Νέα μέλη συστηθείτε

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από theBox »

@Panos Καλως τον!
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Panos
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2021, 19:56

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Panos »

Καλώς σας βρήκα!
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Welcome, welcome 🤘
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Zippo190 »

Καλώς μας ήρθες.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από CountRaven »

Panos έγραψε: Σάβ 13 Νοέμ 2021, 14:54 Καλησπέρα κι από μένα,

Το όνομα το βλέπετε, οπότε προχωράμε παρακάτω! :)
Έκτη δημοτικού ξεκίνησα το μεταλλικό μου ταξίδι (κάπου 92-93), από κασέτες που έγραφε ο αδερφός μου από έναν συμμαθητή του. Ο αδερφός μου εγκατέλειψε γρήγορα, εγώ όπως διαπιστώνετε....

Από τότε με maiden ξεκίνησα κι ακόμη τους θεωρώ την μεγαλύτερη μπάντα. Πλέον αρέσκομαι πολύ σε ακραίο ήχο. Έχουμε και λέμε, black metal, black/thrash, thrash/speed αλλά και παραδοσιακό heavy metal,που δεν σκουριάζει στον χρόνο. :P
Όταν το επιβάλουν οι καταστάσεις (δυστυχώς πλέον πολύ σπάνια, λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων) , την βρίσκω με 90's ελληνικά και τρας (προσκυνάμε Τσίλα).
Γενικά, ήμουν μέλος στο γκρουπ του Facebook και είπα να κάνω το βήμα και να γίνω μέλος.

Εδώ και ένα χρόνο, αφότου γεννήθηκε το δεύτερο παιδί, εγκαταλείψαμε την Αθήνα και φύγαμε επαρχία.
Από τα 12 που ξεκίνησα, πλέον 40 και με δύο παιδιά και μυαλό δεν βάλαμε, ευτυχώς ή δυστυχώς! :P
Welcome on board !!!!!!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Panos
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2021, 19:56

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Panos »

Χαιρετώ και τους υπόλοιπους :)
Άβαταρ μέλους
Keraunogidos
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ 26 Μαρ 2022, 00:34

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Keraunogidos »

Δεν θέλω να σας αγχώσω αλλα...Αγχωθείτε!!! I'M BACK
Για όσους δεν με ξερουν/θυμουνται απ'το metaldome θα σας πρότεινα να αγχωθείτε

Ετσι για επανεκκίνηση ας ξαναθυμησω τα είδη metal που μου αρεσουν , σόρυ αν θα βγει τεραστια η λιστα αλλά προσπαθηστε να τα θυμαστε για να μην εχουμε δράματα :
- classic heavy
''Am I a good person ? No . But do I try to be better every day? Also No''
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Zippo190 »

Keraunogidos έγραψε: Σάβ 26 Μαρ 2022, 02:18 Δεν θέλω να σας αγχώσω αλλα...Αγχωθείτε!!! I'M BACK
Για όσους δεν με ξερουν/θυμουνται απ'το metaldome θα σας πρότεινα να αγχωθείτε

Ετσι για επανεκκίνηση ας ξαναθυμησω τα είδη metal που μου αρεσουν , σόρυ αν θα βγει τεραστια η λιστα αλλά προσπαθηστε να τα θυμαστε για να μην εχουμε δράματα :
- classic heavy
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από CountRaven »

Keraunogidos έγραψε: Σάβ 26 Μαρ 2022, 02:18 Δεν θέλω να σας αγχώσω αλλα...Αγχωθείτε!!! I'M BACK
Για όσους δεν με ξερουν/θυμουνται απ'το metaldome θα σας πρότεινα να αγχωθείτε

Ετσι για επανεκκίνηση ας ξαναθυμησω τα είδη metal που μου αρεσουν , σόρυ αν θα βγει τεραστια η λιστα αλλά προσπαθηστε να τα θυμαστε για να μην εχουμε δράματα :
- classic heavy
Feels like Thunder!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Priamos »

Keraunogidos έγραψε: Σάβ 26 Μαρ 2022, 02:18 Δεν θέλω να σας αγχώσω αλλα...Αγχωθείτε!!! I'M BACK
Για όσους δεν με ξερουν/θυμουνται απ'το metaldome θα σας πρότεινα να αγχωθείτε

Ετσι για επανεκκίνηση ας ξαναθυμησω τα είδη metal που μου αρεσουν , σόρυ αν θα βγει τεραστια η λιστα αλλά προσπαθηστε να τα θυμαστε για να μην εχουμε δράματα :
- classic heavy
Η αγαπημένη μας κωλογρια του metal επέστρεψε , με τις ορμονικές και συναισθηματικες της διαταραχές μονίμως στο κόκκινο λόγω παρατεταμένης φάσης εμμηνόπαυσης. Τι άλλο περισσότερο θα μπορούσαμε να ζητήσουμε; :D :P
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από LuciferSteele »

σβαρνείτε τα παράθυρα χωριανοί!!! να μας φυλάξει ο θεός!
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τετ 12 Ιαν 2022, 18:09

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από nick »

Καλησπερα σε ολους,
Με λενε Νικο , Αθηνεζος μεταλλας .

Παλιοτερα , λογω εξτριμ ακουσματων (κασσετες obituary/death απο την 1η γυμνασιου) και λογω αυτης της "νοοτροπιας" , εκραζα ΟΛΑ τα υπολοιπα ειδη οντας πιτσιρικας κολλημενος, ενω καπου αρχες του 2000 ειχα καποιες στενες επαφες με μπαντες οπως MANOWAR, Virgin Steele , Heavens Gate , Helloween, GammaRay κλπ . τις οποιες και τοτε τις εκραζα, αλλα εβαζα στα κρυφα να ακουσω...

Κλεινοντας θελω να πω σε ολους εσας , ενα ευχαριστω που ποσταρετε μπανταρες , ειδικα απο την ελληνικη σκηνη , διευρυνοντας τους μεταλλικους οριζοντες μου
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από theBox »

Καλως ηρθες @nick !
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από CountRaven »

nick έγραψε: Τετ 30 Μαρ 2022, 15:19 Καλησπερα σε ολους,
Με λενε Νικο , Αθηνεζος μεταλλας .

Παλιοτερα , λογω εξτριμ ακουσματων (κασσετες obituary/death απο την 1η γυμνασιου) και λογω αυτης της "νοοτροπιας" , εκραζα ΟΛΑ τα υπολοιπα ειδη οντας πιτσιρικας κολλημενος, ενω καπου αρχες του 2000 ειχα καποιες στενες επαφες με μπαντες οπως MANOWAR, Virgin Steele , Heavens Gate , Helloween, GammaRay κλπ . τις οποιες και τοτε τις εκραζα, αλλα εβαζα στα κρυφα να ακουσω...

Κλεινοντας θελω να πω σε ολους εσας , ενα ευχαριστω που ποσταρετε μπανταρες , ειδικα απο την ελληνικη σκηνη , διευρυνοντας τους μεταλλικους οριζοντες μου
Μόνο Obituary και κράξιμο.

Καλώς ήρθες αρχηγέ!!!!

Ευχαριστούμε για τα καλά λόγια.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
asgardlord
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: Κυρ 14 Οκτ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Νήσος Κύπρος

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από asgardlord »

Προχθές έμαθα ότι βγήκε νέο τεύχος Forgotten Scroll! Kαι μπήκα να στείλω pm του Chris να το παραγγείλω! Αλλά μετά άρχισα να διαβάζω το φόρουμ και διαπίστωσα πως σας πεθύμησα (wub), οπότε μπήκα να ποστάρω για κάνα διήμερο πριν ξαναχαθώ στη λήθη της ασταμάτητης εργασίας!
Iron wields from armored wrists
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”