Σε αναζήτηση τραγουδιστή οι Wardrum

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Σε αναζήτηση τραγουδιστή οι Wardrum

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Re: Σε αναζήτηση τραγουδιστή οι Wardrum

Δημοσίευση από LuciferSteele »

θα είναι πολύ δύσκολη διαδικασία η κάλυψη της θέσης...
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Σε αναζήτηση τραγουδιστή οι Wardrum

Δημοσίευση από theBox »

Θα ήταν ιδανικό να παίρναν ξανά τον Piero Leporale που είχανε στο ντεμπούτο. Πολυ πιο easy on the ears απο τον μετέπειτα.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1158
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Re: Σε αναζήτηση τραγουδιστή οι Wardrum

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

theBox έγραψε: Κυρ 04 Μαρ 2018, 16:09 Θα ήταν ιδανικό να παίρναν ξανά τον Piero Leporale που είχανε στο ντεμπούτο. Πολυ πιο easy on the ears απο τον μετέπειτα.
θεέ μου, όχι!
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Σε αναζήτηση τραγουδιστή οι Wardrum

Δημοσίευση από theBox »

Metal_Warrior έγραψε: Κυρ 04 Μαρ 2018, 16:46
theBox έγραψε: Κυρ 04 Μαρ 2018, 16:09 Θα ήταν ιδανικό να παίρναν ξανά τον Piero Leporale που είχανε στο ντεμπούτο. Πολυ πιο easy on the ears απο τον μετέπειτα.
θεέ μου, όχι!
Δεν ξέρω, καταλαβαίνω οτι είμαι στην μειοψηφία, αλλά μονο το spadework μπορώ να ακούσω ευχάριστα. Μετά αρχιζουν τα νιαουρίσματα. Ντάξει, "αποψάρα" μου και τίποτα παραπάνω.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8720
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Σε αναζήτηση τραγουδιστή οι Wardrum

Δημοσίευση από Zippo190 »

theBox έγραψε: Κυρ 04 Μαρ 2018, 16:50
Metal_Warrior έγραψε: Κυρ 04 Μαρ 2018, 16:46
theBox έγραψε: Κυρ 04 Μαρ 2018, 16:09 Θα ήταν ιδανικό να παίρναν ξανά τον Piero Leporale που είχανε στο ντεμπούτο. Πολυ πιο easy on the ears απο τον μετέπειτα.
θεέ μου, όχι!
Δεν ξέρω, καταλαβαίνω οτι είμαι στην μειοψηφία, αλλά μονο το spadework μπορώ να ακούσω ευχάριστα. Μετά αρχιζουν τα νιαουρίσματα. Ντάξει, "αποψάρα" μου και τίποτα παραπάνω.
και εμένα θα μου άρεσε αυτή η ιδέα. Όντως ο δεύτερος ήταν υπερβολικός σε σημεία.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Re: Σε αναζήτηση τραγουδιστή οι Wardrum

Δημοσίευση από rbrigade »

Κούραση και για μένα ο Παπαδόπουλος, πολύ στρίγκλισμα και τσιρίδα και όταν πάει να βγάλει λυρισμό βγάζει μια ψιλοαδερφίστικη χροιά (δεν υπονοώ κάτι, ίσα ίσα ο άνθρωπος απ' ότι έχω δει στα γκομενικά παίζει μπάλα σε επίπεδο CL), αποθέωση όλων αυτών στον δίσκο που έβγαλε με την νέα μπάντα, όπου προφανώς του είπαν δώστα όλα να ακούγεσαι σαν την χοντρέλο ανταγωνίστρια από την πρώην μπάντα του κιθαρίστα...
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Σε αναζήτηση τραγουδιστή οι Wardrum

Δημοσίευση από CountRaven »

theBox έγραψε: Κυρ 04 Μαρ 2018, 16:09 Θα ήταν ιδανικό να παίρναν ξανά τον Piero Leporale που είχανε στο ντεμπούτο. Πολυ πιο easy on the ears απο τον μετέπειτα.
Δεν θέλω να συγκρίνω τους δύο τραγουδιστές. Αλλά ταυτίζομαι στο νιώσιμο theBox για φωνή ντεμπούτου 100 τις 100. Όσο και αν ο Παπαδόπουλος ικανοποιεί όλες τις US Metal εμμονές μου, μπορώ να πω πως επιστρέφω ξανά και ξανά σε ντεμπούτο Wardrum και μπορώ να πω ότι οι ερμηνείες σε "The Meaning Of Forever" και "Turn About" δεν συγκρίνονται με όλες τις τσιρίδες του κόσμου. Μελαγχολία και συναίσθημα και στο Power Metal πάνω από σιδηροδρομικά Wardrum θέματα!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8720
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Σε αναζήτηση τραγουδιστή οι Wardrum

Δημοσίευση από Zippo190 »

Ο Παπαδόπουλος είναι όντως εντυπωσιακός αλλα στην μεγάλη ροή των δίσκων καταντάει επαναλαμβανόμενος και μονότονος.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: Σε αναζήτηση τραγουδιστή οι Wardrum

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Και γω από όσα έχω ακούσει απο Wardrum, ψηφίζω ντεμπούτο ουμπερ άλες και σε θέμα φωνητικών αλλά και σε θέμα feeling, παραγωγής, σύνθεσης κλπ. Βγάζει μια ζεστασιά που τα επόμενα, παρόλο που είναι "καλύτερα" (παραγωγή, τεχνικές, εξώφυλλα κλπ), δε με πορώνουν όσο το πρώτο. Επίσης, δεν είμαι κανένας με φοβερές μουσικές γνώσεις κλπ, αλλά νομίζω ότι ο Παπ. είναι πιο τεχνικός σε σχέση με τον Ντελ Πιέρο (που είναι παλιά καραβάνα και φαίνεται).

Αυτός ο εντυπωσιασμός που λέει ο Ζιπο, και που συμφωνώ, πιστεύω οφείλεται στο νεαρό του θέματος και το βλέπουμε και σε άλλα όργανα: κιθαρίστες να παίζουν τα πάντα όλα γιατί είναι μέσα στη κάυλα της φάσης, ντράμερς να παίζουν αχρείαστα δίκασα σαν να μην υπάρχει αύριο, μπασίστες που παίζουν τις κάλτσες τους εκεί που η φάση απαιτεί να παίξουν δύο νότες κλπ. Με τον καιρό πιστεύω θα "πήξει" ο μουσικός εγκέφαλος, θα πέσουν τα γκάζια κλπ και τα καλά στοιχεία της φωνής θα βγουν πιο εύκολα στην επιφάνεια. Τεχνικά τα "κάκαλα" είναι εκεί.

Τσιμπάτε το έπος τώρα για να έρθετε στα ίσα σας :D

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Re: Σε αναζήτηση τραγουδιστή οι Wardrum

Δημοσίευση από LuciferSteele »

πως θα σας φαινόταν σαν λύση?
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Re: Σε αναζήτηση τραγουδιστή οι Wardrum

Δημοσίευση από rbrigade »

Αυτός είναι πιο κουραστικός και από τον Παπαδόπουλο. Δεν το έχει στον τομέα ερμηνεία και το κουράζει υπερβολικά για να αποδείξει ότι το έχει. Επίσης αν τον είχα μπροστά μου σε συναυλία να κάνει όλες αυτές τις γκριμάτσες θα είχα πεθάνει στα γέλια σε βαθμό που να μου χάλαγε την συναυλία, κάπου έλεος δηλαδή...
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: Σε αναζήτηση τραγουδιστή οι Wardrum

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

LuciferSteele έγραψε:πως θα σας φαινόταν σαν λύση?
Αν κ η 28η αργεί ακόμα, θα πω από τώρα το ΟΧΙ [emoji2][emoji2]
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1158
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Re: Σε αναζήτηση τραγουδιστή οι Wardrum

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

LuciferSteele έγραψε: Δευ 05 Μαρ 2018, 20:18 πως θα σας φαινόταν σαν λύση?
καλά το λέει, αλλά πραγματικά δεν μπόρεσα να το δω όλο, εκτός και αν το έκανα minimize για να μην βλέπω την εικόνα. Για άλλη μια φορά συμφωνώ με rbrigade (συμφωνώ τρομακτικά συχνά τελευταία)
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Σε αναζήτηση τραγουδιστή οι Wardrum

Δημοσίευση από theBox »

Και o Βασιλης Γεωργίου είναι βιώσιμη επιλογή. Πιο Roy Khan φαση...αλλά κολλάει σαν μεταγραφη πιστευω.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”