Primordial κ νιώσιμο

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Primordial κ νιώσιμο

Δημοσίευση από CountRaven »

Priamos έγραψε: Σάβ 07 Απρ 2018, 16:37 Αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου.
Δεν είναι για U2 ο Πρέκας. Είναι για κυκλικά επαναλαμβανόμενο θέμα σιδηρόδρομο, με μελό εισαγωγή και πολεμική οργή μαζί με κλάψα πάνω στο ξύσιμο. Δεν θα μου τον μετατρέψετε τώρα σε Ιρλανδέζικη ποπ.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8723
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Primordial κ νιώσιμο

Δημοσίευση από Zippo190 »

CountRaven έγραψε: Σάβ 07 Απρ 2018, 16:43
Priamos έγραψε: Σάβ 07 Απρ 2018, 16:37 Αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου.
Δεν είναι για U2 ο Πρέκας. Είναι για κυκλικά επαναλαμβανόμενο θέμα σιδηρόδρομο, με μελό εισαγωγή και πολεμική οργή μαζί με κλάψα πάνω στο ξύσιμο. Δεν θα μου τον μετατρέψετε τώρα σε Ιρλανδέζικη ποπ.
Η πολεμική του οργή θυμίζει χυλοπιτιασμενο κλαρινογαμπρο που χορευει ζεϊμπέκικο σε ντεμεκ λαικορεμπεταδικο. :twisted: :twisted:
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8723
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Περιοδικά, webzines, ποιότητα, επαγγελματισμός, κλπ

Δημοσίευση από Zippo190 »

Priamos έγραψε: Τρί 22 Μάιος 2018, 23:22(αντίθετα με φέτος που φαίνεται ότι θα την πάρει με το σπαθί του).
σε αποκλειστικότητα το σπαθί του Πρέκα

Εικόνα

και το περήφανο άτι του.

Εικόνα
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Περιοδικά, webzines, ποιότητα, επαγγελματισμός, κλπ

Δημοσίευση από Priamos »

Ακου αυτο ρε:


Ακομα ρε και οι καθαροαιμοι επικαδες προσκυνουνε Primordial! Οπως ειπε και ο Scrollkeeper στην κριτικη του, ακομα και οι Battleroar εχουν επηρεαστει.

ΥΓ. Ρε γιατι το βαλες εδω το σχολιο σου; Στο Primordial και νιωσιμο επρεπε να το βαλεις!! Τι δουλεια εχει η λιστα μου στο metaldome με περιοδικα και συναφη;
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8723
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Περιοδικά, webzines, ποιότητα, επαγγελματισμός, κλπ

Δημοσίευση από Zippo190 »

Priamos έγραψε: Τετ 23 Μάιος 2018, 09:43

ΥΓ. Ρε γιατι το βαλες εδω το σχολιο σου; Στο Primordial και νιωσιμο επρεπε να το βαλεις!! Τι δουλεια εχει η λιστα μου στο metaldome με περιοδικα και συναφη;
λάθος τοποθέτηση να μεταφερθεί!
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
trigger
Δημοσιεύσεις: 562
Εγγραφή: Σάβ 13 Ιαν 2018, 08:07

Περιοδικά, webzines, ποιότητα, επαγγελματισμός, κλπ

Δημοσίευση από trigger »

Oi Wrathblade έχουν αρκετές death/black επιρροές. Άλλο που δε σου αρέσει ως γεγονός.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Primordial κ νιώσιμο

Δημοσίευση από rbrigade »

Δεν ξέρω γιατί παρέλειψα να κατακεραυνώσω και αυτήν την μπούρδα, πάντως επ' ευκαιρία της άλλης μπούρδας (των Solstice) διορθώνω την παράλειψή μου (δεν ξέρω γιατί, πάντα τις μπέρδευα αυτές τις δύο μπάντες, προφανώς επειδή κινούνταν σε έναν παρόμοιο και παντελώς αδιάφορο χώρο- ανάπηρο ψευτοέπικ για ανθρώπους που δεν μπορούσαν να συμβιβαστούν με το γεγονός ότι το έπικ πέθανε). Λοιπόν, αυτό ήταν κάπως πιο υποφερτό από το Solstice κυρίως λόγω καλύτερων φωνητικών, αλλά και πάλι πέρασε και δεν ακούμπησε, κάτω από την βάση.
White Wolf

Primordial κ νιώσιμο

Δημοσίευση από White Wolf »

Αφιερωμενο στον Τσοβόλα που πραγματικα εχει κανει παραναλωμα του πυρος τις μουσικες ονειρωξεις των απανταχου μεταλαδων,

I'm made of metal
My circuits gleam
I am perpetual
I keep the country clean

Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8723
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Primordial κ νιώσιμο

Δημοσίευση από Zippo190 »

[mention]rbrigade[/mention] ως συνήθως μπερδεύεις δύο διαφορετικά πράγματα....

Οι Solstice κινούνται κατά βάση στον doom ήχο με επικά περάσματα ενώ οι Primordial έχουν περισσότερα folk στοιχεία. Στιχουργικά οι μεν κρατάνε το επικοπολεμικό επιθετικό ύφος (που αποθεώθηκε στο ep Iser Torr) οι δε βγάζουν πρωτοφανή μιζέρια και θλίψη. Συνεπώς μιλάμε δύο διαμετρικά αντίθετες προσεγγίσεις που θεωρώ ότι σε μεγάλο βαθμό απευθείνονται και σε διαφορετικό κοινό.

Επίσης το epic δεν πέθανε, όσο γράφονται κομματάρες όπως το "Valkyries above us" θα παραμένει ζωντανό και ενοχλητικό.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

Primordial κ νιώσιμο

Δημοσίευση από Aphelian »

Για καποιο λογο ειχα αγνοησει ολο το thread, εχω λιωσει στα γελια.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Primordial κ νιώσιμο

Δημοσίευση από Priamos »

Aphelian έγραψε: Πέμ 23 Μάιος 2019, 10:32 Για καποιο λογο ειχα αγνοησει ολο το thread, εχω λιωσει στα γελια.
Έχεις χάσει το νόημα φιλαράκι! :evil: Το τοπικ ήταν αφορμή για δάκρυ και βαλαντωμα! :~(
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Primordial κ νιώσιμο

Δημοσίευση από Priamos »

Zippo190 έγραψε: Πέμ 23 Μάιος 2019, 09:05
Επίσης το epic δεν πέθανε, όσο γράφονται κομματάρες όπως το "Valkyries above us" θα παραμένει ζωντανό και ενοχλητικό.
Μόνο και μόνο για αυτό, σε συγχωρώ για την ανιωθιλα σου απέναντι στους Primordial.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

Primordial κ νιώσιμο

Δημοσίευση από Aphelian »

Priamos έγραψε: Πέμ 23 Μάιος 2019, 11:10
Aphelian έγραψε: Πέμ 23 Μάιος 2019, 10:32 Για καποιο λογο ειχα αγνοησει ολο το thread, εχω λιωσει στα γελια.
Έχεις χάσει το νόημα φιλαράκι! :evil: Το τοπικ ήταν αφορμή για δάκρυ και βαλαντωμα! :~(
Η αληθεια ειναι οτι δακρυσα λιγο με [mention]Zippo190[/mention] και [mention]rbrigade[/mention] , οποτε ολα καλα :woohoo:
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Primordial κ νιώσιμο

Δημοσίευση από rbrigade »

Zippo190 έγραψε: Πέμ 23 Μάιος 2019, 09:05 Επίσης το epic δεν πέθανε, όσο γράφονται κομματάρες όπως το "Valkyries above us" θα παραμένει ζωντανό και ενοχλητικό.
Αντιλαμβάνομαι ότι βαυκαλίζεσαι και ονειρεύεσαι ένα σύμπαν όπου η άτιμη κοινωνία ενοχλείται με την ύπαρξη τέτοιων συγκροτημάτων, αλλά η πραγματικότητα είναι ότι η μόνη ενόχληση που μπορεί να προκαλέσουν είναι του τύπου ''πότε τελειώνει αυτή η μπούρδα;''
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8723
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Primordial κ νιώσιμο

Δημοσίευση από Zippo190 »

rbrigade έγραψε: Πέμ 23 Μάιος 2019, 18:58
Zippo190 έγραψε: Πέμ 23 Μάιος 2019, 09:05 Επίσης το epic δεν πέθανε, όσο γράφονται κομματάρες όπως το "Valkyries above us" θα παραμένει ζωντανό και ενοχλητικό.
Αντιλαμβάνομαι ότι βαυκαλίζεσαι και ονειρεύεσαι ένα σύμπαν όπου η άτιμη κοινωνία ενοχλείται με την ύπαρξη τέτοιων συγκροτημάτων, αλλά η πραγματικότητα είναι ότι η μόνη ενόχληση που μπορεί να προκαλέσουν είναι του τύπου ''πότε τελειώνει αυτή η μπούρδα;''
το γεγονός ότι αυτό το ΕΠΟΣ δεν έχει αναγνωριστεί από το παγκόσμιο μέταλ στερέωμα ενισχύει τα λεγόμενα μου, ότι ο κόσμος έχει αλλεργία στο ΑΤΣΑΛΙ:

@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”