Ακυρώνεται η κυκλοφορία του άλμπουμ των THUNDERSLAVE

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Ακυρώνεται η κυκλοφορία του άλμπουμ των THUNDERSLAVE

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Blackwinged έγραψε: Παρ 12 Ιουν 2020, 18:14
Advancing Yokeda έγραψε: Παρ 12 Ιουν 2020, 17:36 Υπήρξαν κι άλλοι που έκαναν τέτοια σκηνικά? Γιατί εγώ μόνο για τους Νορβηγούς των 90s ξέρω... Το λέω γιατί αναφέρεται πως τέτοιες πράξεις ήταν λέει από πάντα συνήθεις πρακτικές μεταλλάδων...

"Bands are now "cancelled" for doing shit that was the norm in the founding days of the genre?" το επίμαχο σημείο που μου έκανε εντύπωση...
Εν τω μεταξύ αυτός που το έγραψε παίζει να είναι κανά 15χρονο τρουμέταλο από κάποια τρύπα στην περιφέρεια της Τιχουάνα, να έχει μεγαλώσει με κανα black metal hype ή να είδε αυτή την παπαριά για τους Mayhem και όντως να πιστεύει πως αυτά γίνονταν. Αλλά πάντα το να το παίζεις ακραίος και καλά αυτά είναι νορμάλ πράγματα, σίγουρα του φαίνεται κουλ. Το έκανα κάποτε και εγώ στα 15, διότι τότε γνώρισα τους Darkthrone και μια κοπελίτσα που μου άρεσε. Νόμιζα πως θα την πιάσω το ποπουδάκι, αλλά κατέληξα να πιάνω το cd των Darkthrone, φυσικά μαζί με αυτό που εύλογα φαντάζεσαι αγαπητέ φίλε Yokeda :fap: :fap: :fap:
ήταν τουλάχιστον το Transylvania Hunger? γιατί αν ήταν το Blaze... έπρεπε να πας στο ποπουδάκι!!! :D :D

Transylvanian hunger + :fap: > Blaze in the northern sky + :nana:
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
Blackwinged
Δημοσιεύσεις: 398
Εγγραφή: Σάβ 26 Οκτ 2019, 18:33
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Ακυρώνεται η κυκλοφορία του άλμπουμ των THUNDERSLAVE

Δημοσίευση από Blackwinged »

Advancing Yokeda έγραψε: Παρ 12 Ιουν 2020, 19:16
Blackwinged έγραψε: Παρ 12 Ιουν 2020, 18:14
Advancing Yokeda έγραψε: Παρ 12 Ιουν 2020, 17:36 Υπήρξαν κι άλλοι που έκαναν τέτοια σκηνικά? Γιατί εγώ μόνο για τους Νορβηγούς των 90s ξέρω... Το λέω γιατί αναφέρεται πως τέτοιες πράξεις ήταν λέει από πάντα συνήθεις πρακτικές μεταλλάδων...

"Bands are now "cancelled" for doing shit that was the norm in the founding days of the genre?" το επίμαχο σημείο που μου έκανε εντύπωση...
Εν τω μεταξύ αυτός που το έγραψε παίζει να είναι κανά 15χρονο τρουμέταλο από κάποια τρύπα στην περιφέρεια της Τιχουάνα, να έχει μεγαλώσει με κανα black metal hype ή να είδε αυτή την παπαριά για τους Mayhem και όντως να πιστεύει πως αυτά γίνονταν. Αλλά πάντα το να το παίζεις ακραίος και καλά αυτά είναι νορμάλ πράγματα, σίγουρα του φαίνεται κουλ. Το έκανα κάποτε και εγώ στα 15, διότι τότε γνώρισα τους Darkthrone και μια κοπελίτσα που μου άρεσε. Νόμιζα πως θα την πιάσω το ποπουδάκι, αλλά κατέληξα να πιάνω το cd των Darkthrone, φυσικά μαζί με αυτό που εύλογα φαντάζεσαι αγαπητέ φίλε Yokeda :fap: :fap: :fap:
ήταν τουλάχιστον το Transylvania Hunger? γιατί αν ήταν το Blaze... έπρεπε να πας στο ποπουδάκι!!! :D :D

Transylvanian hunger + :fap: > Blaze in the northern sky + :nana:
Ήταν το Under a Funeral Moon, το οποίο είναι το αγαπημένο μου και το θεωρώ και το καλύτερό τους. Πάντως πραγματικά διάβασα σκόρπια κάποια σχόλια και είναι μάλλον να κλαις, παρά να γελάς... πώς μερικοί πιστεύουν πως αυτά ήταν στην καθημερινή ρουτίνα του metalά είναι καταθλιπτικά ανησυχητικό.. οι ταινίες και τα photoshoots στα albums πρέπει να έχουν αντικαταστήσει την πραγματικότητα για αυτούς. Που σημαίνει, φαντάσου πόσο θλιβερή είναι η πραγματικότητά τους και την αντικαθιστούν με τη φαντασία..

ΟΚ... και εγώ παιδάκι τότε, ψάρωσα με εκείνα τα εξώφυλλα ή τις φωτογραφίες, αλλά μετά από λίγο κατάλαβα πως είναι βλαμμένοι.. μετά διάβασα και έμαθα όλα εκείνα τα τραγικά σκηνικά.. πάντως εγώ σε νεκροταφεία, με εξαίρεση όταν πάω χωριό και λέω ν' ανάψω κανα κερί στα γερόντια, δεν βολτάρω γενικά.. Τώρα πως τη βρίσκουν μερικοί έτσι, είναι δικό τους θέμα. Πολύ emo και hot topic μου μυρίζει η φάση.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Ακυρώνεται η κυκλοφορία του άλμπουμ των THUNDERSLAVE

Δημοσίευση από Priamos »

Εγώ πάλι είχα πάει στο νεκροταφείο της Σύρου (μέρα), θαύμασα τα ταφικά μνημεία και εμπνεύστηκα ένα διήγημα που παραμένει το αγαπημένο μου.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Ακυρώνεται η κυκλοφορία του άλμπουμ των THUNDERSLAVE

Δημοσίευση από LuciferSteele »

έπος
θα τροφοδοτήσει πολλούς κυριακάτικους καφέδες η φάση!
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Ακυρώνεται η κυκλοφορία του άλμπουμ των THUNDERSLAVE

Δημοσίευση από rbrigade »

Priamos έγραψε: Παρ 12 Ιουν 2020, 23:45 Εγώ πάλι είχα πάει στο νεκροταφείο της Σύρου (μέρα), θαύμασα τα ταφικά μνημεία και εμπνεύστηκα ένα διήγημα που παραμένει το αγαπημένο μου.
Ρε είσαι πολύ φλούφλης, εμείς πηγαίναμε για να χέζονται τα γκομενάκια και να μας παίρνουν αγκαλιά για προστασία :D
Άβαταρ μέλους
white_knight
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: Τετ 07 Μαρ 2018, 16:33
Επικοινωνία:

Ακυρώνεται η κυκλοφορία του άλμπουμ των THUNDERSLAVE

Δημοσίευση από white_knight »

για γελια και για κλαματα η ολη ιστορια....
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

Ακυρώνεται η κυκλοφορία του άλμπουμ των THUNDERSLAVE

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Πέρα από την πλάκα τώρα, τι γίνεται με αυτό το CD? Καταστράφηκαν οι κοπιες; Όλες; Εγώ ενδιαφέρομαι άμα παίξει καμία στη ζούλα! :twisted: Βασικά και παραπάνω από μια! :twisted: :twisted:
:pasok:
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Ακυρώνεται η κυκλοφορία του άλμπουμ των THUNDERSLAVE

Δημοσίευση από CountRaven »



Ξύσιμο σε γκλίτσα.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”