Σε αναζήτηση τραγουδιστή οι Wardrum

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

Σε αναζήτηση τραγουδιστή οι Wardrum

Δημοσίευση από Aphelian »

Λογικο να "εχει" τις νοτες και τα αγγλικα του να ειναι καλα, αλλά το πρωτο δειγμα μου μοιαζει "φτωχο".

Ειμαι επισης σιγουρος πως ο δισκος θα ειναι μπομπα, αλλά μου λειπει πολυ η χροια του Γιαννη, ειδικα σε κομματι που εχω λιωσει. ΠΕρισσοτερα οταν ακουσουμε κατι "original" και γραμμενο επανω του!

Καλη αρχη!
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Σε αναζήτηση τραγουδιστή οι Wardrum

Δημοσίευση από rbrigade »

Πατάω ή θα 'χουμε πάλι τα ίδια; :D
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Σε αναζήτηση τραγουδιστή οι Wardrum

Δημοσίευση από rbrigade »

Και ποιος είναι αυτός; Λίγος μου φάνηκε πάντως. Σαν β' διαλογής Παπαδόπουλος (δηλαδή επιχειρεί παρόμοια προσέγγιση, απλά πιο μετρημένα, με λιγότερες υπερβολές), δεν με εντυπωσίασε. Ούτε και το κομμάτι.
White Wolf

Σε αναζήτηση τραγουδιστή οι Wardrum

Δημοσίευση από White Wolf »

δεν την ξαναπαταω...
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

Σε αναζήτηση τραγουδιστή οι Wardrum

Δημοσίευση από Aphelian »

rbrigade έγραψε: Παρ 01 Μαρ 2019, 17:35 Και ποιος είναι αυτός; Λίγος μου φάνηκε πάντως. Σαν β' διαλογής Παπαδόπουλος (δηλαδή επιχειρεί παρόμοια προσέγγιση, απλά πιο μετρημένα, με λιγότερες υπερβολές), δεν με εντυπωσίασε. Ούτε και το κομμάτι.
Το κομμάτι ειναι πιστό στις "υπερβολες" του αυθεντικου, απλα η χροια του Παπαδοπουλου, ειναι by default πιο λεπτη οποτε ολα ακουγονται πιο "extreme".
Οπως ειπα τις νοτες τις εχει αλλά γαμωτο περιμενα κατι πιο wow ειδικα για πρωτο δειγμα.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Σε αναζήτηση τραγουδιστή οι Wardrum

Δημοσίευση από CountRaven »

Εκπληκτικός και εκφραστικότατος. Mike Vescera φάση.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Σε αναζήτηση τραγουδιστή οι Wardrum

Δημοσίευση από CountRaven »

rbrigade έγραψε: Παρ 01 Μαρ 2019, 17:35 Και ποιος είναι αυτός; Λίγος μου φάνηκε πάντως. Σαν β' διαλογής Παπαδόπουλος (δηλαδή επιχειρεί παρόμοια προσέγγιση, απλά πιο μετρημένα, με λιγότερες υπερβολές), δεν με εντυπωσίασε. Ούτε και το κομμάτι.
Το κομμάτι είναι από το τρίτο άλμπουμ. Δεν είναι καινούριο. Δεν είναι γνωστός ο Μαργαριτόπουλος εννοώ από κάποια μπάντα κτλ.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
White Wolf

Σε αναζήτηση τραγουδιστή οι Wardrum

Δημοσίευση από White Wolf »

Αρκετα καλος ο τραγουδιστης! Μπραβο!
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Σε αναζήτηση τραγουδιστή οι Wardrum

Δημοσίευση από LuciferSteele »

πολύ δύσκολο το έργο του νέου, στο κομμάτι υπολείπεται αρκετά
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Σε αναζήτηση τραγουδιστή οι Wardrum

Δημοσίευση από theBox »

Μια χαρά ειναι το παιδι ρε...η φωνη του έχει και περισσότερο "σώμα" από του Παπ. Είμαι σιγουρος οτι σε original υλικο θα ακούγεται ακόμα καλύτερος. Επίσης, στηρίζω ανακάληψη καινουριων ταλέντων απο το "πουθενα", πολυ περισσότερο απ ότι στηρίζω ηχηρές μεταγραφές.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”