Το occult Heavy Metal των SPELL δίνει πόνο

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Απάντηση

Παρ 03 Απρ 2020, 13:12

Προσωπικά αναμένω με αγωνία το τρίτο άλμπουμ τους το οποίο ακόμα είναι στη φάση του pre-order.

https://spellofficial.bandcamp.com/

Το πρώτο δείγμα είναι κομματάρα. Μου θύμισε και λίγο Idle Hands στα φωνητικά.

Οι Καναδοί το κάνουν σωστά.

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018

Παρ 03 Απρ 2020, 14:06

Το κάνουν ολόσωστα. Ελπιζω και τα υπολοιπα κομματια να ειναι σε αυτο το επιπεδο.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.

Σάβ 04 Απρ 2020, 10:21

Δεν εντυπωσιάστηκα...

Σάβ 27 Ιουν 2020, 01:49

Βγήκε, το άκουσε κανείς; Τσέκαρα τα δύο πρώτα και πάλι δεν ψήθηκα, τους χαλάει το στυλάκι το κάπως ατμοσφαιρικό-γκοθοειδές

Σάβ 27 Ιουν 2020, 02:15

Εγώ γούσταρα γενικά.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018

Σάβ 27 Ιουν 2020, 08:37

Δεν το λες occult αφενός, αφετέρου...ουδέν σχόλιον...
γκοθοειδές πάντως είναι, θυμίζουν λίγο the cure ή είναι ιδέα μου; (ρωτάω γιατί δεν γνωρίζω πολλά από αυτούς)
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?

Σάβ 27 Ιουν 2020, 14:00

Το τρίτο κομμάτι ξεκινάει με ωραίες Lizzy επιρροές αλλά πάλι κάπου στον δρόμο χώνεται αυτό το περίεργο ύφος και μου το χαλάει...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”