Πιο αγαπημένος thrash δίσκος

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Πιο αγαπημένος thrash δίσκος

Δημοσίευση από Zippo190 »

Μου κάνει εντύπωση ότι στις λίστες λείπουν οι Anthrax. Ενδεχομένως από το 1993 και έως πρόσφατα να τα σκατώνουν μουσικά (και ο Scott Ian να είναι ψιλομαλάκας), φλερτάροντας με την σαβούρα αλλά το πρώτο είναι δισκάρα και τα υπόλοιπα εξαιρετικά με αποκορύφωμα το "Persistence Of Time".
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
nicolasg
Δημοσιεύσεις: 814
Εγγραφή: Κυρ 23 Αύγ 2020, 15:58

Re: Πιο αγαπημένος thrash δίσκος

Δημοσίευση από nicolasg »

Zippo190 έγραψε:Μου κάνει εντύπωση ότι στις λίστες λείπουν οι Anthrax. Ενδεχομένως από το 1993 και έως πρόσφατα να τα σκατώνουν μουσικά (και ο Scott Ian να είναι ψιλομαλάκας), φλερτάροντας με την σαβούρα αλλά το πρώτο είναι δισκάρα και τα υπόλοιπα εξαιρετικά με αποκορύφωμα το "Persistence Of Time".
Έχουν 4-5 πολύ ωραία, αλλά για ένα που ζητάει το θέμα είναι δύσκολο.

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άβαταρ μέλους
alexandros
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Σάβ 15 Αύγ 2020, 15:00

Πιο αγαπημένος thrash δίσκος

Δημοσίευση από alexandros »

Δεδομένου ότι αρνούμαι να κατατάξω τους Metallica,Megadeth,Annihilator κτλ στο thrash, θεωρώ ότι αυτό που έχουν κάνει οι Slayer στο reign in blood, αγγίζεται μόνο από το beneath the remains. Φυσικά,bonded by blood και forbidden evil ΔΙΣΚΑΡΕΣ. Αλλά,ναι,reign in blood.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14659
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Πιο αγαπημένος thrash δίσκος

Δημοσίευση από CountRaven »

Μόνο Coroner !!!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”