Νέα μέλη συστηθείτε

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από CountRaven »

και την επετειακή έκδοση με το ντεμο
Από Underground Symphony ε: Πολύ καλή έκδοση.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
ravenlord
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Σάβ 31 Μαρ 2018, 23:33

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από ravenlord »

Priamos έγραψε: Παρ 20 Απρ 2018, 23:55 Εγώ έχω και τα δύο , και την επετειακή έκδοση με το ντεμο. Παρεμπιπτόντως, το τελευταίο, αν και αρκετά προγκ, γαμαει!
Ε, κάποια στιγμή, σχετικά σύντομα, βρήκα το δίσκο, οπότε βολεύτηκα B)
CountRaven έγραψε: Σάβ 21 Απρ 2018, 00:16 Καλώς ήρθες!

Και της Warlord bootleg είναι! Αλλά από αυτήν την έκδοση τους μάθαμε πολλοί και εγώ μαζί!
Ευχαριστώ! Σωστός, και το Warlord bootleg είναι.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από CountRaven »

βρήκα το δίσκο, οπότε βολεύτηκα
Έτσιιιι του κλαμπ και εσύ!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Xstroyer »

Καλωσορίζουμε Ravenlord και αγαπάμε Adramelch = http://crystal-logic.blogspot.gr/2012/0 ... torio.html
Άβαταρ μέλους
Celephais
Δημοσιεύσεις: 490
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 01:24

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Celephais »

Παιδιά καλησπέρα. Παρακολουθούσα χρόνια το Metal-Dome (με λίγα posts), έμαθα από φίλο για αυτό το forum και χαίρομαι πάρα πολύ που βλέπω τόσα γνωστά nicknames εδώ. Με λίγους γνωριζόμαστε και προσωπικά. Αγαπημένη μπάντα Judas Priest και μεγάλη αδυναμία το 80's US Power Metal. Θα τα λέμε!
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Celephais έγραψε: Παρ 01 Ιουν 2018, 23:01 Παιδιά καλησπέρα. Παρακολουθούσα χρόνια το Metal-Dome (με λίγα posts), έμαθα από φίλο για αυτό το forum και χαίρομαι πάρα πολύ που βλέπω τόσα γνωστά nicknames εδώ. Με λίγους γνωριζόμαστε και προσωπικά. Αγαπημένη μπάντα Judas Priest και μεγάλη αδυναμία το 80's US Power Metal. Θα τα λέμε!
Welcome ;)
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Priamos »

Καλώς το παιδί.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από LuciferSteele »

καλώστον
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από CountRaven »

Welcome!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από castledemon »

Priamos έγραψε: Παρ 20 Απρ 2018, 08:35 Τόσα ξέρεις, τόσα λες! :P Ρε οι Skylark υπήρξαν οι πρωτοπόροι του Symphonic euro power metal και στις πρώτες κυκλοφορίες τους είχαν μεγάλο impact στο underground παρά τις lowbudget ηχογραφήσεις τους και το cheesy στοιχείο. Δεν θα ηταν υπερβολή να τους χαρακτηρίσουμε πατέρες της σχολής του Ιταλικού power. Μετά, εννοείται ότι το ΠΑΡΑΞΕΦΤΙΛΗΣΑΝ!!!
εγω παντως ειχα μεχρι και το solo του Eddy Antonini :toothy: :toothy:
Να καλωσορίσω και γω όλους τους 'νεους' (σε εισαγωγικά γιατι και γω νεος ειμαι ακομα εδω)
Άβαταρ μέλους
sofia.kouroumali
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ 04 Ιούλ 2018, 12:28

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από sofia.kouroumali »

Καλησπέρα σας, εγώ είμαι (αρκετά εμφανώς) η Σοφία (aka αδερφή του Vic) ο οποιος ευθύνεται σε μεγάλο βαθμό για το γούστο μου αλλά όχι σε αρκετό για να είναι απολύτως ικανοποιημένος. Τον τελευταίο χρόνο ασχολούμαι με το Over the Wall Festival που είναι κι ο λόγος που οδηγήθηκα εδώ καθώς ψάχνοντας κάτι άλλο, βρήκα το σχετικό thread (το είχε αναφέρει κι ο αδελφός αλλά το είχα ξεχάσει), συγκινήθηκα κι έμεινα.

Δεν γνωρίζω την προηγούμενη εκδοχή του φόρουμ αλλά διαβάζοντας γύρω τριγύρω εικάζω ότι γνωρίζω κάποιους από εδώ προσωπικά.

Κατά τα άλλα, πολύ διασκεδάζω μέχρι τώρα εδώ μέσα οπότε καλώς σας βρήκα :)
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από CountRaven »

sofia.kouroumali έγραψε: Τετ 11 Ιούλ 2018, 13:30 Καλησπέρα σας, εγώ είμαι (αρκετά εμφανώς) η Σοφία (aka αδερφή του Vic) ο οποιος ευθύνεται σε μεγάλο βαθμό για το γούστο μου αλλά όχι σε αρκετό για να είναι απολύτως ικανοποιημένος. Τον τελευταίο χρόνο ασχολούμαι με το Over the Wall Festival που είναι κι ο λόγος που οδηγήθηκα εδώ καθώς ψάχνοντας κάτι άλλο, βρήκα το σχετικό thread (το είχε αναφέρει κι ο αδελφός αλλά το είχα ξεχάσει), συγκινήθηκα κι έμεινα.

Δεν γνωρίζω την προηγούμενη εκδοχή του φόρουμ αλλά διαβάζοντας γύρω τριγύρω εικάζω ότι γνωρίζω κάποιους από εδώ προσωπικά.

Κατά τα άλλα, πολύ διασκεδάζω μέχρι τώρα εδώ μέσα οπότε καλώς σας βρήκα :)
Welcome on board!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Zippo190 »

Ηδη κλαίω ονειρευόμενος σεντόνια Vic με αναλυτική ανάλυση των πάντων και σιγοκοντάρισμα από κάτω της αδελφής Vic σε φάση "καλά τους τα είπες". :twisted:
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
trigger
Δημοσιεύσεις: 562
Εγγραφή: Σάβ 13 Ιαν 2018, 08:07

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από trigger »

Θέλω να μάθω λεπτομερώς μερικές ιστορίες με το μικρό Vic και τον αδερφό του όταν ανακάλυπτε ότι σκάλιζε τους δίσκους του, τους οποίους φυσικά δεν πρόσεχε όπως προσήκει.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Welcome ;)
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”