GHOST - Love em or hate em?

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Ghost - Love em or hate em?

Δημοσίευση από CountRaven »

theBox έγραψε: Παρ 13 Απρ 2018, 21:02 Μαλιστα...2 παρατηρήσεις σε πρώτη φαση.

1. Δυστυχώς προκειται για κλασσική περιπτωση κομματιού στο οποίο το bridge είναι πολυ ανώτερο του (και θα έπρεπε να είναι το) chorus. Κρίμα γιατι το υπόλοιπο στήσιμο είναι μια χαρα, και τα ινστρουμενταλ πάρτς/σολος τούμπανο.
2. Είναι η πρώτη φορα στα 4 πλέον άλμπουμς που δεν φαίνεται να διαφοροποιείται άρδην ο ήχος, το στύλ και η παραγώγη, σε σχέση με το προηγούμενο. Κρίμα κι εδώ γιατί το φαινόμενο αυτο ήταν ένα απο τα δυνατά στοιχεία της μπάντας κατά τη γνώμη μου.

Αυτά προς το παρόν...
Νομίζω πως η παραγωγή είναι κάπως βαρύτερη στο "Rats" σχέση με το υλικό του τελευταίου άλμπουμ, όχι;
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Ghost - Love em or hate em?

Δημοσίευση από CountRaven »

1. Δυστυχώς προκειται για κλασσική περιπτωση κομματιού στο οποίο το bridge είναι πολυ ανώτερο του (και θα έπρεπε να είναι το) chorus. Κρίμα γιατι το υπόλοιπο στήσιμο είναι μια χαρα, και τα ινστρουμενταλ πάρτς/σολος τούμπανο.
You got a very good point here, μπορώ να δεχτώ πως δεν είναι από τα καλύτερα Ghost κομμάτια που έχουν υπάρξει -στέκεται όμως σε καλή θέση, σίγουρα μακριά από αδιάφορα ή fillers -όσα τέτοια έχουν τέλος πάντων οι Ghost, έτσι απλά για να διατηρείται η ισορροπία και να μην μας δίνουν μόνο κομματάρες-.

Μπορώ λοιπόν να δεχτώ πως δεν είναι το από τα καλύτερα κομμάτια Ghost αλλά ακόμα και αυτό παίζει στο repeat από το πρωί non stop και κόλλησε στον εγκέφαλο ήδη.

Κάθε πότε το καταφέρνουν αυτό οι μπαντούλες που εκθειάζετε είπαμε;
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Ghost - Love em or hate em?

Δημοσίευση από theBox »

CountRaven έγραψε: Σάβ 14 Απρ 2018, 02:46
1. Δυστυχώς προκειται για κλασσική περιπτωση κομματιού στο οποίο το bridge είναι πολυ ανώτερο του (και θα έπρεπε να είναι το) chorus. Κρίμα γιατι το υπόλοιπο στήσιμο είναι μια χαρα, και τα ινστρουμενταλ πάρτς/σολος τούμπανο.
You got a very good point here, μπορώ να δεχτώ πως δεν είναι από τα καλύτερα Ghost κομμάτια που έχουν υπάρξει -στέκεται όμως σε καλή θέση, σίγουρα μακριά από αδιάφορα ή fillers -όσα τέτοια έχουν τέλος πάντων οι Ghost, έτσι απλά για να διατηρείται η ισορροπία και να μην μας δίνουν μόνο κομματάρες-.

Μπορώ λοιπόν να δεχτώ πως δεν είναι το από τα καλύτερα κομμάτια Ghost αλλά ακόμα και αυτό παίζει στο repeat από το πρωί non stop και κόλλησε στον εγκέφαλο ήδη.

Κάθε πότε το καταφέρνουν αυτό οι μπαντούλες που εκθειάζετε είπαμε;
Ε....δεν με κατάλαβες....το κομμάτι μου αρέσει ΠΟΛΥ. Απλα ειναι αντικειμενικό φακτ οτι ρεφραίν δεν έχει. Κλάιν όμως γιατι έτσι κι αλλίως δεν το πολυ χρειάζεται, ούτε το χρησιμοποιεί πολυ ή στηρίζεται σε αυτο. Άλλωστε τις σκέψεις μου αυτές τις έγραψα ακριβως μετά την πρώτη ακρόαση...έκτοτε εχουν ακολουθήσει κι άλλες με το αναμενόμενο "it gets better every time" αποτέλεσμα. ΔΕΝ θα το σπαμμαρω το ριπιτ πάντως (ιδανικά δεν θα το ξανακουσω μεχρι να βγει ο δισκος) γιατι σιχαινομαι να "καιγεται" το σινγκλ και μετα να μην το ευχαριστιέμαι μέσα στη ροη.

Η παραγωγη μου φαινεται ΣΧΕΔΟΝ ίδια με του Μελιορα...το πιο βαρια που ακούς πιθανολογώ πως έχει να κάνει με εκεινο το "hair metal" σιδηροδρομικο ριφφ, που ακουγεται πιο heavy αντικειμενικα λόγω παίξιματος.

Πανηγυρισμούς και "in your face" προς διάφορους αντι-ρετρο οπαδούς Visigoth ( :D :P :D ), κρατάω για 1η Ιούνη που θα κυκλοφορίσει ολόκληρο. Παντως ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ έχουμε ήδη το καλύτερο εξώφυλο της χρονιάς.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Ghost - Love em or hate em?

Δημοσίευση από Zippo190 »

CountRaven έγραψε: Σάβ 14 Απρ 2018, 02:46
Κάθε πότε το καταφέρνουν αυτό οι μπαντούλες που εκθειάζετε είπαμε;
Σχεδόν με σκληρή δουλειά και φαινομενική προσήλωση στον ήχο που επιλέγουν μακριά από managers, μουσικές βιομηχανίες, ακριβές παραγωγές και εφήμερες μόδες γιατί η ύπαρξη του βίντεο-χίτ δεν είναι αυτοσκοπός. Φτύνοντας κόντρα στον άνεμο. :evil:
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Ghost - Love em or hate em?

Δημοσίευση από theBox »

Οι γκοστ είναι μπάντα απο το 2006. 12 χρόνακια δηλαδή...δεν τους λες και εφήμερους, ακομά και αν αρχισουμε να μετράμε απο την κυκλοφορία του ντεμπούτου το 2010. Τωρα ΓΕΝΙΚΑ η "ρετρο-μοδα" (διαφωνω με τον όρο, αλλά θα πάω πάσο αφού έτσι την αντιλαμβάνεστε), διαρκεί ήδη τουλάχιστον μια δεκαετία. Την λέμε κι αυτή εφήμερη? Και αν ΝΑΙ, τοτε πόσα χρόνια πρέπει να διαρκέσει "καποια μοδα" για να πάψει να είναι εφήμερη χιπστεριά και να νομιμοποιήθει. Καποιοι παλιοροκάδες το 86 που κυκλοφορούσαν somewhere in time και master of puppets, περιμέναν ήδη 6 χρόνια (χονδρικά) αυ΄τη τη νεα μόδα με το heavy metal να καταλαγιάσει γιατί τους είχε ήδη σπάσει τα αρχίδια.

Και κάτι τελευταιο...εντάξει οι καμπανοφόροι που παίρνουν τον εαυτό τους στα σοβαρά και πουλάνε κουλτούρα σας ενοχλούν. Σας ενοχλέι ΑΚΟΜΑ και το γεγονός οτι το παίζουν ψαγμένοι και δήθεν "αντεργράου". ΑΝΤΕ, να το καταλάβω... Οι GHOST που ΟΥΤΕ ψαγμένοι το παίζουν (τρολλάρουν τους πάντες και τα πάντα και αυτοτρολλάρονται), ΟΥΤΕ αντεργκραουντ το παίζουν και βγαίνουν από την αρχή ως αντι-κουλτουρα και με "στόμφα" rock star, σας ενοχλούν και ΑΥΤΟΙ.

Αποφασίστε πια...ή τουλάχιστον παραδεχτείτε πως είστε πολυ ελιτιστές για να ακούτε κατι που ενδέχεται να αρέσει και σε κάποιον πιο "τυχαιο". Αλλά παραδεχτείτε επίσης και το γεγονός οτι αυτό το τελευταίο είναι ΚΑΘΑΡΑ εξωμουσικος παράγοντας και ΟΥΔΕΜΙΑ σχέση έχει με αυτο που ΚΑΤΑ ΑΠΟΛΥΤΗ ΤΙΜΗ (το λεω και το ξαναλέω αυτο και δεν θα βαρεθω ποτέ) βγαίνει απο τα ηχεία.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Ghost - Love em or hate em?

Δημοσίευση από LuciferSteele »

εγώ πάλι πιστεύω πως πρέπει να στερείσαι μουσικών παραστάσεων γιά να σε εντυπωσιάσει αυτό που κάνουν οι γκόστ
πρόσεξε τι λέω, εντυπωσιάσουν και όχι αρέσουν
πολύς κόσμος παραληρεί και δεν καταλαβαίνω γιατί, αυτό που παρουσιάζουν αποδομείται στα συστατικά του πανεύκολα
δηλαδή πως μπορείς να ακούς γκοστ και να λες ΜΠΩΜΠΩ ΜΠΑΝΑΙΑΜ ΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΑ ΑΤΟΜΑ
ποπροκ ειναι δηλαδής δεν προσφέρεται και γιά πολλά περισσότερα
άρα οδηγούμαι στο συμπέρασμα πως πολλοί ζούσαν σε σπηλιές ή είχαν ενοχικά σύνδρομα απέναντι στο ροκ και τώρα βγαίνουν από τη ντουλάπα και βροντοφωνάζουν ΝΑΙ, ΜΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΤΟ ΡΟΚ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΛΕΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ Η ΚΕΝΩΝΙΑ
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Ghost - Love em or hate em?

Δημοσίευση από LuciferSteele »

και δες τι γίνεται σε αυτό το τόπικ
βγήκε νέο κομμάτι γκοστ
μας αρέσει αλλά έχουμε ακούσει και καλύτερα, το ρεφραιν ξυνίζει, ο ήχος μυρίζει, δεν καινοτομούν μπλά μπλα αλλά να το ακούσουμε 70 φορές να μας αρέσει περισσότερο στην πορεία. και ειναι απλά ΕΝΑ ΠΟΠΡΟΚ ΚΟΜΜΑΤΙ χωρις κορυφώσεις χωρις χουκς χωρις κάτι το ιδιαίτερο, απλά δινει ένα καλό βάημπ
ξύνω το κεφάλι μου, αλήθεια
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Ghost - Love em or hate em?

Δημοσίευση από theBox »

Στηρίζεις τα επιχειρήματα σου στην ακραία θέση οτι καποιος εντυπωσιάζεται από τους γκοστ. Αν οντως καποιος το κανει αυτο, εγω δεν μπορω να απαντησω για λιγαριασμο του. Το μονο που λέω είναι οτι είναι για τα γουστα μου, απο τις πιο ενδιαφέρουσες ροκ (αν θες) μπάντες των τελευταίων χρόνων. Και αυτο επ ουδενι απο αποψη καινοτομίας αλλά καθαρα από θεμα songwriting. Στο τι εστι αντικειμενικα καλο songwriting, δεν υπαρχει αντικειμενικη απάντηση οπότε η κουβέντα μπορεί να κανει κύκλους επ αόριστον

Αυτο που λες οτι αποδομουνται πανευκολα στα επιμερους χαρακτηριστικα τους μπορω να το κανω κι εγω για καθε χοντρο μεξικανο μεταλ γουοριορ ,τιμιο οικοδόμο. Νομιζω άλλωστε το εχω κάνει σε άλλο τοπικ οπότε lets leave it at that.

Διαφωνω πολυ στο οτι το στυλ ειναι "απλο ποπ ροκ" , αλλά επειδη αυτος ειναι αρκετα ασαφης όρος θα ήθελα να μου φερεις ένα post 2010 παράδειγμα ποπ ροκ που θυμίζει ηχητική προσεγγιση γκοστ απο την mainstream σκηνη...ξερεις...αυτη που ακουει ο οποιοσδήποτε ακούει ποπ ροκ.

Τέλος, το θεμα μας δεν είναι το συγκεκριμένο τραγούδι, το οποιο μπορει όντως να στεκεται κάπου στη μέση της ποιοτικης κλιμακας της δισκογραφίας τους, αλλά η μπάντα εν γένει.

Y.Γ. Με ενδιαφέρει πάντως να απαντήσει κάποιος και στα ερωτήματα που εγείρω στο προηγούμενο πόστ μου.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος theBox την Σάβ 14 Απρ 2018, 11:41, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Ghost - Love em or hate em?

Δημοσίευση από Zippo190 »

Βασικά εδώ μέσα δεν είχαμε ακραίους ghostly εντυπωσιασμους αλλά εκεί έξω με το συμπάθεια περιοδικά και κόσμος να τα είχαν κάνει ομελέτα. Ξεκινώντας από τους διθυράμβους στο χαμμερ και φτάνοντας στην έλευση των χιπστερς (γνωστή μου ορισμός του χιπστερ είχε παρεβρεθεί) στην πρώτη τους εμφάνιση που έχυναν ομαδικά ποτάμια ζώντας το όνειρο ενώ πριν λίγα χρόνια πολλά τα σνομπαραν όλα αυτά.

Πρόβλημα δεν έχω με τους ghost αυτοί καλά κάνουν, είναι μέτριοι και πασαρονται σαν θεοί, ούτε με αυτούς που τους ακούνε και καλά κάνουν αλλά όταν μου τους πλασάρουν σαν κάτι μοναδικό/εντυπωσιακό σνομπαραν την βάση ε συγνώμη αλλά έλεος.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Ghost - Love em or hate em?

Δημοσίευση από theBox »

Nαι, αυτο που λές είναι όντως σωστο. Αλλά είναι κλασσικη περιπτωση του "μαζι με τα ξερά, καιγονται και τα χλώρα". Το ίδιο πχ, συνέβει και με το black album, για να αναφερω το πιο στάνταρ παράδειγμα που παίζει. Το καταλαβαίνω πως είναι προβλέψιμη αντιδραση να συχτιρίζουμε γι αυτα τα φαινόμενα γι αυτο προτείνω τo γνώστo μου mantra : Εξετάζουμε αυτο που ακούμε κατα απόλυτη τιμη, αποκομμένο απο εξωμουσικούς παράγοντες οπως ντυσιμο/hype/τους-γουσταρουν-χιπτερς κτλ κτλ
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Ghost - Love em or hate em?

Δημοσίευση από Zippo190 »

theBox έγραψε: Σάβ 14 Απρ 2018, 11:46 Nαι, αυτο που λές είναι όντως σωστο. Αλλά είναι κλασσικη περιπτωση του "μαζι με τα ξερά, καιγονται και τα χλώρα". Το ίδιο πχ, συνέβει και με το black album, για να αναφερω το πιο στάνταρ παράδειγμα που παίζει. Το καταλαβαίνω πως είναι προβλέψιμη αντιδραση να συχτιρίζουμε γι αυτα τα φαινόμενα γι αυτο προτείνω τo γνώστo μου mantra : Εξετάζουμε αυτο που ακούμε κατα απόλυτη τιμη, αποκομμένο απο εξωμουσικούς παράγοντες οπως ντυσιμο/hype/τους-γουσταρουν-χιπτερς κτλ κτλ
Ε είναι βαρετή αυτή η αποστείρωση, άσε μας να γκρινιάζουμε :D
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Ghost - Love em or hate em?

Δημοσίευση από LuciferSteele »

να απομονώσεις το μουσικό κομμάτι είναι πιά σχεδόν αδύνατο
δυστυχώς δεν θα μάθουμε ποτέ το ιμπακτ που θα είχαν οι γκοστ αν ο κόσμος μόνο τους άκουγε και δεν τους έβλεπε
όσο και να προσπαθήσουμε, πάντα θα μας επιρρεάζουν άλλοι παράγοντες, κάποιοι περισσότεροι κάποιοι λιγότερο
διότι οι Blue Oyster Cult κάνανε καριέρα 5 άσχημοι τύποι, μόνο με τα τραγούδια τους. ακόμα πιό άσχημοι και ετερόκλητοι εμφανισιακά ήταν οι Toto που οριακά δεν βλέπονται αλλά γιά να γίνουν αυτό που έγιναν χρησιμοποίησαν ΜΟΝΟ το μουσικό κομμάτι, ούτε φανφάρες ούτε ίντριγκες ούτε τίποτα.

τους χοντρούς μεξικάνους ίσως τους αποδομείς εξίσου εύκολα αλλά αυτοί στο τροχόσπιτό τους θα συνεχίσουν να μένουν και θα παίζουνε μουσική γιά 50 νοματαίους, δεν θα πλάσάρονται σαν θεοί, σαν το επόμενο τεράστιο όνομα επειδή γράφουν πιασάρικα τραγούδια...

και φυσικά είναι ποπ ροκ, δεν έχουν τίποτα μέταλ στη μουσική τους, μόνο το ίματζ μπορεί να περάσει κάπως. όταν ξεκίνησαν μου φαίνονταν occult rock, τώρα απλά έχουν γίνει πιό ποπ και στο δικό μου λεξικό δεν διαφέρουν πολύ από αυτό που κάνουν οι Killers και λοιπές μπάντες που παίζουν στο ρεντ εφεμ
απλά ψαρώνει κόσμο το 70ς πλήκτρο ξερωγώ?
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Ghost - Love em or hate em?

Δημοσίευση από CountRaven »

Zippo190 έγραψε: Σάβ 14 Απρ 2018, 08:39
CountRaven έγραψε: Σάβ 14 Απρ 2018, 02:46
Κάθε πότε το καταφέρνουν αυτό οι μπαντούλες που εκθειάζετε είπαμε;
Σχεδόν με σκληρή δουλειά και φαινομενική προσήλωση στον ήχο που επιλέγουν μακριά από managers, μουσικές βιομηχανίες, ακριβές παραγωγές και εφήμερες μόδες γιατί η ύπαρξη του βίντεο-χίτ δεν είναι αυτοσκοπός. Φτύνοντας κόντρα στον άνεμο. :evil:
Μα και εγώ στον ήχο αναφέρομαι. Πραγματικά δεν με ενδιαφέρει όλο το υπόλοιπο πακέτο για managers, μουσική βιομηχανία κτλ. Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα να ακούσω μια μπάντα που έχει υπογράψει σε πολυεθνική και κάνει καριέρα, όπως επίσης και μια δεύτερη που δίνει απλά το demo της σε cd-r με μαρκαδόρο χωρίς εξώφυλλο και δεν την ξέρουν πέρα από τη γειτονιά της. Αν και οι δύο έχουν να μου προσφέρουν τραγούδια που με κάνουν να γουστάρω όλα τα υπόλοιπα με αφήνουν παγερά μα παγερά αδιάφορο. Όπως και άλλωστε όλα τα επιμέρους πχ. image.

Και μιας και μίλησα για image, να ανοίξω μια παρένθεση και να σημειώσω πως εδώ μάγκες ο Λούσι σε ένα κομμάτι των επιχειρημάτων του -που εκφράστηκαν σε μερικά ποστ πιο πάνω-, by fact έχει ένα δίκιο. Έχω ακούσει 1000δες φορές διάφορους να κράζουν διάφορες AOR / Melodic Hard Rock μπάντες με επιχείρημα και μόνο το image τους με ατάκες για κομμωτήρια, περμανάντ κτλ χωρίς να έχουν μπει καν στον κόπο να ακούσουν έστω μισό τραγούδι τους. Πέρα από την κουβέντα για Ghost το παραπάνω είναι γεγονός και αρκετά άδικο για το οποιοδήποτε μουσικό είδος. Όπως και στην περίπτωση των Ghost το image σίγουρα δεν είναι ένα κριτήριο για να αποκηρύξεις μια μπάντα... μουσικά. Κλείνω την παρένθεση.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Ghost - Love em or hate em?

Δημοσίευση από CountRaven »

δυστυχώς δεν θα μάθουμε ποτέ το ιμπακτ που θα είχαν οι γκοστ αν ο κόσμος μόνο τους άκουγε και δεν τους έβλεπε
όσο και να προσπαθήσουμε,
Δεν ξέρω τι impact θα είχαν, αλλά αν έγραφαν αυτά τα τραγούδια που γράφουν και τώρα θα παρέμεναν μια μεγάλη και ταλαντούχα μπάντα με μουσικά κριτήρια μόνο.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Ghost - Love em or hate em?

Δημοσίευση από theBox »

Xstroyer έγραψε: Κυρ 04 Φεβ 2018, 19:18 Να πω εδώ, πως μετά από πολλά χρόνια, έχω καταλήξει στο συμπέρασμα οτι μου αρέσει δεν μου αρέσει, κανένας μεγάλος δεν έγινε τυχαία μεγάλος ή είχε απλώς καλό marketing.
Βασικα ΑΥΤΟ πρέπει να γραφτεί με χρυσά σκαλιστά γράμματα κάπου. Και μαντέψτε ποιό είναι το "μυστικο συστατικό"...Songwriting.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”