Primordial κ νιώσιμο

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Primordial κ νιώσιμο

Δημοσίευση από theBox »

Οχι νταξει τρολλαρω. Αγορακι ειμαι.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Primordial κ νιώσιμο

Δημοσίευση από CountRaven »

ΥΓ. Ηλεκτρα;;;; Δεν τρολλαρεις; Εισαι κοπελα;;; Χα,χα...damn internet!! Φαση εχει και ο Ζιππος που τον φανταζομαι βαρβατο, μουστακαλη να μας βγει αφυλος Jason ή κατι παρομοιο!!! :D :D :D

Γιατί σας κάνει εντύπωση; Ακούει και το ασθενές φύλλο, ατσάλι της αυταπάρνησης Πρέκα.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: Primordial κ νιώσιμο

Δημοσίευση από Priamos »

theBox έγραψε: Σάβ 24 Μαρ 2018, 13:23 Οχι νταξει τρολλαρω. Αγορακι ειμαι.
Χα,ΧΑ... εντάξει επιβεβαιώθηκε ότι είσαι κοπέλα. Οι άντρες για να περιγράψουν θέματα που έχουν σχέση με τον ανδρισμό και την αρρενωπότητα τους, χρησιμοποιούν συνήθως υπερθετικό βαθμό.

Από την άλλη νιώθω τύψεις και ενοχές αν η έκθεση του ζιππο στους Primordial προκάλεσε την εκθηλυνση του. Έτσι είναι ομως κάποια πράγματα...Έχουν διαφορετική επίδραση στον καθένα. Σαν την τεστοστερόνη. Σε άλλους κάνει μουσκουλα και σε άλλους γυναικομαστια και συρρικνώνει τους όρχεις... :twisted:
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Primordial κ νιώσιμο

Δημοσίευση από CountRaven »

Από την άλλη νιώθω τύψεις και ενοχές αν η έκθεση του ζιππο στους Primordial προκάλεσε την εκθηλυνση του.
Γίνεται αυτόματο shut down στον εγκέφαλο μετά από αυτό.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Primordial κ νιώσιμο

Δημοσίευση από Zippo190 »

Priamos έγραψε: Σάβ 24 Μαρ 2018, 14:31
theBox έγραψε: Σάβ 24 Μαρ 2018, 13:23 Οχι νταξει τρολλαρω. Αγορακι ειμαι.
Χα,ΧΑ... εντάξει επιβεβαιώθηκε ότι είσαι κοπέλα. Οι άντρες για να περιγράψουν θέματα που έχουν σχέση με τον ανδρισμό και την αρρενωπότητα τους, χρησιμοποιούν συνήθως υπερθετικό βαθμό.

Από την άλλη νιώθω τύψεις και ενοχές αν η έκθεση του ζιππο στους Primordial προκάλεσε την εκθηλυνση του. Έτσι είναι ομως κάποια πράγματα...Έχουν διαφορετική επίδραση στον καθένα. Σαν την τεστοστερόνη. Σε άλλους κάνει μουσκουλα και σε άλλους γυναικομαστια και συρρικνώνει τους όρχεις... :twisted:
Αυτά είναι γενικά φαινόμενα αλλά με το που διάβασα για λάιβ. Sacred Steel - Morgana LaFey επανηλθα.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Primordial κ νιώσιμο

Δημοσίευση από theBox »

Priamos έγραψε: Σάβ 24 Μαρ 2018, 13:06
LuciferSteele έγραψε: Σάβ 24 Μαρ 2018, 10:10


ναι αλλά με 3 μέτρια κομμάτια, ο δίσκος πρέπει να έχει 25 ακόμα γιά να πάρει 9 στα 10 :P
Εμενα με αρεσουν ολα ρε!!! Και αυτη τη χαζομαρα, οτι οι βαθμοι, πανε αναλογα με τον αριθμο των τραγουδιων που μας αρεσουν, την αντιπαρερχομαι. Το θεμα δεν ειναι ποσοτικο, αλλα ποιοτικο. Στο Noble Savage βαζω 10/10, αλλα εχει ουκ ολιγες μπουρδες. Συνηθως αν ενα αλμπουμ εχει 4-5 ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑΤΑ του βαζω 9+ ανεξαρτητως της ποιοτητας των υπολοιπων. Αν περιμενα ενα αλμπουμ να μην εχει ΚΑΘΟΛΟΥ μετριες στιγμες, δε θα ειχα δωσει ουτε ενα αριστα στη ζωη μου!!!
Έτσι είναι...η μουσική δεν είναι διαγώνισμα μαθηματικών. Για την ακριβεια εγω εφαρμοζω την εξής τακτική. Αν απο το Χ δισκο βγαίνει μια playlist με ελάχιστη διάρκεια "παλιού" LP (35-45 λεπτα) η οποία ΓΑΜΑΕΙ, τοτε δεν έχω κανένα ενδοιασμο να πω οτι ο δίσκος ειναι για 8.5 και πάνω. Δεν πα'να εχει διαρκεια και 79 λεπτά .
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Re: Primordial κ νιώσιμο

Δημοσίευση από LuciferSteele »

γιά αρχή αν ένας δίσκος διαρκεί 79 λεπτά, απλά δεν ασχολούμαστε :D
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Primordial κ νιώσιμο

Δημοσίευση από theBox »

LuciferSteele έγραψε: Σάβ 24 Μαρ 2018, 19:23 γιά αρχή αν ένας δίσκος διαρκεί 79 λεπτά, απλά δεν ασχολούμαστε :D
:D :D :D :D
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Re: Primordial κ νιώσιμο

Δημοσίευση από rbrigade »

Όπως και αν έχει 15-16 τραγούδια και πάνω... Βασικά από 12 και πάνω αρχίζει να είναι ύποπτη η φάση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Primordial κ νιώσιμο

Δημοσίευση από CountRaven »

LuciferSteele έγραψε: Σάβ 24 Μαρ 2018, 19:23 γιά αρχή αν ένας δίσκος διαρκεί 79 λεπτά, απλά δεν ασχολούμαστε :D
Μόνο ο Κατής μπορεί να γράφει 79 λεπτά πύρηνες όπερες και να μη λέτε τίποτα γατάκια.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Primordial κ νιώσιμο

Δημοσίευση από rbrigade »

Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Primordial κ νιώσιμο

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Και άλλη μία μπάντα δεν ήταν που είχε κυκλοφορήσει ένα δίσκο σε 7"? :P
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Primordial κ νιώσιμο

Δημοσίευση από Zippo190 »

rbrigade έγραψε: Δευ 02 Απρ 2018, 09:18 Νιώστε ρε άμπαλοι!

https://www.emp-online.com/p/exile-amon ... en&start=1
το τσαντάκι από καμβά χρησιμοποιείται μετά για την μάζεμα βοτάνων και τσαγιού ή για στράγγισμα τραχανα;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Primordial κ νιώσιμο

Δημοσίευση από castledemon »

Σε γενικές γραμμές μου αρέσουν οι primordial αλλά νομίζω το καινούριο μετά από μια πρώτη ακρόαση ότι είναι λίγο χλιαρό.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Primordial κ νιώσιμο

Δημοσίευση από CountRaven »

Zippo190 έγραψε: Δευ 02 Απρ 2018, 09:43
rbrigade έγραψε: Δευ 02 Απρ 2018, 09:18 Νιώστε ρε άμπαλοι!

https://www.emp-online.com/p/exile-amon ... en&start=1
το τσαντάκι από καμβά χρησιμοποιείται μετά για την μάζεμα βοτάνων και τσαγιού ή για στράγγισμα τραχανα;
Χαχα. Είχαν βγάλει και οι Atlantean Kodex μια ανάλογη έκδοση σε τσαντάκι και μπουκαλάκι με αψέντι ή κάτι τέτοιο. Πηγαίνοντας στο πατρικό μου έχω παρατηρίσει εδώ και πολλά έτη, ότι λείπει το μπουκαλάκι από εκεί που το είχα ακουμπήσει ή έπεσε θύμα της ηλεκτρικής σκούπας της μάνας μου και έγινε χίλια κομμάτια ή έχει εξαφανιστεί με μυστηριώδη τρόπο.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”