Δισκάρες με μάπα εξώφυλλα

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: Δισκάρες με μάπα εξώφυλλα

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Εικόνα

Ορίστε, το'πα! Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί αυτή η φωτογραφία που θα ταίριαζε γάντι σε οπισθόφυλλο μπήκε στο φροντ κόβερ. Καλό κονσεπτ, μέτρια εκτέλεση. Ανοίγω ομπρέλα για το shitstorm που έρχεται :toothy: :toothy: :toothy:
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Δισκάρες με μάπα εξώφυλλα

Δημοσίευση από Zippo190 »

Scrollkeeper έγραψε: Παρ 16 Φεβ 2018, 13:17 Εικόνα

Ορίστε, το'πα! Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί αυτή η φωτογραφία που θα ταίριαζε γάντι σε οπισθόφυλλο μπήκε στο φροντ κόβερ. Καλό κονσεπτ, μέτρια εκτέλεση. Ανοίγω ομπρέλα για το shitstorm που έρχεται :toothy: :toothy: :toothy:
η εύκολη λύση θα ήταν να βάλουν μια ζωγραφιά με έναν πολεμιστή και στο εσώφυλο φωτογραφία με τα σνίκερς και το τζίν. Όμως ο αρχηγός προτίμησε να ανοίξει τα χαρτιά του δείχνοντας έτσι ότι οι Manowar είναι αυτό που φαίνονται; ένα σούπερνόβα ατσαλιού.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: Δισκάρες με μάπα εξώφυλλα

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Εγω που το πηρα σε βυνίλιο δεν είχε εσωφυλλα κ άλλα τέτοια γλυκανάλατα. Δυο πλευρές και τέλος :D Ο αρχηγός μια χαρά μπορούσε να δείξει τα χαρτιά του όπως έκανε κ μετα επομενα επικα ζωγραφιστα εξώφυλλα που συντροφευσαν την μπάντα μεχρι κ σήμερα ;) Δε ξέρω, από τη στιγμή που άκουσα το δίσκο κ μετα το θεωρούσα πολύ αδύναμο/μάπα εξώφυλλο για το υπερεπος που κρυβει μεσα του.
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Re: Δισκάρες με μάπα εξώφυλλα

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

Scrollkeeper έγραψε: Παρ 16 Φεβ 2018, 13:17 Εικόνα

Ορίστε, το'πα! Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί αυτή η φωτογραφία που θα ταίριαζε γάντι σε οπισθόφυλλο μπήκε στο φροντ κόβερ. Καλό κονσεπτ, μέτρια εκτέλεση. Ανοίγω ομπρέλα για το shitstorm που έρχεται :toothy: :toothy: :toothy:
μας τρολάρεις φυσικά ε;
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Δισκάρες με μάπα εξώφυλλα

Δημοσίευση από CountRaven »

Εικόνα

Εγώ θέλω σχόλιο για την γκρί περούκα εδώ.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Δισκάρες με μάπα εξώφυλλα

Δημοσίευση από CountRaven »

Scrollkeeper έγραψε: Παρ 16 Φεβ 2018, 13:17 Εικόνα

Ορίστε, το'πα! Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί αυτή η φωτογραφία που θα ταίριαζε γάντι σε οπισθόφυλλο μπήκε στο φροντ κόβερ. Καλό κονσεπτ, μέτρια εκτέλεση. Ανοίγω ομπρέλα για το shitstorm που έρχεται :toothy: :toothy: :toothy:
Αφήνω το μουσικό κομμάτι στην άκρη. Οι Manowar στο κομμάτι του φαίνεσθαι είναι η πιο γελοία και αστεία στα μάτια μου μπάντα ever. Πραγματικά ακόμα και την πρώτη φορά που είδα αυτό το εξώφυλλο και ενώ είχα νιώσει με την μουσική και ενώ προσκυνώ το περιεχόμενο του άλμπουμ, δυσκολευόμουν να συγκρατήσω τα γέλια αλλά βασικά την απορία μου. Πιστεύω πως αν οι Manowar είχαν επενδύσει σε ένα σοβαρό στυλ για να στηρίξουν την μουσική τους, περισσότερο απόκοσμο λιτό και μυστηριώδες θα είχαν ακόμα ένα μεγαλύτερο plus.

Γούνινο μποτάκι; Really;

Ηρακλής και Ζίνα ένα πράμα. Κρίμα την μουσική.

Πρέπει να ανοιχτεί ξεχωριστό topic με έμβλημα το άλογο στη διάβαση.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: Δισκάρες με μάπα εξώφυλλα

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Εντάξει, δεν ειναι τόσο το στυλιστικό της υπόθεσης, αλλά η μάπα εκτέλεση για μένα. Πχ κάτι τέτοιο θα μέτραγε απείρως περισσότερο:

Εικόνα
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Δισκάρες με μάπα εξώφυλλα

Δημοσίευση από CountRaven »

Scrollkeeper έγραψε: Παρ 16 Φεβ 2018, 21:33 Εντάξει, δεν ειναι τόσο το στυλιστικό της υπόθεσης, αλλά η μάπα εκτέλεση για μένα. Πχ κάτι τέτοιο θα μέτραγε απείρως περισσότερο:

Εικόνα
Εξίσου γελοίο στα μάτια μου. Η μούτζα είχε πάει σύννεφο όταν είχα δει τη φωτογραφία.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: Δισκάρες με μάπα εξώφυλλα

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Ε οκ, γούστα :D
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Δισκάρες με μάπα εξώφυλλα

Δημοσίευση από CountRaven »

Scrollkeeper έγραψε: Παρ 16 Φεβ 2018, 21:36 Ε οκ, γούστα :D
Έχεις ολοκληρώσει ένα δίσκο του μεγέθους του Blood Fire Death.

Έχεις επιλέξει για εξώφυλλο αυτό:

Εικόνα

Αυτοί είναι οι τίτλοι των τραγουδιών σου:

1. Odens Ride Over Nordland
2. A Fine Day to Die
3. The Golden Walls of Heaven
4. Pace 'Till Death
5. Holocaust
6. For All Those Who Died
7. Dies Irae
8. Blood Fire Death
9. Outro

Στήνοντας συνειδητά ένα βαρύγδουπο, σχεδόν βαγκνερικό πλαίσιο για την μουσική και το γενικό στίγμα σου.

Και για φωτογραφία έχεις βάλει ΑΥΤΟ:

Εικόνα

Sorry, nope.

Και είναι νομίζω η μοναδική band photo που υπάρχει οπότε η ντροπή καταδιώκει για πάντα. Να μην έβαζαν καμιά φώτο, όπως και στα άλλα LP.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Re: Δισκάρες με μάπα εξώφυλλα

Δημοσίευση από rbrigade »

Ναι, δεν είναι ντροπή να το παραδεχτούμε, οι φώτο με γούνινα και πέτσινα βρακάκια και έξω κωλομέρια και μπούτια είναι μόνο για τοίχους gay club, τίποτα πιο σοβαρό.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Δισκάρες με μάπα εξώφυλλα

Δημοσίευση από CountRaven »

rbrigade έγραψε: Παρ 16 Φεβ 2018, 21:56 Ναι, δεν είναι ντροπή να το παραδεχτούμε, οι φώτο με γούνινα και πέτσινα βρακάκια και έξω κωλομέρια και μπούτια είναι μόνο για τοίχους gay club, τίποτα πιο σοβαρό.

Ναι το συγκεκριμένο στήσιμο αν και λάτρης του επικού, λυρικού ήχου, δεν με οδηγεί σε τίποτα σοβαρό.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Δισκάρες με μάπα εξώφυλλα

Δημοσίευση από Zippo190 »

CountRaven έγραψε: Παρ 16 Φεβ 2018, 21:27
Scrollkeeper έγραψε: Παρ 16 Φεβ 2018, 13:17 Εικόνα

Ορίστε, το'πα! Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί αυτή η φωτογραφία που θα ταίριαζε γάντι σε οπισθόφυλλο μπήκε στο φροντ κόβερ. Καλό κονσεπτ, μέτρια εκτέλεση. Ανοίγω ομπρέλα για το shitstorm που έρχεται :toothy: :toothy: :toothy:
Αφήνω το μουσικό κομμάτι στην άκρη. Οι Manowar στο κομμάτι του φαίνεσθαι είναι η πιο γελοία και αστεία στα μάτια μου μπάντα ever. Πραγματικά ακόμα και την πρώτη φορά που είδα αυτό το εξώφυλλο και ενώ είχα νιώσει με την μουσική και ενώ προσκυνώ το περιεχόμενο του άλμπουμ, δυσκολευόμουν να συγκρατήσω τα γέλια αλλά βασικά την απορία μου. Πιστεύω πως αν οι Manowar είχαν επενδύσει σε ένα σοβαρό στυλ για να στηρίξουν την μουσική τους, περισσότερο απόκοσμο λιτό και μυστηριώδες θα είχαν ακόμα ένα μεγαλύτερο plus.

Γούνινο μποτάκι; Really;

Ηρακλής και Ζίνα ένα πράμα. Κρίμα την μουσική.

Πρέπει να ανοιχτεί ξεχωριστό topic με έμβλημα το άλογο στη διάβαση.
Μισό λεπτό αν αυτή η φωτό είναι γελοία τότε ολόκληρα τα 80s metal με τα σπαντεξ, τα κορμάκια, τα μαλλιά φούσκα και το drag queen make up είναι η επιτομή του τραγελαφου. Εγώ δεν το βλέπω έτσι γιατί αυτό το image εκείνη την εποχή ήταν η οπτική απεικόνιση του ήχου που έβγαινε από τον δισκο, ως εκ τούτου έπρεπε να είναι το ίδιο ακραίο με την μουσική.

Στην τελική αν ψάχνετε για γελοιοτητες ψάξτε την φώτω του Τέιτ στο "Rage for order".
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Re: Δισκάρες με μάπα εξώφυλλα

Δημοσίευση από rbrigade »

Μα ήταν κάτι άλλο; Δηλαδή σοβαρά τώρα, αν δεν ήξερες τίποτα περί ίματζ κτλ και άκουγες το Under the blade των Twisted Sister θα πίστευες ότι ήταν ταιριαστό να βγουν με κραγιόν και φουλάρια;
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: Δισκάρες με μάπα εξώφυλλα

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Καταρχάς να διαχωρίσουμε το "μάπα" απο το "γελοίο". Εμένα δε μου φαίνεται γελοία, απλά μου φαίνεται μάπα για εξώφυλλο. Δλδ ΟΚ, έχεις γράψει το υπερέπος που καθόρισε το επικ μεταλ, κ πας κ μου στηνεσαι με ένα σπαθάκι 20 πόντους; Πάνε πάρε να μπάσταρντ σόρντ να κανεις τη δουλειά σου και τα ξαναλέμε :D :D Γενικά είμαι τις άποψης το εξώφυλλο να είναι artwork κ όχι φώτο.

Το ίδιο πιστεύω κ για το Noble Savage των Steele, δλδ artwork σαν κ αυτό:

Εικόνα

είναι κλάσης ανώτερο απο artwork σαν αυτό:

Εικόνα

Δίνει άλλες διαστάσεις στο μύθο.

υγ: Γενικά είμαι μινιμαλιστής σε ότι αφορά το λουκ. Γουστάρω μαύρα κ μπλουτζίν πέρα παρά φρου φρου κ αρώματα :toothy: :toothy: :toothy: :toothy:
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”