Nέο τραγούδι/lyric video από τον YANNIS PAPADOPOULOS

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Nέο τραγούδι/lyric video από τον YANNIS PAPADOPOULOS

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Yannis Papadopoulos, vocalist of Beast in Black.

This is the first original track I'm uploading, and hope you guys receive it well!

Music : Constantine Kratsas, Tasos Seremetis, Yannis Papadopoulos
Lyrics : Yannis Papadopoulos


Για πείτε γνώμες 8-]
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Re: Nέο τραγούδι/lyric video από τον YANNIS PAPADOPOULOS

Δημοσίευση από castledemon »

Πολύ ενδιαφέρον
Ωραία σύνθεση σε άλλα μονοπάτια. Δοκιμάζει τη φωνή του επίσης με πολύ διαφορετικό τρόπο. Δε με χαλάει αλλά από τον Γιάννη φωνητικά θέλω να ακούσω συγκεκριμένα πράγματα. Επίσης το συνεχές drum machine blast με ενόχλησε. Ήθελε εναν κανονικό drummer.
Σίγουρα πολύ αξιόλογο, ένα άλμπουμ με άλλες 7 παρόμοιες συνθέσεις θα ήταν σουπερ

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 656
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

Nέο τραγούδι/lyric video από τον YANNIS PAPADOPOULOS

Δημοσίευση από Aphelian »

Εξαιρετικός ΚΑΙ σε αυτο ο Γιαννης, αλλά σε ένα είδος που υπάρχουν ήδη πολλοί "καλοί" τραγουδιστές. Περισσότερη έκπληξη προκαλεί το γεγονός πως μπορεί να χρησιμοποιησει τη φωνη του και ετσι, παρά το αξιομνημόνευτο της ερμηνείας.

Ο ηχος στα τυμπανα είναι αρκετα digital (σε υποπτο βαθμο), αλλά το παιδί που παίζει είναι οντως παιχτούρα, οπότε πολύ πιθανόν να έιναι θυμα της γενικοτερης παραγωγης.

Ολα τα παιδιά που τον πλαισιωνουν ειναι παιχταραδες και ενα δειγμα του χάσματος γενεων στα "παικτικα", εγω στην ηλικια τους ουτε που ονειρευόμουν τετοια πραγματα :p
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6262
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Nέο τραγούδι/lyric video από τον YANNIS PAPADOPOULOS

Δημοσίευση από theBox »

Μαλιστα. Σε καμια περιπτωση δεν περιμενα κατι ΤΕΤΟΙΟ. Οι επιρροες απο orphaned land ειναι προφανεις νομιζω.

Καλη φαση σε γενικες γραμμες αν και δεν εντοπισα καποιο πολυ χαρακτηριστικο/πιασαρικο μερος που να αποτελει την "αγκυρα" της συνθεσης. Επισης μου φανηκαν λιγο κουραστικες οι τουμπανιασμενες μποτες-πολυβολο σε καποια σημεια.

Ρισπεκτ στον Γιαννη που δεν εμεινε εντος comfort zone.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Nέο τραγούδι/lyric video από τον YANNIS PAPADOPOULOS

Δημοσίευση από rbrigade »

Εντάξει, ο τύπος έχει πάρει οριστικό διαζύγιο από το καλό γούστο...
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Nέο τραγούδι/lyric video από τον YANNIS PAPADOPOULOS

Δημοσίευση από Zippo190 »

τι είναι αυτά ρε; Από το υπερ-ηχητικό power metal, στο υπερ-φλώρικο pop-metal και τώρα goth-metal; Να μαζευτούμε και να το ακούσετε.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Nέο τραγούδι/lyric video από τον YANNIS PAPADOPOULOS

Δημοσίευση από LuciferSteele »

αγαπάμε ανατολίτικες προσεγγίσεις
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Nέο τραγούδι/lyric video από τον YANNIS PAPADOPOULOS

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Ενδιαφέρον σε γενικές γραμμές, αλλά παραείναι φορτωμένο για τα γούστα μου. Προσωπικά μου θυμίζει περισσότερο MYRATH παρά ORPHANED LAND. Αν είχε περισσότερα στακάτα σημεία κ λιγότερο τριγκερ θα μου κάθονταν καλύτερα. Είμαι περίεργος να ακούσω περισσότερα και ελπίζω να το βγαλουν ολοκληρωμένο, σε δίσκο, κ όχι κομμάτι-κομμάτι στα social media.
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”