Σαββατιάτικη δισκότσαρκα

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Σαββατιάτικη δισκότσαρκα

Δημοσίευση από rbrigade »

Starman έγραψε: Κυρ 26 Ιούλ 2020, 07:33
rbrigade έγραψε: Κυρ 26 Ιούλ 2020, 00:27 Πήγα και γω κάνα δυο φορές, αλλά με αυτές τις παραγγελίες ντράπηκα και αποχώρησα! :D
Καημένε @rbrigade τι σου έμελλε να πάθεις. Αν έπεσες πάνω στο σκηνικό που αναφέρθηκε παραπάνω, τότε είναι σίγουρο ότι υποβλήθηκες σε ακραίου τύπου ψυχολογική βία. Κάνω εικόνα τον Λούσι να κάνει unboxing σε τεραστίων διαστάσεων κούτα και τους άλλους δύο με τις λίστες “σεντόνια” στο χέρι έτοιμους να νοιώσουν την κορύφωση. Ο καθένας μας στη θέση σου θα είχε αποκτήσει ψυχολογικά. Σε καταλαβαίνω. :D
Αναφερόμουν στις ντροπιαστικές παραγγελίες ''καφέδων''. Ως προς το μουσικό κομμάτι το έχω πάρει απόφαση ότι οι συνμέταλλοι πετάνε τα λεφτά τους σε Helstar κτλ
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Σαββατιάτικη δισκότσαρκα

Δημοσίευση από Zippo190 »

rbrigade έγραψε: Κυρ 26 Ιούλ 2020, 10:15
Starman έγραψε: Κυρ 26 Ιούλ 2020, 07:33
rbrigade έγραψε: Κυρ 26 Ιούλ 2020, 00:27 Πήγα και γω κάνα δυο φορές, αλλά με αυτές τις παραγγελίες ντράπηκα και αποχώρησα! :D
Καημένε @rbrigade τι σου έμελλε να πάθεις. Αν έπεσες πάνω στο σκηνικό που αναφέρθηκε παραπάνω, τότε είναι σίγουρο ότι υποβλήθηκες σε ακραίου τύπου ψυχολογική βία. Κάνω εικόνα τον Λούσι να κάνει unboxing σε τεραστίων διαστάσεων κούτα και τους άλλους δύο με τις λίστες “σεντόνια” στο χέρι έτοιμους να νοιώσουν την κορύφωση. Ο καθένας μας στη θέση σου θα είχε αποκτήσει ψυχολογικά. Σε καταλαβαίνω. :D
Ως προς το μουσικό κομμάτι το έχω πάρει απόφαση ότι οι συνμέταλλοι πετάνε τα λεφτά τους σε Helstar κτλ
αυτό είναι επένδυση με 200% επιτόκιο, ανατοκισμό στο διηνεκές και εγγύηση κεφαλαίου.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Σαββατιάτικη δισκότσαρκα

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Zippo190 έγραψε: Κυρ 26 Ιούλ 2020, 08:45 την ίδια στιγμή που η υπάλληλος μου λέει ότι δεν έχουν φραπέ..
Εντέλει έπεσε κ αυτό το κάστρο. Επόμενο βήμα: προσθήκη τάβλι :woohoo:
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
alexandros
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Σάβ 15 Αύγ 2020, 15:00

Σαββατιάτικη δισκότσαρκα

Δημοσίευση από alexandros »

Νομίζω ανήκω στη γενιά που οριακά πρόλαβε καταστάσεις, οι οποίες σε κάποιον 3 χρόνια μικρότερο μπορεί να φαίνονται από άλλον αιώνα. Με τη σειρά μου,λοιπόν, κι εγώ μπορώ να πω ότι έζησα αυτή τη φάση και σαν σχολιαρόπαιδο και σαν φοιτητής στην Αθήνα. Ναι, έχω περιμένει απ'έξω αργόσχολο ιδιοκτήτη δισκάδικου να ανοίξει το μαγαζί του, ναι έχω δανειστεί από κολλητό μου για μαζική παραγγελία δίσκων,ξεχρεώνοντάς τον με 2 ευρώ τη μέρα για καναδυό εβδομάδες. Κάποτε η Λάρισα είχε σίγουρα 5 δισκάδικα και μάλιστα 2-3 ήταν αποκλειστικά στέκι μεταλλάδων. Τώρα αμφιβάλλω αν υπάρχει έστω ένα.Περνούσαμε από όλα μια βόλτα,γνωρίζοντας ότι από κάποια θα φεύγαμε με άδεια χέρια και βρισίδια λόγω ακραίων τιμών, αλλά πηγαίναμε πάντα σε όλα μια βόλτα. Απορώ αν υπάρχει κάποιος μερικά χρόνια μικρότερός μου που θα καταλάβει αυτό το βίωμα. Οριακά νομίζω το πρόλαβα κι εγώ. Όταν ξεκίνησα να αγοράζω δίσκους το ίντερνετ υπήρχε μόνο σε μια μικρή μειοψηφία σπιτιών και μάλιστα σε ταχύτητες βασανιστικά αργές.
Μετά πήγα Αθήνα και το πρώτο πρωινό μου-ΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ-πήρα αστικό και απευθείας μετρόπολις. Δεν γνώριζα και κανένα άλλο,ούτε την περιοχή. Μετά έκανα φίλους μεταλλάδες και η βολτίτσα σε no remorse,metal era,rock city κτλ έγινε θεσμός με φραπεδάρα 5 ευρώ στο Θησείο. Ναι, έχω πληρώσει 5 ευρώ,μπορεί και παραπάνω, για φραπέ. Μετά ήρθανε τα μνημόνια και κάποιοι προσγειώθηκαν.
Πλέον,βρισκόμενος και πάλι σε μια μικρή επαρχιακή πόλη, αυτές οι ιστορίες αποτελούν γλυκειά ανάμνηση. Τουλάχιστον μπορώ να καταλάβω αυτά που λέτε εσείς οι μεγαλύτεροι και να σας νιώσω. Κάτι είναι και αυτό.
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

Σαββατιάτικη δισκότσαρκα

Δημοσίευση από apeitharxos »

Zippo190 έγραψε: Πέμ 09 Ιούλ 2020, 13:35 τυρόπιτα, μίλκτο, πενιρλί ότι θέλει ο καθένας,
Zippo190 έγραψε: Πέμ 09 Ιούλ 2020, 13:35 επιστροφή σπίτι για γεμιστά ή μακαρονάδα με κιμά και μεσημεριανός ύπνος μετά από φραπέδιασμα με την διαφήμιση των σιλουέτ στο διπλό τηλέραμα.
& Τυρόπιτα & μίλκο & πεϊνιρλί & γεμιστά & διαφήμιση σίλουετ...Ζωή βγαλμένη από όνειρο, που δεν απείχε από την πραγματικότητα...Η ανατροφή μου δεν μου επιτρέπει να αναφέρω συμπληρωματικά την απόλαυση του να πηγαίνεις εκεί και που ο βασιλιάς πηγαίνει μόνος του διαβάζοντας περιοδικό/fanzine που αγόρασες στην διάρκεια της βόλτας αυτής...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος apeitharxos την Παρ 04 Σεπ 2020, 17:55, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”