Δισκάρες με μάπα εξώφυλλα

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
Cursed
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Τετ 10 Οκτ 2018, 13:00

Δισκάρες με μάπα εξώφυλλα

Δημοσίευση από Cursed »

Μεγαλος δισκαρος με μαπα εξωφυλλο.
R-1908631-1340729097-4272.jpeg.jpg
R-1908631-1340729097-4272.jpeg.jpg (171.14 KiB) Προβλήθηκε 4867 φορές
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Cursed την Τετ 10 Οκτ 2018, 14:26, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Δισκάρες με μάπα εξώφυλλα

Δημοσίευση από Zippo190 »

Scrollkeeper έγραψε: Τετ 10 Οκτ 2018, 12:49
theBox έγραψε: Τετ 10 Οκτ 2018, 11:18 Η φαση με το late 90s digital art έχει αφήσει άπειρα εκτρώματα.
ω ναι. βέβαια κάποιοι άλλοι επιμένουν ακόμα:

Εικόνα
ο καθένας με την ρετρό ονείρωξη του.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Cursed
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Τετ 10 Οκτ 2018, 13:00

Δισκάρες με μάπα εξώφυλλα

Δημοσίευση από Cursed »

Ok.

Οχι και δισκαρα, μιλαμε για Low Budget καταστασεις συλλεκτικης μανιας.
R-4399331-1380741403-7704.jpeg.jpg
R-4399331-1380741403-7704.jpeg.jpg (139.37 KiB) Προβλήθηκε 4858 φορές
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

Δισκάρες με μάπα εξώφυλλα

Δημοσίευση από Silenius »

Cursed έγραψε: Τετ 10 Οκτ 2018, 13:38 Μεγαλος δισκαρος με μαπα εξωφυλλο.

R-1908631-1340729097-4272.jpeg.jpg
Δεν είναι και τόσο τραγικό για την εποχή που κυκλοφόρησε. Αρκετά cult. Καλά, αυτό το Kratos που ανέβασες δεν έχει αντίπαλο.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Δισκάρες με μάπα εξώφυλλα

Δημοσίευση από Zippo190 »

Καλά το Kratos είναι μια κατηγορία από μόνο του, παίζει μπάλα χωρίς αντίπαλο.

Και είναι και καλός δίσκος. Αυτοί δεν είχαν κάνει ένα reunion κάποτε;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

Δισκάρες με μάπα εξώφυλλα

Δημοσίευση από Vic »

Και κάπου εδώ έρχονται οι Deathhammer, αμολάνε μια κολασμένη τσιρίδα και όλο το τόπικ πάει για ύπνο.

Εικόνα

Εικόνα



ΛΑΤΡΕΜΕΝΟ:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Δισκάρες με μάπα εξώφυλλα

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Καλα ο λυκάνθρωπος τα σπάει. Σαν μπαμπουίνος φαίνεται χααχχ
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
White Wolf

Δισκάρες με μάπα εξώφυλλα

Δημοσίευση από White Wolf »

Δεν ειναι μπαμπουινος δηλαδη;;;
Άβαταρ μέλους
Cursed
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Τετ 10 Οκτ 2018, 13:00

Δισκάρες με μάπα εξώφυλλα

Δημοσίευση από Cursed »

Zippo190 έγραψε: Τετ 10 Οκτ 2018, 14:39 Καλά το Kratos είναι μια κατηγορία από μόνο του, παίζει μπάλα χωρίς αντίπαλο.

Και είναι και καλός δίσκος. Αυτοί δεν είχαν κάνει ένα reunion κάποτε;
Ναι, το '97 εβγαλαν ενα CD με 4 κομματια.
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

Δισκάρες με μάπα εξώφυλλα

Δημοσίευση από Silenius »

Αυτος ο λυκος στο wolf ειναι σαν να πηδηξε ο τζακ νικολσον τον κινγκ κονγκ και να βγηκε αυτο.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Δισκάρες με μάπα εξώφυλλα

Δημοσίευση από Xstroyer »

Silenius έγραψε: Τετ 10 Οκτ 2018, 23:09 Αυτος ο λυκος στο wolf ειναι σαν να πηδηξε ο τζακ νικολσον τον κινγκ κονγκ και να βγηκε αυτο.
:D :D :D :D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
RedSharks
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: Τετ 12 Σεπ 2018, 10:25

Δισκάρες με μάπα εξώφυλλα

Δημοσίευση από RedSharks »

Vic έγραψε: Τετ 10 Οκτ 2018, 18:46 Και κάπου εδώ έρχονται οι Deathhammer, αμολάνε μια κολασμένη τσιρίδα και όλο το τόπικ πάει για ύπνο.

Εικόνα
Παρεμπιπτόντως για πες γνώμη για νέο Deathhammer (ίσως ανοίγωντας νέο thread). Το προηγούμενο ήταν στην τριάδα των πιο αγαπημένων μου δίσκων του 2015. Το καινούργιο με μια πρώτη πρόχειρη ακρόαση μου φάνηκε κάπως «διεκπεραιωτικό». Ίσως όμως κάνω λάθος.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Δισκάρες με μάπα εξώφυλλα

Δημοσίευση από Zippo190 »

RedSharks έγραψε: Πέμ 11 Οκτ 2018, 01:40
Vic έγραψε: Τετ 10 Οκτ 2018, 18:46 Και κάπου εδώ έρχονται οι Deathhammer, αμολάνε μια κολασμένη τσιρίδα και όλο το τόπικ πάει για ύπνο.

Εικόνα
Παρεμπιπτόντως για πες γνώμη για νέο Deathhammer (ίσως ανοίγωντας νέο thread). Το προηγούμενο ήταν στην τριάδα των πιο αγαπημένων μου δίσκων του 2015. Το καινούργιο με μια πρώτη πρόχειρη ακρόαση μου φάνηκε κάπως «διεκπεραιωτικό». Ίσως όμως κάνω λάθος.
ο χίπστερ στο UtH που δεν είδε ούτε μισή μπάντα δεν είναι αυτός;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

Δισκάρες με μάπα εξώφυλλα

Δημοσίευση από Vic »

Μου αρέσει πάρα πολύ ο δίσκος, εκεί στην μέση πάντως γίνονται θαυμάσια πράγματα (για τα γούστα μου). Ο προηγούμενος μου άρεσε αλλά τα 2 κομμάτια που είχαν βγει πιο μπροστά μου φάνηκαν τα καλύτερα. Όμως μου λείπουν τα υστερικά του Sargeant Salsten, νομίζω πως μάλλον κατέστρεψε τις χορδές του (όπως ήταν αναμενόμενο) και δεν θα μπορεί να τις βγάζει όπως πριν. Αλλά και πάλι το άτομο τραγουδάει με ΤΟΣΟ πάθος και πόρωση που προσωπικά γουστάρω την ζωή μου. Καλύτερο δίσκο τους πάντως θεωρώ το Onward to the Pits του 2012 με τα Fullmoon Sorcery και Army of Death να ξεχωρίζουν στην ποσότητα εξωπραγματικής λύσσας από μεριά του Λοχία.

Ο Λοχίας είναι η δεύτερη φορά που κάποιος τον λέει χίπστερ αλλά νομίζω έχει παρεξηγηθεί ο όρος. Δεν είναι συνώνυμος του "άστεγος μπίχλας καμμένος". Επίσης, μιλάμε για άτομο που ο μπαμπάς του ήταν μάνατζερ των ιστορικότατων 666, έφτιαξε τους Deathhammer όταν ήταν 17 χρονών και είναι μάλλον αλκοολικός ήδη. Εν ολίγοις ένα μέταλ σκουπίδι, όχι κάποιος που πάει με την μόδα και με ό,τι θεωρείται κουλ και ψαγμενιά και πρωτοδισκακισμούς κλπ, κλπ (ήδη κάνει αυτό το πράμα 14 χρόνια). Τον αγαπάω πάρα πολύ (σαν φιγούρα, δεν εννοώ πρότυπο ζωής και επίσης δεν του έχω μιλήσει ποτέ) και ΛΑΤΡΕΥΩ τα φωνητικά του. Η μουσική είναι καλό έως πολύ καλό ενίοτε χέβυ/σπιντ/μπλακ/θρας που ξεχειλίζει χαρακτήρα λόγω Λοχία. Εξώφυλλα εννοείται τρισάθλια πάντοτε, τόσο κακά που πολλές φορές (όπως στο τελευταίο) δεν είναι ούτε "so bad it's good", είναι απλώς, άθλιο. Σίγουρα δεν τους νοιάζει.

Ο ντράμερ πάντως είναι εξίσου ενεργός, φέτος έχει συμμετάσχει και στο Black Viper, το οποίο πάει καρφωτό για την δεκάδα φέτος (με μέλη εκτός από Deathhammer και Nekromantheon και Condor, ούτε παραγγελία να τους είχα). Ακούστε το ντέμο του 2016, (άψογο) και μετά ακούστε όλο το νέο δίσκο, προς την μέση και τέλος έχει πολλά λουκούμια.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Δισκάρες με μάπα εξώφυλλα

Δημοσίευση από Zippo190 »

Vic έγραψε: Πέμ 11 Οκτ 2018, 16:44
Ο Λοχίας είναι η δεύτερη φορά που κάποιος τον λέει χίπστερ αλλά νομίζω έχει παρεξηγηθεί ο όρος. Δεν είναι συνώνυμος του "άστεγος μπίχλας καμμένος". Επίσης, μιλάμε για άτομο που ο μπαμπάς του ήταν μάνατζερ των ιστορικότατων 666, έφτιαξε τους Deathhammer όταν ήταν 17 χρονών και είναι μάλλον αλκοολικός ήδη. Εν ολίγοις ένα μέταλ σκουπίδι, όχι κάποιος που πάει με την μόδα και με ό,τι θεωρείται κουλ και ψαγμενιά και πρωτοδισκακισμούς κλπ, κλπ (ήδη κάνει αυτό το πράμα 14 χρόνια). Τον αγαπάω πάρα πολύ (σαν φιγούρα, δεν εννοώ πρότυπο ζωής και επίσης δεν του έχω μιλήσει ποτέ) και ΛΑΤΡΕΥΩ τα φωνητικά του. Η μουσική είναι καλό έως πολύ καλό ενίοτε χέβυ/σπιντ/μπλακ/θρας που ξεχειλίζει χαρακτήρα λόγω Λοχία. Εξώφυλλα εννοείται τρισάθλια πάντοτε, τόσο κακά που πολλές φορές (όπως στο τελευταίο) δεν είναι ούτε "so bad it's good", είναι απλώς, άθλιο. Σίγουρα δεν τους νοιάζει.
βάστα ρε ειδικά αφού είναι τόσο χωμένος στην μέταλ σκηνή και βγάζει εξώφυλλο με τόση σαβούρα; Αυτά τα κάνουν κάτι τύποι που ο τελευταίος δίσκος που άκουσαν ήταν το"Metal heart" όταν είχε βγεί.... Αν ήταν κατεστραμμένος απλά δεν θα κοινωνοικοποιούταν στον μεταλλόκοσμο, εγώ αυτό που είδα ήταν ένα άτομο να θέλει να τραβήξει την προσοχή δείχνοντας "πόσο τα σπάει με το μέταλ".
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”