Αγαπητέ Άγιε Βασίλη...

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Αγαπητέ Άγιε Βασίλη...

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Αγαπητέ Άγιε Βασίλη,

θέλω να ξέρεις ότι έκανα ότι μπορούσα για να είμαι το καλύτερο παιδί για το 2019 και κατά πάσα πιθανότητα το ίδιο θα είναι και για το 2020. Ως εκ τούτου, θα ήθελα να λάβεις σοβαρά υπόψη τις παρακάτω επιθυμίες μου, όπως επίσης και KAΘΕ ΑΛΛΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΕΔΩ ΜΕΣΑ που τα πήγε μάλλον περίφημα τη χρονιά αυτή όπως και γω.

1. Φρόντισε σε παρακαλώ να ξαναέρθουν οι Manowar για live μέσα στο 2020. Βολεύομαι κατά τις αρχές του καλοκαιριού και πάλι.
2. Κάνε ότι μπορείς ώστε να κυκλοφορήσει το 2ο Cauldron Born σε βινύλιο. Ξέρω, το πρώτο είναι Η δισκάρα, αλλά και το 2ο σπέρνει.
3. Πράξε ομοίως και για το 1ο άλμπουμ των Domine. Ίσως έχεις αργήσει πολύ καιρό τούτο το δώρο. Κομμάτια σαν το Chronicle of the black sword πρέπει να τα χαράζει βελόνα...
4. Τώρα που το ξανασκέφτομαι, think big, οπότε καλύτερα να βοηθήσεις να βγούν και τα επόμενα 2 άλμπουμ των Domine σε βινύλιο. Μην περιμένουμε άλλα 50 χρόνια...
5. Κάνε να βγάλουν το επόμενό τους ep οι Manowar μέσα στο 2020. Πρόσεξε, αν μπορείς αυτή τη λεπτομέρεια - θέλω ξανά Ντεμάιο στα φωνητικά. Ευχαριστώ.
6. Αν μπορείς κάνε να επανακυκλοφορήσει το απίστευτο έπος Longings Past σε βινύλιο μέσα στο 2020. Εξωφυλλάρα, δισκάρα, φωνάρα, συνθεσάρες και λοιπά -άρα. Προσωπικό φετίχ ο δίσκος, οπότε καταλαβαίνεις ότι πρέπει να είναι στις προτεραιότητές σου.
7. Φρόντισε, έτσι διακριτικά, να αλλάξουν εταιρία οι Gothic Stone, δε θα αντέξω να περιμένω ξανά άλλους 8 μήνες για κυκλοφορήσει δίσκος τους... Συγχώρεσέ μου την κακιούλα, όπως είπα τη πήγα "μαλλον" περίφημα για φέτος.
8. Κίνησε ότι διαδικασίες μπορείς να κινήσεις, να βγάλουν οι Warlord δίσκο μέσα στη νέα χρονιά. Κάνε τον Τσάμη να ξαναπιάσει την κιθάρα.
9. Την ένατη ευχή την αφήνω σαν μπαλαντέρ εδώ... Κάνε μου έκπληξη στη χρονιά που έρχεται, με νέα μπάντα και δισκάρα που θα παραμιλά το μεταλλικό σύμπαν.

Τρούλη Γιορς
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Αγαπητέ Άγιε Βασίλη...

Δημοσίευση από Zippo190 »

Αγαπητέ Αγιεβασίλη,

Ότι είπε ο αποπάνω και επιπλέον φρόντισε να βγεί όλο το υλικό των Fireaxe επίσημα σε cd-βινύλιο τώρα που τους ξαναθυμήθηκα είναι κρίμα να χαθούν στην λήθη.

Επίσης να βγεί και ο δίσκος Crush και Black Sword Thunder Attack.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Re: Αγαπητέ Άγιε Βασίλη...

Δημοσίευση από castledemon »

Ωραίος, χεχε.αλλα να χαραμίσεις ευχή για να ξανατραγουδήσει ο demaio?

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Αγαπητέ Άγιε Βασίλη...

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Zippo190 έγραψε: Παρ 27 Δεκ 2019, 10:39 Αγαπητέ Αγιεβασίλη,

Ότι είπε ο αποπάνω και επιπλέον φρόντισε να βγεί όλο το υλικό των Fireaxe επίσημα σε cd-βινύλιο τώρα που τους ξαναθυμήθηκα είναι κρίμα να χαθούν στην λήθη.

Επίσης να βγεί και ο δίσκος Crush και Black Sword Thunder Attack.
Οπωσδήποτε και αυτά του Ζίππο, αγαπητέ Άγιε Βασίλη και θα είσαι και γαμώ του αγίους
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Αγαπητέ Άγιε Βασίλη...

Δημοσίευση από Priamos »

Χέσε το metal! Τα βολευουμε. Κάνε να νομιμοποιηθεί το "τσιλιμπουρδισμα" στους μακροχρόνια παντρεμένους άρρενες (χωρίς την αντίστοιχη νομιμοποίηση στις γυναίκες :D ), ενώ προίκισε μας με τα αντίστοιχα προσόντα που θα μας καθιστούν πιο θελκτικους στο άλλο φύλο, ώστε αυτή η νομιμοποίηση να γίνει αξιοποιήσιμη στην πράξη και να μη μείνει μόνο στην θεωρία. :D Ευχαριστώ πολύ. Φιλάκια.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Αγαπητέ Άγιε Βασίλη...

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Priamos έγραψε: Παρ 27 Δεκ 2019, 12:36 Χέσε το metal! Τα βολευουμε. Κάνε να νομιμοποιηθεί το "τσιλιμπουρδισμα" στους μακροχρόνια παντρεμένους άρρενες (χωρίς την αντίστοιχη νομιμοποίηση στις γυναίκες :D ), ενώ προίκισε μας με τα αντίστοιχα προσόντα που θα μας καθιστούν πιο θελκτικους στο άλλο φύλο, ώστε αυτή η νομιμοποίηση να γίνει αξιοποιήσιμη στην πράξη και να μη μείνει μόνο στην θεωρία. :D Ευχαριστώ πολύ. Φιλάκια.
όταν ο άνθρωπος ξέρει ακριβώς τί ζητά στη ζωή και ΠΩΣ να το ζητά επακριβώς από τον Άγιο Βασίλη... Ο Πρίαμος σίγουρα έχει δει τις ταινίες Wishmaster :D :D
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Αγαπητέ Άγιε Βασίλη...

Δημοσίευση από rbrigade »

Priamos έγραψε: Παρ 27 Δεκ 2019, 12:36 Χέσε το metal! Τα βολευουμε. Κάνε να νομιμοποιηθεί το "τσιλιμπουρδισμα" στους μακροχρόνια παντρεμένους άρρενες (χωρίς την αντίστοιχη νομιμοποίηση στις γυναίκες :D ), ενώ προίκισε μας με τα αντίστοιχα προσόντα που θα μας καθιστούν πιο θελκτικους στο άλλο φύλο, ώστε αυτή η νομιμοποίηση να γίνει αξιοποιήσιμη στην πράξη και να μη μείνει μόνο στην θεωρία. :D Ευχαριστώ πολύ. Φιλάκια.
Μίλησε στις καρδιές μας!
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Αγαπητέ Άγιε Βασίλη...

Δημοσίευση από rbrigade »

Αγαπητέ Άγιε Βασίλη,

1. Κάνε τους Iron Maiden να βγάλουν δίσκο με δισολίες και 4λεπτα τραγούδια
2. Κάνε τους Metallica να βγάλουν δίσκο με ύφος μίξη Ride the lightning/Black album
3. Κάνε τους Fates Warning να βγάλουν δίσκο χωρίς μοντερνίλες και με Alder αντικαπνιστή
4. Κάνε τον Τσάμη να βγάλει δίσκο με Λεπτό πριν αυτός γίνει χοντρός και 60 χρονών
5. Κάνε τον Sambora να γυρίσει στους Bon Jovi σουρωμένος και με γκόμενα πορνοστάρ
6. Κάνε τον Hensley να γυρίσει στον σατανισμό (αστειεύομαι) και τους Heep
7. Κάνε τους Europe να πάθουν αλτσχάιμερ και να νομίζουν ότι είναι 1985
8. Κάνε τους Triumph να ξαναβγάλουν studio δίσκο με Emmet και να έρθουν για περιοδεία Ελλάδα (αυτό είναι πιο αστείο από τα προηγούμενα)
9. Κάνε τους Journey να ξαναβγάλουν studio δίσκο και να έρθουν για περιοδεία Ελλάδα (αυτό είναι το πιο αστείο απ' όλα)
10. Αν βαριέσαι να διαβάσεις την λίστα να ξέρεις ότι δεν πειράζει και κατά βάθος προτιμάμε την ευχή του Πρίαμου
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Αγαπητέ Άγιε Βασίλη...

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Δεν ξέρω αν είναι πιο δύσκολο η κυκλοφορία του Black sword thunder attack από το 2 του rbrigade, αλλά είπαμε think big...
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Αγαπητέ Άγιε Βασίλη...

Δημοσίευση από rbrigade »

Advancing Yokeda έγραψε: Παρ 27 Δεκ 2019, 18:17 Δεν ξέρω αν είναι πιο δύσκολο η κυκλοφορία του Black sword thunder attack από το 2 του rbrigade, αλλά είπαμε think big...
Το BSTA θα βγει έστω σε 30 χρόνια, τα δικά μου δεν θα γίνουν ούτε σε 30 ζωές
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Αγαπητέ Άγιε Βασίλη...

Δημοσίευση από LuciferSteele »

Καλέ μου Άγιε, ξέρω πως δεν ήμουν και το καλύτερο παιδί αλλά έχω το δικαίωμα να ονειρεύομαι

Κάνε να περάσει ο Αρχηγός από τα μέρη μας για Spoken Word tour
Εξαφάνισε τα τελωνεία και ρίξε τα ταχυδρομικά για να μπορούμε επιτέλους να παίρνουμε εύκολα cd από Αμερική
Κάνε να κυκλοφορήσει το Magnabolt και το BSTA κανονικά και με το νόμο
Βγάλε τους Μέηντεν σε αποχαιρετιστήρια περιοδεία μέσα στο 2020 μπας και απαλλαγεί το heavy metal από αυτό το βαρίδι
Φέρε μου στη συλλογή μου μία κόπια βινυλίου VXN και μία αυθεντική WInterkill, δεν θέλω άλλα "σπάνια", δεν είμαι πλεονέκτης
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Αγαπητέ Άγιε Βασίλη...

Δημοσίευση από theBox »

Αγιούλη μου, κανε να κυκλοφορήσει σε βινύλιο ο καλύτερος επικ μεταλ δισκος ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ, το "starfire burning..." των αφεντικών σου, των Bal Sagoth.

A και που σαι, Βασιλακη μου, οχι από τους 111, ετσι;
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Αγαπητέ Άγιε Βασίλη...

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

theBox έγραψε: Κυρ 29 Δεκ 2019, 15:26 Αγιούλη μου, κανε να κυκλοφορήσει σε βινύλιο ο καλύτερος επικ μεταλ δισκος ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ, το "starfire burning..." των αφεντικών σου, των Bal Sagoth.

A και που σαι, Βασιλακη μου, οχι από τους 111, ετσι;
Νομίζω ότι αυτός ο δίσκος αργά ή γρήγορα θα επανακυκλοφορήσει σε βινύλιο. Υποθέτω ότι ζητάς τη συμβολή του Σάντα για να βγει στο 2020? :)
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Αγαπητέ Άγιε Βασίλη...

Δημοσίευση από theBox »

Ηταν να κυκλοφορήσει απο την επαναδραστηριοποιημένη (;) cacophonous. Το επανακυκλοφορήσαν σε cd με ΦΡΙΚΤΟ remix/remaster που ακουγεται καθαρα το peakαρισμα και ο θορυβος απο τα πρίμα παντου. Μετα η cacophonous εξαφανιστηκε πάλι χωρις να προχωρησει σε βινυλιο. ΕΥΤΥΧΩΣ γιατι το ηχητικο αποτελεσμα του σιντι ηταν αποτροπαιο.

Γραφω στον Αγιο λοιπον, να φροντήσει για κανονικο release με τον ΚΑΝΟΝΙΚΟ ήχο. Ειμαι σιγουρος πως ξερει οτι τα παιδακια στην cacophonous ηταν σκανδαλιάρικα, και θα τους φερθεί ανάλογα.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Αγαπητέ Άγιε Βασίλη...

Δημοσίευση από Starman »

Το μόνο που θα ζητούσα είναι υγεία. Αν την έχεις όλα τα άλλα τα παλεύεις. Στα της μουσικής θα ήθελα κάτι δεκάδες επανακυκλοφορίες, αλλά θα γράψω ενδεικτικά δέκα όχι για να το κανονίσει ο Άγιος Βασίλης, αλλά για να το ακούσουν οι υπεύθυνοι των εταιρειών.

Aerian Rage – Fist Of Steel (πάλι)
Blacklist – The Sign Of 4
Commander – The High And Mighty
Darkstar – Marching Into Oblivion και Heart Of Darkness (2 σε 1)
Hammer Witch – Return To Salem
Ice Tiger – Love ‘n’ Crime
Séance – Pray For Me
Stoned Age – Rockgasm και The Legend Rocks On
Tales Of Medusa – Άπαντα
Warchylde – Άπαντα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”