχει η δυνατότητα με μόλις 1 ευρώ να σταλεί δέμα (έστω μικρών διαστάσεων - έως 6 βινύλια ή 16 CD).
Κάποια καταστήματα χρεώνουν το ευρώ, άλλα στο δίνουν δώρο και έχεις δωρεάν μεταφορικά με Box Now.
Βασικό.
Γιατί άλλο να δώσεις ένα ευρώ και να πάρεις έναν δίσκο σε προσφορά, από απόσταση και άλλο να πρέπει να κάνεις μια μεγάλη παραγγελία , πχ 60 ευρώ για να έχεις δωρεάν μεταφορικά.
Έτσι μπορείς να κάνεις και μικρές σπαστές παραγγελίες, χωρίς να "ματώνεις" με μεγάλες παραγγελίες, για να μην επιβαρύνεσαι με "πεταμένα" λεφτά στα μεταφορικά.

Οπότε όσοι μας διαβάζουν εδώ μέσα, ας κοιτάξουν να βάλουν την υπηρεσία διανομής Box Now, δεν κάνω διαφήμιση - για το καλό όλων μας το λέω και το καλό της τσέπης μας.
Άβαταρ μέλους
Silenius

Δημοσίευση από Silenius »

Floga Records με διαφορά εγγύηση στις εκπτώσεις και ο μοναδικός που μπορείς ακόμα να αγοράσεις βινύλια (κυρίως) σε πολύ χαμηλές τιμές. Ειδικά αν είσαι του ακραίου χώρου, αν και συχνά πυκνά θα βρεις και κλασσικό ήχο και ειδικά τις κυκλοφορίες της High Roller. Επίσης πολύ σημαντικό το ότι διατηρεί τις τιμές στις δικές του κυκλοφορίες χαμηλά, χωρίς να κάνει έκπτωση στην ποιότητα.

Για εκτός Ελλάδας τώρα, τρέχει μια προσφορά της Osmose με καμιά 35άρα κυρίως underground extreme τίτλους στα 10€ έκαστο (για βινύλιο μιλάμε πάντα) ενώ επίσης τρέχει και μια πάρα πολύ δυνατή προσφορά της Avantgarde κυρίως για τους λάτρεις του ατμοσφαιρικού black, με 10 βινύλια επιλογής μας στα 100€ και 10cd στα 60€. Οι τίτλοι αφορούν τον κατάλογο της εταιρίας κυρίως αλλά περιλαμβάνουν μέχρι και κυκλοφορίες του 2023. Μοναδικό μείον τα 40€ στα μεταφορικά, που και πάλι βέβαια οδηγούν το κόστος στα 14€/item, τιμή που ούτε στα όνειρά μας δεν την βρίσκουμε στα μαγαζιά της Ελλάδας (πλην floga).

Επειδή τώρα κάνω μια γύρα τα e-shop και distros, για ότι αξίζει θα επανέλθω.
Άβαταρ μέλους
Silenius

25% όλο το stock (available) της Nuclear Blast. Πρέπει να είναι και η μεγαλύτερη έκπτωση που έχει βάλει ποτέ γιατί συνήθως έπαιζε από 15%-20%. Τα μεταφορικά είναι σχετικά χαμηλά (περίπου 13-14€ ανεξαρτήτως συνολικού βάρους), άρα αξίζει μια επίσκεψη στο διαδικτυακό κατάστημα.
Άβαταρ μέλους
nick

Δημοσίευση από nick »

unnamed.jpg
unnamed.jpg (74.31 KiB) Προβλήθηκε 208 φορές
Άβαταρ μέλους
Silenius

Metal blade, 20% όλα εκτός pre-orders για μια εβδομάδα
Άβαταρ μέλους
Epitaph

Δημοσίευση από Epitaph »

Ψήνεται κανείς να παραγγείλουμε από metal blade/kings road merch? Αν κάποιος μένει Αθήνα έρχομαι να του φέρω τα χρήματα χέρι με χέρι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”