Νέα μέλη συστηθείτε

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
Aegon

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Aegon »

Γεια σου @nexuspolaris καλώς όρισες! Αυτές τις μέρες ήθελα να ακούσω ξανά, μετά από πολλά χρόνια το Nexus Polaris των Covenant και φυσικά όλο το ξεχνούσα! Τώρα με το ψευδώνυμο σου να μου το θυμίζει εκ νέου, ελπίζω να το πράξω :)
Άβαταρ μέλους
CountRaven

Δημοσίευση από CountRaven »

Aegon έγραψε: Τετ 22 Νοέμ 2023, 16:57 Γεια σου @nexuspolaris καλώς όρισες! Αυτές τις μέρες ήθελα να ακούσω ξανά, μετά από πολλά χρόνια το Nexus Polaris των Covenant και φυσικά όλο το ξεχνούσα! Τώρα με το ψευδώνυμο σου να μου το θυμίζει εκ νέου, ελπίζω να το πράξω :)
Το άκουσα όλο το πρωί στη δουλειά με ακουστικά. Τι τεράστιο έπος!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
nexuspolaris

Δημοσίευση από nexuspolaris »

Aegon έγραψε: Τετ 22 Νοέμ 2023, 16:57 Γεια σου @nexuspolaris καλώς όρισες! Αυτές τις μέρες ήθελα να ακούσω ξανά, μετά από πολλά χρόνια το Nexus Polaris των Covenant και φυσικά όλο το ξεχνούσα! Τώρα με το ψευδώνυμο σου να μου το θυμίζει εκ νέου, ελπίζω να το πράξω :)
Μιλάμε για ΤΕΡΑΣΤΙΟ δισκο...με επηρεασε πολυ !!!
και το ωραιο ειναι οτι τοτε ειχα αγορασει το cd απο το metropolis γιατι μου ειχε
κανιε εντυπωση το εξωφυλλο....δεν καν ιδεα τι μουσικη επαιζαν !!!
Μετα βεβαια οταν το ακουσα επαθα πλακα !!!!
Άβαταρ μέλους
Aegon

Δημοσίευση από Aegon »

nexuspolaris έγραψε: Τετ 22 Νοέμ 2023, 20:40
και το ωραιο ειναι οτι τοτε ειχα αγορασει το cd απο το metropolis γιατι μου ειχε
Κι εγώ το Hall of the Mountain King το είχα αγοράσει μόνο από το εξώφυλλο και τώρα βλέπεις, το έχω άβαταρ εδώ χαχα
Άβαταρ μέλους
CountRaven

Aegon έγραψε: Πέμ 23 Νοέμ 2023, 09:18
nexuspolaris έγραψε: Τετ 22 Νοέμ 2023, 20:40
Κι εγώ το Hall of the Mountain King το είχα αγοράσει μόνο από το εξώφυλλο και τώρα βλέπεις, το έχω άβαταρ εδώ χαχα
Έτσι!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Gotthard

Δημοσίευση από Gotthard »

Γειά σας και από εμένα. 30 χρόνια και βάλε στον χώρο της ροκ, έχω περάσει από όλα τα φάσματα ως thrash. Πλέον (πάντα ήμουν) αφοσιωμένως στον χώρο του aor και Melodic rock. Μεγάλωσα με Magnum, Gotthard (μόνο
Steve Lee) κια queen ως αγαπημένες μπάντες. Έχω δουλέψει dj στην Θεσσαλονίκη σε κάθε λογής μαγαζί (pop, disco, gay bar, steep, clubs, καταγωγια κλπ, εκτός ποτέ από το είδος που μου άρεσε. Εγώ μια πολύ καλή γνώση της παγκόσμιας μουσικής, εγώ τελειώσει ηχολήπτης δίχως τελικά να ασχοληθώ και χαίρομαι που σας βρήκα. Επίσης συχαίνομαι να γράφω, είτε σε τσατ, είτε σε ποστ, είτε όπως εδώ σε φόρουμ,;αλλά σίγουρα θα τα διαβάζω όλα. Καλά Χριστούγεννα σε όλους.
Άβαταρ μέλους
Grin

Δημοσίευση από Grin »

Καλώς ήρθες μελωδικέ @Gotthard !
Άβαταρ μέλους
CountRaven

Gotthard έγραψε: Κυρ 24 Δεκ 2023, 23:59 Γειά σας και από εμένα. 30 χρόνια και βάλε στον χώρο της ροκ, έχω περάσει από όλα τα φάσματα ως thrash. Πλέον (πάντα ήμουν) αφοσιωμένως στον χώρο του aor και Melodic rock. Μεγάλωσα με Magnum, Gotthard (μόνο
Steve Lee) κια queen ως αγαπημένες μπάντες. Έχω δουλέψει dj στην Θεσσαλονίκη σε κάθε λογής μαγαζί (pop, disco, gay bar, steep, clubs, καταγωγια κλπ, εκτός ποτέ από το είδος που μου άρεσε. Εγώ μια πολύ καλή γνώση της παγκόσμιας μουσικής, εγώ τελειώσει ηχολήπτης δίχως τελικά να ασχοληθώ και χαίρομαι που σας βρήκα. Επίσης συχαίνομαι να γράφω, είτε σε τσατ, είτε σε ποστ, είτε όπως εδώ σε φόρουμ,;αλλά σίγουρα θα τα διαβάζω όλα. Καλά Χριστούγεννα σε όλους.
Αν κρίνω από το πρώτο σου post για τους Psycho καλό θα είναι να γράφεις κιόλας!

Welcome on board @Gotthard !!!
Άβαταρ μέλους
Zippo190

Δημοσίευση από Zippo190 »

Καλώς μας ήρθες!
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
orodreth81

Δημοσίευση από orodreth81 »

Καλησπέρα και από εμένα, ετσι στα χασομέρια του 2023 είπα να κάνω και εγώ την εμφάνιση μου. Ποτέ δεν μου άρεσε να μιλάω πολύ για τον εαυτό μου οπότε θα είμαι σύντομος.

Αγάπη και λατρεία της ζωής μου η μουσική σε διάφορα είδη της, θα ακούσω και κλασσική, και αγαπημένο Ελληνικό Ρόκ των 90'ς, και κατα βάση heavy metal σε διάφορα παρακλάδια του.

Αδυναμίες οι Iron Maiden, Savatage, Metallica, Machine Head, Black Sabbath, blah blah (πιό προβλέψιμα πεθαίνεις) και από νεότερα, Hallas, Smoulder, Visigoth, Throne of Iron κ.λπ. Ακόμα προσπαθω να συνέλθω από το σόκ με το λατρεμένο EP των Savage Oath.
Άβαταρ μέλους
Bersekeros

Δημοσίευση από Bersekeros »

Καλωσήρθες @orodreth81 !
Άβαταρ μέλους
CountRaven

orodreth81 έγραψε: Παρ 29 Δεκ 2023, 14:18 Καλησπέρα και από εμένα, ετσι στα χασομέρια του 2023 είπα να κάνω και εγώ την εμφάνιση μου. Ποτέ δεν μου άρεσε να μιλάω πολύ για τον εαυτό μου οπότε θα είμαι σύντομος.

Αγάπη και λατρεία της ζωής μου η μουσική σε διάφορα είδη της, θα ακούσω και κλασσική, και αγαπημένο Ελληνικό Ρόκ των 90'ς, και κατα βάση heavy metal σε διάφορα παρακλάδια του.

Αδυναμίες οι Iron Maiden, Savatage, Metallica, Machine Head, Black Sabbath, blah blah (πιό προβλέψιμα πεθαίνεις) και από νεότερα, Hallas, Smoulder, Visigoth, Throne of Iron κ.λπ. Ακόμα προσπαθω να συνέλθω από το σόκ με το λατρεμένο EP των Savage Oath.
Welcome on board!!!
Άβαταρ μέλους
azrael

Δημοσίευση από azrael »

Καλησπέρα και από μένα, παρακολουθούσα το forum εδώ και χρόνια αλλά δεν είχα μπει στην διαδικασία να συμμετέχω ενεργά.
Γέννημα θρέμα της νύφης του Βορρά. Από πάντα θυμάμαι την μουσική και κυριώς τα πιο σκοτεινά της παρακλάδια να με συνοδεύουν.
Δεν μπορώ να ξεχωρίσω κάποιο ιδιώμα (τι πιο κλισέ) καθώς όλα ανάλογα με τις περιστάσεις με έχουν συνοδεύσει σε διάφορες καταστάσεις, ωστόσο μια αδυναμιά υπάρχει στα πιό επικά μονοπάτια.

Καλώς σας βρήκα λοιπόν, αυτά για αρχή τα υπόλοιπα στη συνέχεια!
In the dark, there is discovery, there is possibility, there is freedom in the dark once someone has illuminated it.
Άβαταρ μέλους
Zippo190

Δημοσίευση από Zippo190 »

καλώς τον!
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
azrael

Δημοσίευση από azrael »

Zippo190 έγραψε: Πέμ 11 Ιαν 2024, 19:36 καλώς τον!
την :D
In the dark, there is discovery, there is possibility, there is freedom in the dark once someone has illuminated it.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”