Δικό τους label φτιάχνουν οι ETERNAL CHAMPION

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Δικό τους label φτιάχνουν οι ETERNAL CHAMPION

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Starman έγραψε: Πέμ 12 Δεκ 2019, 09:22 Η γνώμη μου είναι φυσικά από τη σκοπιά του απλού οπαδού. Μόνο ο @Xstroyer μπορεί να μας διαφωτίσει, αλλά δεν ξέρω αν μπορεί να μεταφέρει τις απόψεις του για το θέμα σε δημόσιο τουλάχιστον διάλογο.

O ΛΑΟΣ ΑΠΑΙΤΕΙ ΔΙΕΛΕΥΚΑΝΣΗ ΤΟΥ ΜΥΣΤΗΡΙΟΥ!
Πέρα από την πλάκα (δεν με απασχολούν οι EC καθόλου μετά το UTH) η συγκυρία χάθηκε, το 2020 είναι χρονιά Ironsword! Και καλώς εχόντων τον πραγμάτων και Throne of Iron.
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Δικό τους label φτιάχνουν οι ETERNAL CHAMPION

Δημοσίευση από theBox »

Δεν εννοουσα κατ' ανάγκη καποιο ιντριγκαδόρικο παρασκήνιο. Πιο πολυ αναφερόμουν στην πιθανότητα να διατηρήσει η no remorse την Ευρωπαικη διανομή πχ...

Αυτο το γράφω ορμώμενος απο την λεπτομερια οτι στο αρχικο κειμενο υπηρξε αναγκη διαχωρισμου του "North American" release του αλμπουμ, αφηνοντας υπόνοιες οτι σε άλλες χώρες θα αναλάβει άλλος.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος theBox την Πέμ 12 Δεκ 2019, 10:00, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Δικό τους label φτιάχνουν οι ETERNAL CHAMPION

Δημοσίευση από Starman »

Ούτε εγώ πιστεύω σε κάποιο παρασκήνιο. Απλά νομίζω, ότι εκτιμούν ότι θα έχουν καλύτερα οικονομικά αποτελέσματα προωθώντας μόνοι τους τη μουσική τους. Το δεδομένο είναι ότι υπάρχει μια νέα κυκλοφορία τους, που εμείς οι δύο θα αγοράζαμε αν την είχαμε μπροστά μας, αλλά οι 100 κόπιες της κασέτας (άλλη πικρή ιστορία αυτή) δεν φτάνουν ούτε για τους πρώην συμμαθητές τους.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Δικό τους label φτιάχνουν οι ETERNAL CHAMPION

Δημοσίευση από theBox »

Με τη διαφορα οτι εγω πρωτα θα ηθελα να ακουσω κατεβασμενο το "15 minutes SYNTH opus" και να το αξιολογησω οσο πιο αντικειμενικα μπορω για το αν θα προβω σε αγορα. Καλα για το αλμπουμ δεν ισχυει αυτο, θα το επερνα με κλειστα τα μάτια!

Ξαναλέω ομως, τουλαχιστον μεχρι να μας διαφωτησει ή ο χρόνος, ή ο xstroyer, εμενα μου κάνει περισσοτερο σαν συσταση εταιριας για να κυκλοφορουν τα φετιχιστικα εξτραδάκια τους (και την αμερικανικη κοπη των αλμπουμ προφανως) , παρά ΠΛΗΡΕΣ ρεσάλτο σε κατι εντελως δικό τους.

Αργά ή γρηγορα θα το μάθουμε.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8723
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Δικό τους label φτιάχνουν οι ETERNAL CHAMPION

Δημοσίευση από Zippo190 »

[mention]Starman[/mention] κανείς δεν χρωστάει αιώνια ευγνωμοσύνη σε κανένα. Και η No Remorse και οι Eternal Champion αποκόμισαν από την συνεργασία τους. Τώρα η απόφαση αυτή είναι καθαρά δική τους, όπως φαίνεται είναι επιχειρηματική και θα δούμε που θα τους βγάλει. Εκτός και αν στην Ευρώπη έχουν ακόμα συνεργασία. Πάντως από όσο μου είπε γνωστός-άγνωστος και οι Haunt την κάνουν σιγά σιγά από την Shadow Kingdom για να πορευτούν μόνοι τους.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Δικό τους label φτιάχνουν οι ETERNAL CHAMPION

Δημοσίευση από Starman »

Φυσικά και όλα είναι επιχειρηματικές κινήσεις. Η κάθε εταιρεία βάζει το κέρδος της πάνω από όλα και η κάθε μπάντα θέλει δικαίως όλο και περισσότερα. Η δουλειά των Haunt πάντως, πολύ πιο εύκολα θα φτάσει στα χέρια μου μέσω της Shadow Kingdom και ας εδρεύει στην Αμερική και ας υπάρχουν και οι γνωστές τελωνειακές δυσκολίες, σε νορμάλ τιμή, σε σχέση με το αντίστοιχο bandcamp, όπου είμαι αναγκασμένος να αγοράσω αυτό που θέλω από τους Haunt και μόνο αυτό, και αφού κάνω τις απαραίτητες διαβουλεύσεις και συνεννοήσεις να το πάρω σε κανένα μήνα σε διπλάσια τελικά τιμή. Και ναι αυτό να το κάνουν οι μικρές και άσημες ακόμα μπάντες αλλά συγκροτήματα τύπου Eternal Champion πρέπει να στοχεύουν σε μεγαλύτερα νούμερα και εκτιμώ ότι με τέτοιο τρόπο δεν θα το καταφέρουν. Άλλες συμφωνίες μπορεί να πετύχει μια εταιρεία για την προώθηση των προϊόντων της και μάλιστα παντού και άλλη μια μπάντα μόνη της. Εκτός αν λέγεσαι Metallica ή Maiden που κάνεις ότι θες. Μακάρι να ισχύει αυτό που λέτε και να είναι ακόμα στη No Remorse. Σε αυτή την περίπτωση οι υπεύθυνοι βάλτε τους να κυκλοφορήσουν το σιγκλάκι και στην Ευρώπη αλλά όχι σε κασέτα των 100 αντιτύπων.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Δικό τους label φτιάχνουν οι ETERNAL CHAMPION

Δημοσίευση από Xstroyer »

Eίναι παραπλανητικό όλο αυτό και μπερδεύει το κοινό. Σύντομα θα έχετε νέα.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Δικό τους label φτιάχνουν οι ETERNAL CHAMPION

Δημοσίευση από Starman »

Xstroyer έγραψε: Παρ 13 Δεκ 2019, 13:34 Eίναι παραπλανητικό όλο αυτό και μπερδεύει το κοινό. Σύντομα θα έχετε νέα.
Από αυτό και μόνο ησύχασα. Είπα και εγώ.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8723
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Δικό τους label φτιάχνουν οι ETERNAL CHAMPION

Δημοσίευση από Zippo190 »

Xstroyer έγραψε: Παρ 13 Δεκ 2019, 13:34 Eίναι παραπλανητικό όλο αυτό και μπερδεύει το κοινό. Σύντομα θα έχετε νέα.
ΟΠΑ ο [mention]Xstroyer[/mention] ξέρει πράγματα, υπάρχει παρασκήνιο, δημιουργεί hype τύπου Stratovarius εποχής 2000-2004 και πρόσφατου σκηνικού με παρουσιάστρια ΕΡΤ, υπάρχει κίτρινος τύπος, ζουμί, ελπίζουμε να μην ξενερώσουμε. :S
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Δικό τους label φτιάχνουν οι ETERNAL CHAMPION

Δημοσίευση από LuciferSteele »

δυστυχώς πάμε για περισσότερες κυκλοφορίες απ'ότι τραγούδια
επόμενη γραμμή
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Δικό τους label φτιάχνουν οι ETERNAL CHAMPION

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Είδα ότι το split με gatekeeper επανακυκλοφορεί από No Remorse. Πρέπει να πω ότι - μια που ξαναβγαίνει - το συγκεκριμένο θα περίμενα να βγει σε βινύλιο, όχι με τα 2 κομμάτια της 1ης κοπής, αλλά full length όπως το cd.
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Δικό τους label φτιάχνουν οι ETERNAL CHAMPION

Δημοσίευση από theBox »

Δεν θα ξαναβγει σε βινυλιο ποτε, για να μην φωναζουν οι συλλεκτες (λολ) οτι η εταιρια τους κοροίδεψε οτι ηταν limited το πρωτο. Τι να κανεις...τα ειπε ο παππους πριαμος στο άλλο τόπικ.

Αλλλα ναι, θα ηταν απειρως πιο γαμάτο να έχει και τα δυο κομμάτια του ντέμο μέσα. Ειδικα το war at the edge of the end, ειναι απο τα καλυτερα τους (κατι ειχαν πει οτι θα το ηχογραφησουν για το 2ο άλμπουμ).
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Δικό τους label φτιάχνουν οι ETERNAL CHAMPION

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

theBox έγραψε: Δευ 16 Δεκ 2019, 11:47 Δεν θα ξαναβγει σε βινυλιο ποτε, για να μην φωναζουν οι συλλεκτες (λολ) οτι η εταιρια τους κοροίδεψε οτι ηταν limited το πρωτο. Τι να κανεις...τα ειπε ο παππους πριαμος στο άλλο τόπικ.

Αλλλα ναι, θα ηταν απειρως πιο γαμάτο να έχει και τα δυο κομμάτια του ντέμο μέσα. Ειδικα το war at the edge of the end, ειναι απο τα καλυτερα τους (κατι ειχαν πει οτι θα το ηχογραφησουν για το 2ο άλμπουμ).

Αυτό όμως δε μου βγάζει νόημα. Αν είσαι συλλέκτης, δε θες στη συλλογή σου 2 ειδών βινύλια (της συγκεκριμένης κυκλοφορίας), ένα με τα 2 κομμάτια και άλλο ένα με τα 2 κομμάτια συν τα bonus? Σε αυτήν την περίπτωση το 1ο παραμένει limited (και δεν ξανακυκλοφορεί ως ήταν) και το άλλο με τα bonus κάτι καινούριο - limited ή μη.
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Δικό τους label φτιάχνουν οι ETERNAL CHAMPION

Δημοσίευση από theBox »

Advancing Yokeda έγραψε: Δευ 16 Δεκ 2019, 12:14
theBox έγραψε: Δευ 16 Δεκ 2019, 11:47 Δεν θα ξαναβγει σε βινυλιο ποτε, για να μην φωναζουν οι συλλεκτες (λολ) οτι η εταιρια τους κοροίδεψε οτι ηταν limited το πρωτο. Τι να κανεις...τα ειπε ο παππους πριαμος στο άλλο τόπικ.

Αλλλα ναι, θα ηταν απειρως πιο γαμάτο να έχει και τα δυο κομμάτια του ντέμο μέσα. Ειδικα το war at the edge of the end, ειναι απο τα καλυτερα τους (κατι ειχαν πει οτι θα το ηχογραφησουν για το 2ο άλμπουμ).

Αυτό όμως δε μου βγάζει νόημα. Αν είσαι συλλέκτης, δε θες στη συλλογή σου 2 ειδών βινύλια (της συγκεκριμένης κυκλοφορίας), ένα με τα 2 κομμάτια και άλλο ένα με τα 2 κομμάτια συν τα bonus? Σε αυτήν την περίπτωση το 1ο παραμένει limited (και δεν ξανακυκλοφορεί ως ήταν) και το άλλο με τα bonus κάτι καινούριο - limited ή μη.
Ωραιο loophole!!! Ελπίζω ο [mention]Xstroyer[/mention] να διαβάζει... :P :P :P
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Δικό τους label φτιάχνουν οι ETERNAL CHAMPION

Δημοσίευση από rbrigade »

Το συλλεκτικό, του συλλεκτικού, το συλλεκτικό, ώ συλλεκτικό! :D :D :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”