50 πράγματα που έμαθα, θυμήθηκα και διαπίστωσα, ξαναδιαβάζοντας το Metal Hammer του 1997

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Απάντηση

50 πράγματα που έμαθα, θυμήθηκα και διαπίστωσα, ξαναδιαβάζοντας το Metal Hammer του 1997

Κυρ 12 Απρ 2020, 02:34

Το πόσταρε φίλος στο fb. Είναι παλιό ποστ από το blog του Κετιγένη -aka Warlordy-, ο οποίος πέρασε για κάποια εποχή και από το Hammer. Έχει γέλιο.

https://areyoueven.wordpress.com/2017/0 ... mmer-1997/
1 rbrigade
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Site Admin
Επικοινωνία:

Κυρ 12 Απρ 2020, 15:15

Ότι παρότι οι Iron Maiden δεν είχαν κυκλοφορήσει κάτι μέσα στο 1996, ψηφίστηκαν από τους αναγνώστες πρώτοι στην κατηγορία «καλύτερο ξένο συγκρότημα», ο Murray καλύτερος κιθαρίστας, ο Harris καλύτερος μπασίστας και ο McBrain καλύτερος drummer.
Αυτοί είμαστε κύριοι :P
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.

Κυρ 12 Απρ 2020, 15:46

Ότι η ερώτηση αν το metal είναι η κλασική μουσική του 20ού αιώνα παραήταν συχνή,
Έχω γελασει πολλές φορες απο τοτε, καθε φορα που θυμαμαι αυτη την τάση και με ποση σοβαροτητα γινόταν.

Φυσικα στα 14 που ημουν το '97 ψάρωνα γιατι ηθελα κι εγω να ειναι αλήθεια.
2 rbrigadeCountRaven
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.

Κυρ 12 Απρ 2020, 21:52

Τελικά το MH ήταν πιο χατζημέταλ απ' ότι θα ήθελε ίσως σήμερα να παραδεχτεί
1 CountRaven

Δευ 13 Απρ 2020, 10:00

η αλήθεια είναι ότι μου λείπουν αυτές οι εποχές της αθωότητας.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.

Τρί 14 Απρ 2020, 10:18

Πρέπει να τα έχω ακόμα αυτά τα τεύχη. Είχε πάρει την κάτω βόλτα το περιοδικό τότε (με βάση τα δικά μου κριτήρια πάντα). Βέβαια σήμερα και ~25 χρόνια αργότερα, θα συμφωνήσω με Zippo πως νιώθω μια νοσταλγία για τις εποχές εκείνες.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”