Το Ιταλικο heavy metal webzine αναζητει interviewers & reviewers

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

Το Ιταλικο heavy metal webzine αναζητει interviewers & reviewers

Δημοσίευση από apeitharxos »

https://www.heavymetalwebzine.it/

Μου ζητήθηκε από τον φίλο μου Gianlucca να κάνω μια προσπάθεια ανεύρεσης ατόμων που θα μπορούσαν να αναλάβουν κάποιες κριτικές (κυρίως), αλλά και συνεντεύξεις, για το εν λόγω webzine καθώς το υπάρχον προσωπικό δεν προλαβαίνει να τα διεκπεραιώνει όλα.
Εννοείται πως θα στέλνετε στα αγγλικά τα πάντα, και θα μεταφράζονται στα ιταλικά από εκείνους...Όσοι ενδιαφέρεστε στείλτε μου ένα μήνυμα να σας παραπέμψω σχετικά.

Φυσικά εννοείται πως τα reviews δεν θα είναι μόνο καθ' υπόδειξη, αλλά ο εκάστοτε reviewer μπορεί να κάνει reviews και σε οτιδήποτε άλλο θέλει εκείνος (αρκεί βέβαια να μιλάμε για metal, όλων των ειδών).
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Το Ιταλικο heavy metal webzine αναζητει interviewers & reviewers

Δημοσίευση από CountRaven »

Και το FS ψάχνει. Αμοιβή ένα πακέτο λουκούμια ανά review.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

Το Ιταλικο heavy metal webzine αναζητει interviewers & reviewers

Δημοσίευση από apeitharxos »

CountRaven έγραψε: Τρί 25 Φεβ 2020, 15:54 Και το FS ψάχνει. Αμοιβή ένα πακέτο λουκούμια ανά review.
Λουκούμια Σύρου; Το σκέφτομαι σοβαρά!

Πέρα από την πλάκα, η έλλειψη χρόνου και άλλοι λόγοι ευνόητοι με αναγκάζουν να μην μπορώ να βοηθήσω, ενώ θα ήθελα.
Αν πάντως έχεις λίστα από άλμπουμ προς κριτική, νομίζω πως ίσως θα μπορούσα να έκανα review σε κάποια, πολύ επιλεκτικά.
Βασικά το θέμα μου είναι ότι αν κάτι δεν με ενθουσιάζει εξόχως πάρα πολύ, προτιμώ να μην γράψω τίποτα. Επίσης, είμαι narrow minded, για να μπορώ να κάνω κριτική σε κάτι που δεν αγγίζει το πεδίο των ειδών που μου αρέσουν (μπορεί να είναι πολύ καλό για το είδος του, ωστόσο για την δική μου οπτική θα παραμείνει αδιάφορο).
Απαξιωτικός πάντως σαν το rbrigade δεν θα γίνω ποτέ, όσο και αν προσπαθήσω.
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Το Ιταλικο heavy metal webzine αναζητει interviewers & reviewers

Δημοσίευση από CountRaven »

apeitharxos έγραψε: Τρί 25 Φεβ 2020, 17:08
CountRaven έγραψε: Τρί 25 Φεβ 2020, 15:54 Και το FS ψάχνει. Αμοιβή ένα πακέτο λουκούμια ανά review.
Λουκούμια Σύρου; Το σκέφτομαι σοβαρά!

Πέρα από την πλάκα, η έλλειψη χρόνου και άλλοι λόγοι ευνόητοι με αναγκάζουν να μην μπορώ να βοηθήσω, ενώ θα ήθελα.
Αν πάντως έχεις λίστα από άλμπουμ προς κριτική, νομίζω πως ίσως θα μπορούσα να έκανα review σε κάποια, πολύ επιλεκτικά.
Βασικά το θέμα μου είναι ότι αν κάτι δεν με ενθουσιάζει εξόχως πάρα πολύ, προτιμώ να μην γράψω τίποτα. Επίσης, είμαι narrow minded, για να μπορώ να κάνω κριτική σε κάτι που δεν αγγίζει το πεδίο των ειδών που μου αρέσουν (μπορεί να είναι πολύ καλό για το είδος του, ωστόσο για την δική μου οπτική θα παραμείνει αδιάφορο).
Απαξιωτικός πάντως σαν το rbrigade δεν θα γίνω ποτέ, όσο και αν προσπαθήσω.
Μην σκας για τίποτα από τα παραπάνω. Θα σου στείλω μύνημα να σου πω πως δουλεύει η φάση.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”