Σε αναζήτηση τραγουδιστή οι Wardrum

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...

Τρί 17 Απρ 2018, 14:30

theBox έγραψε:
Τρί 17 Απρ 2018, 07:44
Δεν υπάρχει καν σύγκριση. Λαζαριδης ιζ δε μαν!
Λάζαρης ρε παιδιά , τί κολήσατε με Λαζαρίδης όλοι; 8-]
Site Admin
Επικοινωνία:

Τρί 17 Απρ 2018, 15:28

castledemon έγραψε:
theBox έγραψε:
Αυτό ήθελα να επισημάνω. Τον βγάλατε πόντιο τον άνθρωπο :D
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.

Τρί 17 Απρ 2018, 15:45

Scrollkeeper έγραψε:
Τρί 17 Απρ 2018, 15:28
castledemon έγραψε:
theBox έγραψε:
Αυτό ήθελα να επισημάνω. Τον βγάλατε πόντιο τον άνθρωπο :D
ε δεν θα τον χάλαγε εδώ που τα λέμε.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Site Admin
Επικοινωνία:

Τρί 17 Απρ 2018, 15:53

αχχααχ έτσι :D
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.

Τρί 17 Απρ 2018, 18:13

Δεν μου φαίνεται να το έχει για frontman ο Λάζαρης. Στημένος στο στούντιο είναι και σου δίνει εικόνα αγχωμένου νουμπά. Δηλαδή στην σκηνή πως θα είναι; Τραγουδάει σε κάποια μπάντα να δούμε κάτι σε Live; Φωνητικά δεν είναι κακός και προσεγγίζει το ύφος του Παπαδόπουλου, αλλά σαν βιτρίνα είναι η μέρα με την νύχτα και νομίζω μετά από αρκετούς δίσκους και έχοντας φτάσει σε κάποιο επίπεδο η μπάντα θα το κοιτάξει και αυτό.

Τρί 17 Απρ 2018, 18:17

rbrigade έγραψε:Δεν μου φαίνεται να το έχει για frontman ο Λάζαρης. Στημένος στο στούντιο είναι και σου δίνει εικόνα αγχωμένου νουμπά. Δηλαδή στην σκηνή πως θα είναι; Τραγουδάει σε κάποια μπάντα να δούμε κάτι σε Live; Φωνητικά δεν είναι κακός και προσεγγίζει το ύφος του Παπαδόπουλου, αλλά σαν βιτρίνα είναι η μέρα με την νύχτα και νομίζω μετά από αρκετούς δίσκους και έχοντας φτάσει σε κάποιο επίπεδο η μπάντα θα το κοιτάξει και αυτό.
Νταξει μωρέ, πως κάνεις έτσι. Θα τον γεμίσουμε τατου, θα τον γράψουμε συνδρομή και σε κάνα πονηρό στούντιο να τον ξεψαρωσει λίγο κάνα κορίτσι της πιάτσας και όλα καλά. Εικόνα

Πέρα από την πλάκα συμφωνώ απόλυτα με αύρα που λες και ήταν οι πρώτες μου σκέψεις και μένα όταν είδα το βίντεο

Τρί 17 Απρ 2018, 18:30

Τον Λάζαρη τον έχω δει live με τους Fortress Under Siege, έπαιζε κιθάρες εκεί και έκανε δεύτερα φωνητικά τα οποία και απέδιδε πολύ καλά.

Σαν main vocalist δεν τον έχω δει οπότε δεν έχω γνώμη για σκηνική παρουσία κτλ...

Τραγουδάει στους Erase επίσης οπότε αν ψάξεις youtube λογικά κάτι θα βρεις.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Vic Άβαταρ μέλους
Επικοινωνία:

Τρί 17 Απρ 2018, 18:41

Καλές φωνές οι περισσότεροι που άκουσα, χωρίς να ακούσω κάποια και να πάθω πλάκα. Όλοι έχουν και τα έξτρα κανάλια στα φωνητικά και ακούγονται εννοείται πιο εντυπωσιακοί αλλά το θέμα είναι στην εκτεθειμένη φωνή τι κάνεις.

Αυτό που λέτε για το στήσιμο πάντως είναι το πρώτο σχόλιο που κάναμε με την γυναίκα μου που τα βλέπαμε. Δεν ξέρω ποιον έχουν πρότυπο όλοι και κουνάνε τα χέρια τους αισθαντικά, εμένα μου θυμίζουν έντεχνο και Φαραντούρη και δεν το λέω για αυτούς μόνο, το λέω για τους περισσότερους. Κουβάδες cringe από πολλούς έλληνες frontmen. Ο Παπαδόπουλος έχει ξεπάρει, είχε αέρα. Ο Παπανικολάου πχ επίσης έχει αέρα και άνεση με το κοινό. Ο Σεθ των Σέπτικφλες ό,τι και να κάνει δεν το έχει με τον κόσμο.

Ο frontman θέλει attitude και αέρα, θέλει παρουσία και να επικοινωνεί με το κοινό καλά και θέλει αυτοπεποίθηση. Λίγα από αυτά μαθαίνονται με την πείρα, θέλει και τρέλα. Φυσικά αν έχει ΤΗΝ φωνάρα το ξεπερνάμε αυτό οι αμιγώς μουσικόφιλοι αλλά όποιος στοχεύει ψηλά, χωρίς τέτοιο frontman δεν πάει πουθενά. Ειδικά τώρα που το λάιβ είναι το θέμα. Αντιθέτως, αν έχεις το charisma που λένε και ψιλο-άφωνος να είσαι, μια χαρά θα ανταποκριθεί το κοινό. Βασικά δείτε και τους Ghost που η φωνή είναι ανθυπομέτρια γενικώς αλλά έχει δέσει με το κόνσεπτ της σοφιστικέ σατανίλας και μαζί με το stage act ξεπουλάνε. Φωνές καλύτερες από του Dickinson υπάρχουν, ελάχιστοι έχουν το χάρισμά του. Ο Ozzy έχει λοιδωρηθεί (υπερβολικά βέβαια) για την φωνή του αλλά στην σκηνή είναι τρελός. Κ.ο.κ.

Δύσκολο το έργο των Wardrum. Φωνή θα βρούν να τα βγάλει πέρα. Δεν τους έχω να κάνουν το αντίστοιχο να φέρουν κάποιον που δεν μπορεί (αλά Μπέιλι)... Στο σανίδι τι θα κάνει η νέα φωνή είναι το θέμα όμως. Και κρίνοντας από τα βίντεο υπάρχει θέμα. Ο Λίβας πάντως που λέτε αν και Φαραντουρίζει και αυτός αρκετά όπως οι περισσότεροι μου φαίνεται να έχει περισσότερο attitude. Φωνητικά μου θυμίζει λίγο πιο άχρωμο Κοτιπέλτο. Θα τον δω όμως το καλοκαίρι στο Ηράκλειο για πιο σφαιρική άποψη. Βέβαια μέχρι τότε θα έχει γίνει η δουλειά με τους Wardrum αλλά λέμε τώρα.
Site Admin
Επικοινωνία:

Τρί 17 Απρ 2018, 21:59

Σπλιτ περί σκηνικής παρουσίας εδώ: viewtopic.php?f=5&t=514
Site Admin
Επικοινωνία:

Τετ 25 Απρ 2018, 11:28

Λέτε να έχουμε κάποια εξέλιξη στο στρατόπεδο των WARDRUM;

Τετ 25 Απρ 2018, 11:38

Μάλλον μόνο συνθέτουν για την ώρα. Υπόθεση κάνω

Τετ 25 Απρ 2018, 16:45

ε ναι, δύσκολα να είχαν βρεί τραγουδιστή και να μην το ανακοίνωναν
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you

Τετ 25 Απρ 2018, 17:48

Ο Λίβας πάντως που λέτε αν και Φαραντουρίζει και αυτός αρκετά όπως οι περισσότεροι μου φαίνεται να έχει περισσότερο attitude. Φωνητικά μου θυμίζει λίγο πιο άχρωμο Κοτιπέλτο. Θα τον δω όμως το καλοκαίρι στο Ηράκλειο για πιο σφαιρική άποψη. Βέβαια μέχρι τότε θα έχει γίνει η δουλειά με τους Wardrum αλλά λέμε τώρα.
Ο Λίβας έχει αέρα. Πριν 2 χρόνια είχε παίξει Σύρο στο φεστιβαλάκι μου, με Fortress Under Siege. Ήταν μάλιστα από τις πρώτες -ίσως και η πρώτη αν δεν με απατά γ κουρασμένη μου μνήμη- εμφανίσεις με την συγκεκριμένη μπάντα και πραγματικά σου έδινε την εντύπωση ότι είναι μαζί τους καιρό -ναι στο ίδιο line up ο Λάζαρης έπαιζε κιθάρα και έκανε δεύτερη φωνή-.

Γενικά ο Λίβας το έχεις, κινητικός και επικοινωνιακός με τον κόσμο, ξέρει να στηθεί σωστά, αλλά κρατάει ισορροπίες δίνοντας βάση στο δύσκολο έργο των φωνητικών και όχι στην πόζα.

Όλα τα βίντεο που έχω δει μέχρι τώρα παρουσιάζουν ενδιαφέρον. Παρόλα αυτά -χωρίς αυτό να σημαίνει ότι οι προσπάθειες ήταν μέτριες ή κάτι ανάλογο-, για καμιά από τις εκτελέσεις που είδα, δεν αναφώνησα το μαγικό: «Να αυτός είναι».

Σίγουρα το καινό θα καλυφθεί πάντως.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018

Τετ 25 Απρ 2018, 20:16

Λάζαρης κιθάρες στους Fortress... Γερνάς!!! Μπάσο ο Σταύρακας.

Πέμ 26 Απρ 2018, 16:38

dracula έγραψε:
Τετ 25 Απρ 2018, 20:16
Λάζαρης κιθάρες στους Fortress... Γερνάς!!! Μπάσο ο Σταύρακας.
Πωωωωωω καλά μυαλό σούπα.

Κλείσε μου από τώρα στην πτέρυγα την καλή. Ξέρεις αυτή που δίνουν και μέλι με το γιαουρτάκι.

υγ. Άσχετο Σταύρακας ξανακατέβηκε πέρυσι με την διασκευομπάντα του Κελένη.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”