Νέες ανακαλύψεις

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από CountRaven »

Ότι ανακαλύπτουμε / βρίσκουμε, ας το μοιραζόμαστε και με τους υπόλοιπους. Νέες μπάντες ή νέα κομμάτια / κυκλοφορίες κτλ κτλ από μπάντες που μετράνε. Νομίζω πως το καλύτερο ποδαρικό από το δείγμα από το επερχόμενο άλμπουμ Solstice, δεν υπάρχει!

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από CountRaven »



Major Denial από το καινούριο τους εκπληκτικό άλμπουμ. Με γ. Παπαδόπουλο -ex ΅αρδρθμ- στα φρενιτικά. ΟΚ ο πήχης είχε ανέβει ψηλά με το EP και εδώ απλά επισφραγίζουν την αξία τους. Οι λάτρες του Prog και όχι μόνο, ας σπεύσουν να ακούσουν το Duchess of Sufferings.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από Zippo190 »



Πολύ δυναμικό heavy/power metal από την Αυστραλία με τον γνωστό Stu Marshall στην κιθάρα. Δυστυχώς κυκλοφορεί από Massacre records.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από CountRaven »

Γάμησε το Night Legion. Και φοβερή χροιά στη φωνή. Γιατί το λες το δυστυχώς για Massacre;
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Για του Nintendo/Metroid φίλους μας :D

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από Zippo190 »

CountRaven έγραψε: Κυρ 31 Δεκ 2017, 00:03 Γάμησε το Night Legion. Και φοβερή χροιά στη φωνή. Γιατί το λες το δυστυχώς για Massacre;
Γενικά έχει ότι νάναι διανομή και νομίζω ότι δεν είναι πλέον μεγάλο εταιρικό όνομα. Στην Ελλάδα δεν ξέρω αν μπορεί να βρεθεί. Ίσως κάποια στιγμή περάσει στις προσφορές.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από theBox »

Το υπέδειξε ένα παιδί στο rocking.gr σε αντίστοιχο thread (μπορεί να είναι και κάποιος από εσάς), αλλά HOLY FUCKING SHIT λεμε...
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
darkredskies
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 18:30

Re: Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από darkredskies »

CountRaven έγραψε: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:22 Ότι ανακαλύπτουμε / βρίσκουμε, ας το μοιραζόμαστε και με τους υπόλοιπους. Νέες μπάντες ή νέα κομμάτια / κυκλοφορίες κτλ κτλ από μπάντες που μετράνε. Νομίζω πως το καλύτερο ποδαρικό από το δείγμα από το επερχόμενο άλμπουμ Solstice, δεν υπάρχει!
Solstice κρατώ μικρό καλάθι. Εγώ ό,τι έχω ακούσει ως τώρα δεν με ψήνει ως μια ενιαία και συμπαγής πρόταση. Η φάση ντέμο, πρόβα κλπ δε μου λέει κάτι. Βγάλτε άλμπουμ κι αν είναι καλό να προσκυνήσουμε.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από CountRaven »

darkredskies έγραψε: Δευ 01 Ιαν 2018, 08:53
CountRaven έγραψε: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:22 Ότι ανακαλύπτουμε / βρίσκουμε, ας το μοιραζόμαστε και με τους υπόλοιπους. Νέες μπάντες ή νέα κομμάτια / κυκλοφορίες κτλ κτλ από μπάντες που μετράνε. Νομίζω πως το καλύτερο ποδαρικό από το δείγμα από το επερχόμενο άλμπουμ Solstice, δεν υπάρχει!
Solstice κρατώ μικρό καλάθι. Εγώ ό,τι έχω ακούσει ως τώρα δεν με ψήνει ως μια ενιαία και συμπαγής πρόταση. Η φάση ντέμο, πρόβα κλπ δε μου λέει κάτι. Βγάλτε άλμπουμ κι αν είναι καλό να προσκυνήσουμε.
Κοιτά. Εγώ γενικά θεωρώ τους Solstice μια υπερεκτιμημένη περίπτωση μπάντας. Όχι πως δεν αξίζουν ή δεν έχουν καλά δείγματα γραφής, αλλά ΟΚ αυτό το worship mode που έχω δει κατά καιρούς στο όνομα τους, μου αφήνει ένα ερωτηματικό. Η αναφορά μου σε αυτούς σαν πρώτο ποστ είχε έναν χαρακτήρα ότι ναι γουστάρω που το παλεύουν ακόμα, γουστάρω που δίνουν δείγματα μουσικής, και πάμε γερά και όλα καλά... Αλλά ναι σαν γνήσιος γκρινιάρης περιμένω και εγώ το δίσκο για να ρυθμίσω τελικά το μέγεθος του καλαθιού.... που θα τον χωρέσει εν τέλη.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
darkredskies
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 18:30

Re: Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από darkredskies »

CountRaven έγραψε: Δευ 01 Ιαν 2018, 20:13 Κοιτά. Εγώ γενικά θεωρώ τους Solstice μια υπερεκτιμημένη περίπτωση μπάντας. Όχι πως δεν αξίζουν ή δεν έχουν καλά δείγματα γραφής, αλλά ΟΚ αυτό το worship mode που έχω δει κατά καιρούς στο όνομα τους, μου αφήνει ένα ερωτηματικό. Η αναφορά μου σε αυτούς σαν πρώτο ποστ είχε έναν χαρακτήρα ότι ναι γουστάρω που το παλεύουν ακόμα, γουστάρω που δίνουν δείγματα μουσικής, και πάμε γερά και όλα καλά... Αλλά ναι σαν γνήσιος γκρινιάρης περιμένω και εγώ το δίσκο για να ρυθμίσω τελικά το μέγεθος του καλαθιού.... που θα τον χωρέσει εν τέλη.
Συμφωνώ. Μετά το New Dark Age έχουν κουράσει αυτοί και οι οπαδοί. Και το λέει κάποιος που με τα πολύ αυστηρά κριτηριά του έχει το Lamentations στη δεκάδα των αγαπημένων του δίσκων. Στην κανονική, όχι σε αυτή που αλλάζουμε κάθε τρεις και λίγο γιατί είμαστε πορωμένοι και αχόρταγοι.
Άβαταρ μέλους
manillard
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 18:06

Re: Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από manillard »

Αργεντίνοι Sorcerer, δεν έχουν κυκλοφορίσει σε hardware κάτι ακόμη, έρχετε όμως:

Άβαταρ μέλους
manillard
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 18:06

Re: Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από manillard »

Οι περισσότεροι μάλλον τους ξέρετε τους Καναδους, χάλια είναι, κυκλοφορούν εντός 2018:

https://manacleheavymetal.bandcamp.com/track/stand-tall
Άβαταρ μέλους
manillard
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 18:06

Re: Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από manillard »

Οι Lethal χωρίς υπερβολικό αλκοόλ, απ'ότι άκουσα σύντομα το album κοντά μας από γνωστή Ελληνική εταιρεία του χώρου:

Άβαταρ μέλους
manillard
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 18:06

Re: Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από manillard »

Και για τέλος μια κουνκ φου γίδα Όμπα

καλό βράδυ!

Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από theBox »

manillard έγραψε: Δευ 01 Ιαν 2018, 22:20 Οι περισσότεροι μάλλον τους ξέρετε τους Καναδους, χάλια είναι, κυκλοφορούν εντός 2018:

https://manacleheavymetal.bandcamp.com/track/stand-tall
ΠΟΛΥ καλο!
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”