Νέα μέλη συστηθείτε

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
SifiSMelodicRock
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: Πέμ 25 Ιουν 2020, 13:28

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από SifiSMelodicRock »

Καλησπέρα αλάνια μου !!

Να σας συστηθώ και εγώ σωστά γιατί μπήκα λίγο απότομα χθες .Λέγομαι Σήφης είμαι από Κάλυμνο ( όχι σφουγγαράς ) :P 44αρων ετών άσχετα που ενθουσιάζομαι ακόμα όντας 13ων :P
Φανατικός λάτρης της καλής μουσικής με ευρεία γκάμα ακουσμάτων ( Αor,Μelodic& Hard Rock,Hair Metal, Glam n Sleaze,Power,Epic,Prog,Thrash ,Death,Gothic,Ethnic χασίματα και κάποια ποιοτικά ηλεκτρονική ακόμη και κάποια λίγα Βlack ( Προτιμώ Dungeon Synth )
Συναυλίες παλιότερα πήγαινα αρκετές είδα από Slayer στο περιστέρι ,Canibal Corpse με κάτι μπλακμεταλαδες για support με απατάει η μνήμη μου,Μanowar King Diamond Immortal στα παλαιά Rockwave μέχρι Tους Θεούς και παιδικό όνειρο να δω Def Leppard με Whitesnake στο Καραϊσκάκη και αρκετούς άλλους
Τώρα έχουν δυσκολέψει λίγο τα πράγματα λόγο δουλείας σεζόν αλλά και πάλι το παλεύω όσο μπορώ ....
Πολλά είπα σας ζάλισα τα υπόλοιπα σιγά σιγά :P
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Zippo190 »

Καλώς μας ήρθατε, παρακαλούνται τα νέα μέλη να τοποθετηθούν εδώ: viewtopic.php?f=24&t=6524 και στα υπόλοιπα one on one για να μιλάμε σαν άνθρωποι.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
aorpanos72
Δημοσιεύσεις: 2866
Εγγραφή: Τρί 23 Φεβ 2021, 10:04

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από aorpanos72 »

Καλώς τον γίγαντα τον Σήφη από Κάλυμνο. Καλορίζικος 🙂
" When Hairspray Meet Shoulder Pad" Show at Mercury-radio.net
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από CountRaven »

SifiSMelodicRock έγραψε: Τετ 10 Μάιος 2023, 19:39 Καλησπέρα αλάνια μου !!

Να σας συστηθώ και εγώ σωστά γιατί μπήκα λίγο απότομα χθες .Λέγομαι Σήφης είμαι από Κάλυμνο ( όχι σφουγγαράς ) :P 44αρων ετών άσχετα που ενθουσιάζομαι ακόμα όντας 13ων :P
Φανατικός λάτρης της καλής μουσικής με ευρεία γκάμα ακουσμάτων ( Αor,Μelodic& Hard Rock,Hair Metal, Glam n Sleaze,Power,Epic,Prog,Thrash ,Death,Gothic,Ethnic χασίματα και κάποια ποιοτικά ηλεκτρονική ακόμη και κάποια λίγα Βlack ( Προτιμώ Dungeon Synth )
Συναυλίες παλιότερα πήγαινα αρκετές είδα από Slayer στο περιστέρι ,Canibal Corpse με κάτι μπλακμεταλαδες για support με απατάει η μνήμη μου,Μanowar King Diamond Immortal στα παλαιά Rockwave μέχρι Tους Θεούς και παιδικό όνειρο να δω Def Leppard με Whitesnake στο Καραϊσκάκη και αρκετούς άλλους
Τώρα έχουν δυσκολέψει λίγο τα πράγματα λόγο δουλείας σεζόν αλλά και πάλι το παλεύω όσο μπορώ ....
Πολλά είπα σας ζάλισα τα υπόλοιπα σιγά σιγά :P
Welcome bro! Πάμε δυνατά!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τετ 12 Ιαν 2022, 18:09

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από nick »

Καλως ηρθατε @spitherman & @SifiSMelodicRock :eric:
Mordechai Frizis
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ 05 Ιούλ 2023, 12:17
Τοποθεσία: Jerusalem

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Mordechai Frizis »

Scrollkeeper έγραψε: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:27 Είπα να φτιάξω/καρφιτσώσω ένα ποστ για να ξαναβρεθούμε οι παλιοί και να ξανασυστηθούμε οι νεότεροι B) B) B)

Λοιπόν Γιάννης από Χανιά (πλέον) εδώ. Γουεμπ-μάστορας του FS και λάτρης του αργού κ βασανιστικού ήχου (πχ κάντλεμαςς), καθώς και οτιδήποτε περιέχει χάμοντ α λα Τζόν Λόρντ.

Οι υπόλοιποι; Παρουσιαστείτε :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Καινούργιος εδώ, επί 2023.
Μορντεχάϊ Φριζής, μεταλλάς με ιδιαίτερη αγάπη στο epic/ thrash/ speed/ black/ dungeon synth/ stoner/ NWOBHM/ funeral doom/ darkwave/ post-punk/ old-school Swedish death/ U.S. power. Αθηναίος, πρώην Ραββίνος Θεσσαλονίκης που ζω πάνω από 20 χρόνια στην Ιερουσαλήμ, στο Ισραήλ. Καλώς σας βρήκα.
"Our fate is written: Sword and Shield, Born to Die on the Battlefield"
Άβαταρ μέλους
aorpanos72
Δημοσιεύσεις: 2866
Εγγραφή: Τρί 23 Φεβ 2021, 10:04

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από aorpanos72 »

Καλώς ήρθες. :)
" When Hairspray Meet Shoulder Pad" Show at Mercury-radio.net
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από CountRaven »

Mordechai Frizis έγραψε: Πέμ 06 Ιούλ 2023, 12:14
Scrollkeeper έγραψε: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:27 Είπα να φτιάξω/καρφιτσώσω ένα ποστ για να ξαναβρεθούμε οι παλιοί και να ξανασυστηθούμε οι νεότεροι B) B) B)

Λοιπόν Γιάννης από Χανιά (πλέον) εδώ. Γουεμπ-μάστορας του FS και λάτρης του αργού κ βασανιστικού ήχου (πχ κάντλεμαςς), καθώς και οτιδήποτε περιέχει χάμοντ α λα Τζόν Λόρντ.

Οι υπόλοιποι; Παρουσιαστείτε :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Καινούργιος εδώ, επί 2023.
Μορντεχάϊ Φριζής, μεταλλάς με ιδιαίτερη αγάπη στο epic/ thrash/ speed/ black/ dungeon synth/ stoner/ NWOBHM/ funeral doom/ darkwave/ post-punk/ old-school Swedish death/ U.S. power. Αθηναίος, πρώην Ραββίνος Θεσσαλονίκης που ζω πάνω από 20 χρόνια στην Ιερουσαλήμ, στο Ισραήλ. Καλώς σας βρήκα.
Welcome on board!!!!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
elessar
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ 06 Ιούλ 2023, 09:51

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από elessar »

Σταύρος, 46 χρονιών, μεταλάς από τα 12 μου - φουλ χατζης και επικο-στρουμφοπαουερ, μ αρέσουν και κάποια καφρο-σκοτάδια τύπου Cradle of Filth.
Δεν είμαι κολλημένος (πια), δεν τσακώνομαι και σέβομαι ότι ακούει ο καθένας αλλά μην κοροϊδέψεις αυτά που ακούω, θα τσαντιστώ.
Καλώς σας βρήκα.
Αγαπημένα μου άλμπουμ για το 2023 τα Sacred Outcry, Protean Shield, Horizon's End & Triumpher.
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1158
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

καλώς τα νέα παλικάρια!
Άβαταρ μέλους
Emerencios
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ 05 Ιούλ 2023, 19:29

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Emerencios »

Τάσος, 43 χρόνων από Αθήνα και τυπικός μεταλλάς της γενιάς μου στα ακούσματα. Ελπίζω να βάλω κι εγώ κάνα λιθαράκι στις πολλές και ενδιαφέρουσες συζητήσεις που βλέπω ότι εξελίσσονται στο φόρουμ. Καλώς σας βρήκα λοιπόν.
Sine diabolo nullus dominus
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Καλώς ορίσατε άπαντες 🖖
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από CountRaven »

Welcome παίδες!

Θα σας κερνάγαμε γλυκό του κουταλιού μα το έφαγε όλο ο @aorpanos72 ! Θα σας βολέψει όμως όπως είπε σε άλλο topic, με σοκολστάκι!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τετ 12 Ιαν 2022, 18:09

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από nick »

Καλως τους! @Mordechai Frizis @elessar @Emerencios
Άβαταρ μέλους
elessar
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ 06 Ιούλ 2023, 09:51

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από elessar »

CountRaven έγραψε: Παρ 07 Ιούλ 2023, 03:10 Welcome παίδες!

Θα σας κερνάγαμε γλυκό του κουταλιού μα το έφαγε όλο ο @aorpanos72 ! Θα σας βολεύει όμως όπως είπε σε άλλο topic, με σοκολστάκι!
εσύ πρέπει να ήσουν και φόρουμ PC Master, θυμάμαι και απο εκεί τέτοιο νικ.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”