Τι ακούτε τώρα;

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Τι ακούτε τώρα;

Δημοσίευση από theBox »

LuciferSteele έγραψε: Κυρ 07 Απρ 2019, 09:16 έχει γίνει ντόρος με δαύτους, τους φέρνουν και για λάηβ
Πες τα ολα ομως...τους φερνουν support στους...SLAYER!

Καποιος απο τους διαργανωτες τρολλάρει άσχημα.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Τι ακούτε τώρα;

Δημοσίευση από Priamos »

theBox έγραψε: Κυρ 07 Απρ 2019, 12:41
LuciferSteele έγραψε: Κυρ 07 Απρ 2019, 09:16 έχει γίνει ντόρος με δαύτους, τους φέρνουν και για λάηβ
Πες τα ολα ομως...τους φερνουν support στους...SLAYER!

Καποιος απο τους διαργανωτες τρολλάρει άσχημα.
Τους Λεπρους φερνουν με Σλεγιερ.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Τι ακούτε τώρα;

Δημοσίευση από theBox »

Priamos έγραψε: Κυρ 07 Απρ 2019, 13:09
theBox έγραψε: Κυρ 07 Απρ 2019, 12:41
LuciferSteele έγραψε: Κυρ 07 Απρ 2019, 09:16 έχει γίνει ντόρος με δαύτους, τους φέρνουν και για λάηβ
Πες τα ολα ομως...τους φερνουν support στους...SLAYER!

Καποιος απο τους διαργανωτες τρολλάρει άσχημα.
Τους Λεπρους φερνουν με Σλεγιερ.
χαχα...ενταξει ειμαι λιγο ξενύχτης...αλλά προς υπεράσπιση μου, θα μπορουσαν να ειναι και η ίδια μπάντα. :P :P :P
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Τι ακούτε τώρα;

Δημοσίευση από Priamos »

theBox έγραψε: Κυρ 07 Απρ 2019, 13:34

χαχα...ενταξει ειμαι λιγο ξενύχτης...αλλά προς υπεράσπιση μου, θα μπορουσαν να ειναι και η ίδια μπάντα. :P :P :P
Εγω ξερω στο παιχνιδι του rbrigade δυο video απο Soen σου εβγαλε , οπότε δεν αποκλειεται να τους ακους στα κρυφα και να μας πουλας παραμυθα να μη χαλασει το prog προφιλ σου! :twisted: :P
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Τι ακούτε τώρα;

Δημοσίευση από theBox »

Priamos έγραψε: Κυρ 07 Απρ 2019, 13:54
theBox έγραψε: Κυρ 07 Απρ 2019, 13:34

χαχα...ενταξει ειμαι λιγο ξενύχτης...αλλά προς υπεράσπιση μου, θα μπορουσαν να ειναι και η ίδια μπάντα. :P :P :P
Εγω ξερω στο παιχνιδι του rbrigade δυο video απο Soen σου εβγαλε , οπότε δεν αποκλειεται να τους ακους στα κρυφα και να μας πουλας παραμυθα να μη χαλασει το prog προφιλ σου! :twisted: :P
ΟΠΩΣ ΕΙΔΕΣ ΟΜΩΣ, προς τιμή μου, δεν τα λογισα ως μεταλ και σταματησα στο EVERGREY....

H αληθεια ειναι οτι οντως ειχα τσεκαρει το ενα απο τα δυο κομματια που μου εβγαλε στο youtube, γιατι το ειχε βαλει στο FB ενας φιλος του οποιου το μουσικο γουστο σεβομαι.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Τι ακούτε τώρα;

Δημοσίευση από Priamos »

Ακου κι αυτο που ποσταρα. Μου αρεσε ΠΟΛΥ! Και ειναι αρκετα μακρια απο την comfort zone μου. Οπως το Cirice τη χρονια που βγηκε ηταν απο τα αγαπημενα μου χωρις συνεχεια ή προηγουμενο με αλλα κομματια των Ghost. Οπως κι αυτο εδω απο καλλιτεχνιδα που οι τρουμεταλλοι αγαπουν να μισουν:




ΥΓ.Παρε και φοβερους στιχους απο το Martyrs που γουσταρετε εσυ κι ο Corum:

Spirit of the water, let the sky fall down on me,
Suffocate the fires lit to harm.
Hear the prayers calling and embrace our fallen sons,
Heal the open wound that bleeds the earth.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Τι ακούτε τώρα;

Δημοσίευση από rbrigade »

Πάει κι ο Πρίαμος, χάλασε...
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Τι ακούτε τώρα;

Δημοσίευση από Priamos »

:D
Εγινα ανθρωπος της εποχης μου.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Τι ακούτε τώρα;

Δημοσίευση από Zippo190 »

Priamos έγραψε: Κυρ 07 Απρ 2019, 14:23 Ακου κι αυτο που ποσταρα. Μου αρεσε ΠΟΛΥ! Και ειναι αρκετα μακρια απο την comfort zone μου. Οπως το Cirice τη χρονια που βγηκε ηταν απο τα αγαπημενα μου χωρις συνεχεια ή προηγουμενο με αλλα κομματια των Ghost. Οπως κι αυτο εδω απο καλλιτεχνιδα που οι τρουμεταλλοι αγαπουν να μισουν:




ΥΓ.Παρε και φοβερους στιχους απο το Martyrs που γουσταρετε εσυ κι ο Corum:

Spirit of the water, let the sky fall down on me,
Suffocate the fires lit to harm.
Hear the prayers calling and embrace our fallen sons,
Heal the open wound that bleeds the earth.
δεν το διάβασα αυτό το πόστ...
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Τι ακούτε τώρα;

Δημοσίευση από Priamos »

Η "Girl From Ipanema" vote of approval σου σε στοιχειωνει σε τετοιο βαθμο, που οι μομφες και επικρισεις σου δεν μπορουν να με αγγιξουν.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Τι ακούτε τώρα;

Δημοσίευση από theBox »

[mention]Priamos[/mention]

Μπορει να μην ενιωσα (την ηξερα την τυπισσα, ειναι πολυ χοτ ονομα στους απανταχου νταρκιδες), αλλά στηρίζω διευρυνση μουσικων οριζόντων! Ειναι ενα αθλημα στο οποιο επιδιδόμουν κι εγω για πολλά χρονια, αλλα δυστυχως το εχω ελλατώσει λογω ελλειψης χρονου τελευταία...
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Τι ακούτε τώρα;

Δημοσίευση από Priamos »

theBox έγραψε: Κυρ 07 Απρ 2019, 21:54 @Priamos

Μπορει να μην ενιωσα (την ηξερα την τυπισσα, ειναι πολυ χοτ ονομα στους απανταχου νταρκιδες), αλλά στηρίζω διευρυνση μουσικων οριζόντων! Ειναι ενα αθλημα στο οποιο επιδιδόμουν κι εγω για πολλά χρονια, αλλα δυστυχως το εχω ελλατώσει λογω ελλειψης χρονου τελευταία...
Το martyrs τελικα απο Soen το ακουσες, να μη σε παιδευω αδικα μ'αυτους;

ΥΓ. Που ειναι τελικα ο κομης να μας πει την αποψη του, που εχει κανει και like στη σελιδα τους;;
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Τι ακούτε τώρα;

Δημοσίευση από theBox »

Priamos έγραψε: Κυρ 07 Απρ 2019, 22:14
theBox έγραψε: Κυρ 07 Απρ 2019, 21:54 @Priamos

Μπορει να μην ενιωσα (την ηξερα την τυπισσα, ειναι πολυ χοτ ονομα στους απανταχου νταρκιδες), αλλά στηρίζω διευρυνση μουσικων οριζόντων! Ειναι ενα αθλημα στο οποιο επιδιδόμουν κι εγω για πολλά χρονια, αλλα δυστυχως το εχω ελλατώσει λογω ελλειψης χρονου τελευταία...
Το martyrs τελικα απο Soen το ακουσες, να μη σε παιδευω αδικα μ'αυτους;

ΥΓ. Που ειναι τελικα ο κομης να μας πει την αποψη του, που εχει κανει και like στη σελιδα τους;;
Σε καμία περιπτωση δεν το λες κακο. Κινειται ακριβως μεσα στο opeth/katatonia/riverside μελαγχολικο προγκ μεταλ υφος του μουσάτου φοιτητη με το χακί τζακετ. Παλιότερα το παρακολουθούσα καπως περισσότερο (ημουν κι εγω φοιτητης αλλωστε :P ). Τωρα τελευταια το έχω αφήσει λιγο, για πιο "διασκεδαστικα" και "escapist" ακουσματα.

Οσο γράφω αυτες τις γραμμές παιζει το κομμάτι, ειναι όντως πολυ καλο για το είδος του! Τωρα το αν ειναι "prog" ειναι άλλη και μεγάλη κουβέντα.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Coroner
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2018, 01:00

Τι ακούτε τώρα;

Δημοσίευση από Coroner »

Ωραιος ο [mention]Priamos[/mention] , εβαλε σωστη περιοδο Chelsea Wolfe, που ταν αυστηρα darkwave-οειδες. Tωρα, κατι συνεργασιες με Isis παιξανε, "σκληρυνε" και τη μουσικη της προς post metal μονοπατια και την εχασα κι εγω. Οχι οτι εχω καμια ιδιαιτερη αποψη γι αυτα τα ιδιωματα, αλλα ακουω ο,τι μ αρεσει απο αυτα.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Τι ακούτε τώρα;

Δημοσίευση από Priamos »

Coroner έγραψε: Δευ 08 Απρ 2019, 09:34 Ωραιος ο @Priamos , εβαλε σωστη περιοδο Chelsea Wolfe, που ταν αυστηρα darkwave-οειδες. Tωρα, κατι συνεργασιες με Isis παιξανε, "σκληρυνε" και τη μουσικη της προς post metal μονοπατια και την εχασα κι εγω. Οχι οτι εχω καμια ιδιαιτερη αποψη γι αυτα τα ιδιωματα, αλλα ακουω ο,τι μ αρεσει απο αυτα.
Ακόμα και στην Chelsea Wolfe, trve και kvlt είμαι! :D
Surreal Killer
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”