Νέα μέλη συστηθείτε

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
Epitaph
Δημοσιεύσεις: 239
Εγγραφή: Πέμ 26 Αύγ 2021, 12:39

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Epitaph »

Καλησπέρα σε όλα τα παλαιά μέλη!

Είμαι μεταλλάς εδώ και 22,5 χρόνια. Από τα τέλη του 1998.
Iron Maiden + The Offspring με γαλούχησαν. Μέχρι τότε άκουγα Σχοινά και ήθελα να καρφώσω την Άντζελα Δημητρίου για κάποιο λόγο (ήταν μικρότερη τότε).
Anyway, τώρα προσκυνάω τα περισσότερα που άκουγα μικρός (Punk/Rock/Metal) και εκπλήσσομαι ευχάριστα όταν ακούω κάτι νέο και ωραίο (π.χ. η μεγαλύτερη αποκάλυψη τα τελευταία 5 χρόνια ήταν οι Screaming Trees). Ή όταν τέλη Δεκέμβρη 2009 που πήγα Metal Era και αγόρασα το πρώτο των Vektor.
Αυτά τα ωραία έχει η μουσική και όσο και αν δεν έχω πια τον χρόνο να χάνομαι στα CD και σε μερικά βινύλια που αγόρασα τα τελευταία 2 χρόνια, θα παραμείνω για πάντα το Μεταλοπανκιό που ήμουν.
Θα κλείσω το μήνυμα αυτό με τον κλασσικό τρόπο που κλείνανε στο Metal Hammer πριν 20 χρόνια.

Μεταλλικούς χαιρετισμούς,
Jim Breaker

Υ.Γ. : Hail Manowar (και ελπίζω να βγάλουν κι αυτοί κάνα όμορφο boxaki με όλα τα albums + τόνους ακυκλοφόρητων/demos). Απλά μου ρθε.
Y.Γ 2 : Πότε θα δούμε Fifth Angel;;;
Υ.Γ. 3 : Σε λίγους μήνες βγαίνει το Slice Of Doom. Αυτό που λέγανε ότι θάψανε τις μπομπίνες και δεν θα βγει ποτέ σε επανακυκλοφορία. ΠΑΜΕ ΔΥΝΑΤΑ!!!
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από CountRaven »

Epitaph έγραψε: Πέμ 26 Αύγ 2021, 14:36 Καλησπέρα σε όλα τα παλαιά μέλη!

Είμαι μεταλλάς εδώ και 22,5 χρόνια. Από τα τέλη του 1998.
Iron Maiden + The Offspring με γαλούχησαν. Μέχρι τότε άκουγα Σχοινά και ήθελα να καρφώσω την Άντζελα Δημητρίου για κάποιο λόγο (ήταν μικρότερη τότε).
Anyway, τώρα προσκυνάω τα περισσότερα που άκουγα μικρός (Punk/Rock/Metal) και εκπλήσσομαι ευχάριστα όταν ακούω κάτι νέο και ωραίο (π.χ. η μεγαλύτερη αποκάλυψη τα τελευταία 5 χρόνια ήταν οι Screaming Trees). Ή όταν τέλη Δεκέμβρη 2009 που πήγα Metal Era και αγόρασα το πρώτο των Vektor.
Αυτά τα ωραία έχει η μουσική και όσο και αν δεν έχω πια τον χρόνο να χάνομαι στα CD και σε μερικά βινύλια που αγόρασα τα τελευταία 2 χρόνια, θα παραμείνω για πάντα το Μεταλοπανκιό που ήμουν.
Θα κλείσω το μήνυμα αυτό με τον κλασσικό τρόπο που κλείνανε στο Metal Hammer πριν 20 χρόνια.

Μεταλλικούς χαιρετισμούς,
Jim Breaker

Υ.Γ. : Hail Manowar (και ελπίζω να βγάλουν κι αυτοί κάνα όμορφο boxaki με όλα τα albums + τόνους ακυκλοφόρητων/demos). Απλά μου ρθε.
Y.Γ 2 : Πότε θα δούμε Fifth Angel;;;
Υ.Γ. 3 : Σε λίγους μήνες βγαίνει το Slice Of Doom. Αυτό που λέγανε ότι θάψανε τις μπομπίνες και δεν θα βγει ποτέ σε επανακυκλοφορία. ΠΑΜΕ ΔΥΝΑΤΑ!!!
Welcome on board! Fifth Angel και ξερό ψωμί.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Zippo190 »

καρδούλα για Λαίδη Άντζυ.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Γουελκαμ 🤘
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6253
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από theBox »

Epitaph έγραψε: Πέμ 26 Αύγ 2021, 14:36 Καλησπέρα σε όλα τα παλαιά μέλη!

Είμαι μεταλλάς εδώ και 22,5 χρόνια. Από τα τέλη του 1998.
Iron Maiden + The Offspring με γαλούχησαν. Μέχρι τότε άκουγα Σχοινά και ήθελα να καρφώσω την Άντζελα Δημητρίου για κάποιο λόγο (ήταν μικρότερη τότε).
Anyway, τώρα προσκυνάω τα περισσότερα που άκουγα μικρός (Punk/Rock/Metal) και εκπλήσσομαι ευχάριστα όταν ακούω κάτι νέο και ωραίο (π.χ. η μεγαλύτερη αποκάλυψη τα τελευταία 5 χρόνια ήταν οι Screaming Trees). Ή όταν τέλη Δεκέμβρη 2009 που πήγα Metal Era και αγόρασα το πρώτο των Vektor.
Αυτά τα ωραία έχει η μουσική και όσο και αν δεν έχω πια τον χρόνο να χάνομαι στα CD και σε μερικά βινύλια που αγόρασα τα τελευταία 2 χρόνια, θα παραμείνω για πάντα το Μεταλοπανκιό που ήμουν.
Θα κλείσω το μήνυμα αυτό με τον κλασσικό τρόπο που κλείνανε στο Metal Hammer πριν 20 χρόνια.

Μεταλλικούς χαιρετισμούς,
Jim Breaker

Υ.Γ. : Hail Manowar (και ελπίζω να βγάλουν κι αυτοί κάνα όμορφο boxaki με όλα τα albums + τόνους ακυκλοφόρητων/demos). Απλά μου ρθε.
Y.Γ 2 : Πότε θα δούμε Fifth Angel;;;
Υ.Γ. 3 : Σε λίγους μήνες βγαίνει το Slice Of Doom. Αυτό που λέγανε ότι θάψανε τις μπομπίνες και δεν θα βγει ποτέ σε επανακυκλοφορία. ΠΑΜΕ ΔΥΝΑΤΑ!!!
Καλως τον!
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Progress_Lost
Δημοσιεύσεις: 1896
Εγγραφή: Παρ 24 Σεπ 2021, 20:25

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Progress_Lost »

Καλησπέρα. Αριστείδης εδώ, νέο μέλος. Διαβάζω αρκετό καιρό το site, εδώ μέσα υπάρχουν μερικές φοβερές ανακαλύψεις και μουσικές, και είπα στον ελεύθερο χρόνο να συνεισφέρω και εγώ. Δε ξέρω και πολλά από περιβάλλον forum, τώρα μαθαίνω, αλλά ελπίζω να μπω στο πνεύμα γρήγορα. (Αν δεν κάνω κάτι καλά, πχ ανέβασμα video, κτλ, όποιος είναι γνώστης και δε βαριέται είναι ευπρόσδεκτος να στείλει μνμ!)
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6253
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από theBox »

Progress_Lost έγραψε: Σάβ 25 Σεπ 2021, 15:36 Καλησπέρα. Αριστείδης εδώ, νέο μέλος. Διαβάζω αρκετό καιρό το site, εδώ μέσα υπάρχουν μερικές φοβερές ανακαλύψεις και μουσικές, και είπα στον ελεύθερο χρόνο να συνεισφέρω και εγώ. Δε ξέρω και πολλά από περιβάλλον forum, τώρα μαθαίνω, αλλά ελπίζω να μπω στο πνεύμα γρήγορα. (Αν δεν κάνω κάτι καλά, πχ ανέβασμα video, κτλ, όποιος είναι γνώστης και δε βαριέται είναι ευπρόσδεκτος να στείλει μνμ!)
Καλώς όρισες Αριστείδη!
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Progress_Lost
Δημοσιεύσεις: 1896
Εγγραφή: Παρ 24 Σεπ 2021, 20:25

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Progress_Lost »

Nα' σαι καλά φίλε!
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από CountRaven »

Progress_Lost έγραψε: Σάβ 25 Σεπ 2021, 15:36 Καλησπέρα. Αριστείδης εδώ, νέο μέλος. Διαβάζω αρκετό καιρό το site, εδώ μέσα υπάρχουν μερικές φοβερές ανακαλύψεις και μουσικές, και είπα στον ελεύθερο χρόνο να συνεισφέρω και εγώ. Δε ξέρω και πολλά από περιβάλλον forum, τώρα μαθαίνω, αλλά ελπίζω να μπω στο πνεύμα γρήγορα. (Αν δεν κάνω κάτι καλά, πχ ανέβασμα video, κτλ, όποιος είναι γνώστης και δε βαριέται είναι ευπρόσδεκτος να στείλει μνμ!)

Welcome welcome welcome!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Progress_Lost έγραψε: Σάβ 25 Σεπ 2021, 15:36 Καλησπέρα. Αριστείδης εδώ, νέο μέλος. Διαβάζω αρκετό καιρό το site, εδώ μέσα υπάρχουν μερικές φοβερές ανακαλύψεις και μουσικές, και είπα στον ελεύθερο χρόνο να συνεισφέρω και εγώ. Δε ξέρω και πολλά από περιβάλλον forum, τώρα μαθαίνω, αλλά ελπίζω να μπω στο πνεύμα γρήγορα. (Αν δεν κάνω κάτι καλά, πχ ανέβασμα video, κτλ, όποιος είναι γνώστης και δε βαριέται είναι ευπρόσδεκτος να στείλει μνμ!)
Welcome κ από μένα :metalhead: Βάλε κ ένα γαμάτο άβαταρ για προφίλ κ είσαι πανέτοιμος :metalhead:
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6253
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από theBox »

Scrollkeeper έγραψε: Σάβ 25 Σεπ 2021, 22:25 [ Βάλε κ ένα γαμάτο άβαταρ για προφίλ κ είσαι πανέτοιμος :metalhead:
Ξεπέρασε τις προσδοκίες σου το άβαταρ!
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από CountRaven »

theBox έγραψε: Κυρ 26 Σεπ 2021, 00:31
Scrollkeeper έγραψε: Σάβ 25 Σεπ 2021, 22:25 [ Βάλε κ ένα γαμάτο άβαταρ για προφίλ κ είσαι πανέτοιμος :metalhead:
Ξεπέρασε τις προσδοκίες σου το άβαταρ!
Ε μα ναι.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Τα πάθη δεν κρύβονται 😬
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
ontheloose.ontheloose
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί 28 Σεπ 2021, 23:48

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από ontheloose.ontheloose »

TDOTL here from Algarve Portugal many thnxs for being a part on this, i try to play guitar you can see my shit face here and all my musical dark past https://www.metal-archives.com/artists/ ... uco/119763
Big huge hug to the guys of Convixion that have borought me a guitar when we played together in france we portuguese and spanish drinked more than convixion and even greg varsamis...we lost our flight back hahahahaha.
Cheers
Άβαταρ μέλους
Panos
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2021, 19:56

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Panos »

Καλησπέρα κι από μένα,

Το όνομα το βλέπετε, οπότε προχωράμε παρακάτω! :)
Έκτη δημοτικού ξεκίνησα το μεταλλικό μου ταξίδι (κάπου 92-93), από κασέτες που έγραφε ο αδερφός μου από έναν συμμαθητή του. Ο αδερφός μου εγκατέλειψε γρήγορα, εγώ όπως διαπιστώνετε....

Από τότε με maiden ξεκίνησα κι ακόμη τους θεωρώ την μεγαλύτερη μπάντα. Πλέον αρέσκομαι πολύ σε ακραίο ήχο. Έχουμε και λέμε, black metal, black/thrash, thrash/speed αλλά και παραδοσιακό heavy metal,που δεν σκουριάζει στον χρόνο. :P
Όταν το επιβάλουν οι καταστάσεις (δυστυχώς πλέον πολύ σπάνια, λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων) , την βρίσκω με 90's ελληνικά και τρας (προσκυνάμε Τσίλα).
Γενικά, ήμουν μέλος στο γκρουπ του Facebook και είπα να κάνω το βήμα και να γίνω μέλος.

Εδώ και ένα χρόνο, αφότου γεννήθηκε το δεύτερο παιδί, εγκαταλείψαμε την Αθήνα και φύγαμε επαρχία.
Από τα 12 που ξεκίνησα, πλέον 40 και με δύο παιδιά και μυαλό δεν βάλαμε, ευτυχώς ή δυστυχώς! :P
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”