Νέο άλμπουμ GLACIER στην No Remorse

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Νέο άλμπουμ GLACIER στην No Remorse

Δημοσίευση από CountRaven »

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Νέο άλμπουμ GLACIER στην No Remorse

Δημοσίευση από rbrigade »

Η σύνθεση που είδαμε στο UTH ήταν τούμπανο, δεν ξέρω αν παραμένει ως έχει, ελπίζω σε κάτι πολύ αξιόλογο! Να υποθέσουμε ότι θα υπάρχουν κάποια από τα ακυκλοφόρητα κομμάτια, έστω σαν μπόνους;
Άβαταρ μέλους
SlayerKing
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Πέμ 18 Ιούλ 2019, 16:02

Νέο άλμπουμ GLACIER στην No Remorse

Δημοσίευση από SlayerKing »

Παρότι μου αρέσει πολύ το ΕΡ στο UTH δεν με πολυεψησαν..
Μου φάνηκαν λίγο ασύνδετοι, λίγο αδιάφοροι.
Μακάρι να βγει κάτι ωραίο.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Νέο άλμπουμ GLACIER στην No Remorse

Δημοσίευση από Zippo190 »

ναι ρε καύλες.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
RedSharks
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: Τετ 12 Σεπ 2018, 10:25

Νέο άλμπουμ GLACIER στην No Remorse

Δημοσίευση από RedSharks »

Αν πέρυσι ήταν η χρονιά της Cruz del Sur (Traveler, Smoulder, Vultures Vengeance, Chevalier κτλ) φέτος είναι ξεκάθαρα η χρονιά της No Remorse. Αν και προσωπικά δεν έχω ακόμα ξετρελαθεί με κάποια από τις φετινές κυκλοφορίες της (π.χ. Northwind και Shok Paris μου φάνηκαν απλά ΟΚ) σίγουρα κανείς δεν μπορεί να αμφισβητήσει ότι μιλάμε για ονόματα-θρύλους του underground κλασσικού heavy metal. Περιμένουμε με αγωνία και ενθουσιασμό τα Hittman και Glacier.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Νέο άλμπουμ GLACIER στην No Remorse

Δημοσίευση από Zippo190 »

@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

Νέο άλμπουμ GLACIER στην No Remorse

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Zippo190 έγραψε: Κυρ 05 Ιούλ 2020, 12:19
Μέτριο ή κακό;
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Νέο άλμπουμ GLACIER στην No Remorse

Δημοσίευση από theBox »

Mια χαρα θα το έλεγα! Οχι τρομερο αλλά σιγουρα οχι μετριο.

Εντάξει δεν περιμενε κανεις demo '88...
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Νέο άλμπουμ GLACIER στην No Remorse

Δημοσίευση από Zippo190 »

μου θύμισε λίγο μοντέρνους Pretty Maids και τέτοια φάση.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Νέο άλμπουμ GLACIER στην No Remorse

Δημοσίευση από CountRaven »

theBox έγραψε: Κυρ 05 Ιούλ 2020, 13:10 Mια χαρα θα το έλεγα! Οχι τρομερο αλλά σιγουρα οχι μετριο.

Εντάξει δεν περιμενε κανεις demo '88...
Demo 88 oriented stuff μην περιμένεις. Μιλάμε για άλλη μπάντα σε επίπεδο ατόμων και σε σύγκριση με τότε -Mini LP era- και σε σύγκριση με τώρα.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Νέο άλμπουμ GLACIER στην No Remorse

Δημοσίευση από theBox »

CountRaven έγραψε: Κυρ 05 Ιούλ 2020, 14:55
theBox έγραψε: Κυρ 05 Ιούλ 2020, 13:10 Mια χαρα θα το έλεγα! Οχι τρομερο αλλά σιγουρα οχι μετριο.

Εντάξει δεν περιμενε κανεις demo '88...
Demo 88 oriented stuff μην περιμένεις. Μιλάμε για άλλη μπάντα σε επίπεδο ατόμων και σε σύγκριση με τότε -Mini LP era- και σε σύγκριση με τώρα.
Ε ναι γι αυτο λεω οτι κανεις δεν περιμενε να ειναι εκει ο ηχος αλλα και η ποιοτητα. Δεδομενου αυτου λοιπον, το κομματι το αξιολογω με τον τροπο που εγραψα παραπάνω.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

Νέο άλμπουμ GLACIER στην No Remorse

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Εμένα δε με ενθουσίασε σαν σύνθεση, ειδικά οι φωνητικές γραμμές. Ο σφίχτης ο Ιταλός είναι κλάσεις πάνω! :metalhead:
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Νέο άλμπουμ GLACIER στην No Remorse

Δημοσίευση από CountRaven »

Εγώ πάντα θεωρούσα τους Glacier μια υπερεκτιμημένη πάντα που προσκύναγαν όλοι επειδή το Mini LP είναι σπάνιο. Από το παραπάνω μοτίβο εξαιρείται φυσικά το μνημείο καλαισθησίας και αρτιότητας που ακούει στο όνομα demo 1988 μα όπως ανέφερα εκεί ουσιαστικά μιλάμε για άλλη μπάντα -και αν κάνουμε τα maths καταλαβαίνουμε γιατί δεν έχουν επανακυκλοφορήσει και τα αριστουργήματα του συγκεκριμένου demo-.

Το κομμάτι δεν το λες και για πέταμα, αλλά δεν είναι και κάτι το ιδιαίτερο. Θα περιμένω να ακούσω ολόκληρο το άλμπουμ αν και έχω την αίσθηση πως εδώ θα πουλήσει το όνομα και όχι η μουσική.

Πάνω να ξανακούσω για πολλοστή φορά τα δύο Hittman έπη από την επερχόμενη No Remorse κυκλοφορία, για να θυμίσω στον εαυτό μου τι σημαίνει να επιστρέφουν μπαντάρες με λόγο ύπαρξης.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Νέο άλμπουμ GLACIER στην No Remorse

Δημοσίευση από CountRaven »

vasilis2112 έγραψε: Κυρ 05 Ιούλ 2020, 15:11 Εμένα δε με ενθουσίασε σαν σύνθεση, ειδικά οι φωνητικές γραμμές. Ο σφίχτης ο Ιταλός είναι κλάσεις πάνω! :metalhead:
Μόνο σφίχτης!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Νέο άλμπουμ GLACIER στην No Remorse

Δημοσίευση από rbrigade »

Zippo190 έγραψε: Κυρ 05 Ιούλ 2020, 13:33 μου θύμισε λίγο μοντέρνους Pretty Maids και τέτοια φάση.
Δεν παίζει γιατί δεν γαμάει. :D

Καλούτσικο το δείγμα, αλλά δεν έχει την μαγεία καμίας εκδοχής των Glacier...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”